Elbistanlı şehit teğmen, Denizli’de son yolculuğuna uğurlandı  

Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Elbistanlı Elbistanlı Piyade Teğmen Bekir Can Kerek, Denizli’de dualar ve gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kuzey Irak'taki terör yuvalarını kurutmak için Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu'nda Elbistan'a bağlı Doğan Mahallesi nüfusuna kayıtlı Piyade Teğmen Bekir Can Kerek, teröristlerle girilen çatışmada şehit olmuştu. Şehit ailesinin uzun süre önce Denizli’ye taşındığı öğrenildi.

Şehit babası Salim Gerek, tek erkek evladının şahadet haberini, çalıştığı fırına ait kamyonette aldı. Kamyonetten indirilen ve ayakta durmakta zorlanan baba Salim Kerek, evine götürüldü. Bir tekstil firmasında işçi olarak çalıştığı öğrenilen anne Elif Kerek de acil sağlık ekibi tarafından iş yerinden alınarak eve getirildi.

Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Piyade Teğmen Bekir Can Kerek’in naaşı, uçakla Denizli’ye getirildi. Şehidin naaşını taşıyan Çardak Havalimanı’nda şehidin ailesi ile Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve protokol üyeleri karşıladı. Burada silah arkadaşları tarafından uçaktan alınan şehidin naaşı, cenaze töreninin düzenleneceği alana götürüldü. Şehit Bekir Can Kerek’in cenazesi, baba ocağında dua edilip helallik alınmasının ardından törenin yapılacağı alana getirildi. Helallik aldıktan sonra cenaze namazı kılınan Şehit Kerek’in naaşı, gözyaşlarıyla ve dualarla toprağa verildi.

Şehit Kerek'in bir süre önce Gamze Kerek ile dünya evine girdiği öğrenildi.

24 Nis 2022 - 14:18 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel