İYİ Parti ailesi iftarda buluştu

İYİ Parti Elbistan İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar buluşması, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

+5
Haber albümü için resme tıklayın

Özel bir tesiste gerçekleşen iftar buluşmasına İYİ Parti Genel Merkez GİK Üyesi Mehmet Arslan, Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Furkan Kamalak, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, Nurhak Belediye Başkanı İlhami Bozan, CHP Elbistan İlçe Başkanı Tayfun Barış Arslan, Saadet Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sami Polat, Milli Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Alagöz, İlçe Başkanı Ali Özgen, Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Fehmi Yılmaz, ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından yapılan iftar sonrası kürsüye gelen ilk isim İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Hüseyin Gül oldu.
Ramazan ayının manevi iklimini yaşamak istediklerini belirten Başkan Gül, katılımlarından dolayı salonu dolduran misafirlerine ve partililerine teşekkür etti.

Başkan Gül, programın düzenlenmesindeki katkı ve desteklerinden dolayı da İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Furkan Kamalak’a teşekkür etti.
Daha sonra mikrofona davet edilen İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel ise, salonun atmosferinin, partisinin iktidar yürüyüşünün ayak seslerinin işareti olduğuna vurgu yaptı.

İYİ Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Furkan Kamalak da, iyilerin kazanacağı bir sistemi inşa etmek üzere yola çıktıklarının altını çizerek, hükümeti eleştirdi.
Programın son konuşmasını İYİ Parti Genel Merkezi GİK Üyesi Mehmet Arslan yaptı.

Arslan, hükümetin tarım politikasının, Türkiye’yi kendine yeten durumdan ithalata bağımlı hale getirdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Çiftçiye vermeleri gereken desteği yurt dışında Hans’ın ektiği ürünlere vererek onu kazandırdılar ve bizim Hasan’ı çiftçilikten vazgeçirdiler. Öyle bir hale geldik ki; ayçiçeği yağı geçti mi geçmedi mi bunun falına bakar hale getirdiler. Beka diyenler işte ülkeyi getirdiğiniz sonuç bu. Türkiye, kepeğin ekilemeyen bir şey olduğunu bilmeyen tarım bakanları gördü. Türkiye’de ekilebilir arazi olmadığı için Sudan’dan tarla kiraladık diyen bakan vardı. Git bak bakalım var mı yok mu? Bu ne kadar acı bir şey. Yetkiyi verin ben bu ülkeyi nasıl uçuracağım diyenlerle ülkenin nereye uçtuğunu gördük. Şeker fabrikaları satıldı kimsenin gıkı çıkmadı. Biz geldiğimiz zaman, Allah’ın izniyle programımız hazır. Hangi çiftçimiz hangi ürünü ekeceğini ekmeden bilecek. Fiyatını da bilecek. Her şey program dahilinde olacak. Ne ihtiyacımız varsa ona göre çiftçimiz üretecek. Ne kadar destek alacağını ekmeden bilecek. Hem tüketici ucuza alacak hem de çiftçi kazanacak. Ne zaman canları isterse o zaman yapsınlar işte o zaman iktidar olacağız ve bu sistemi kuracağız.”

İYİ Parti’nin ilk seçimden birinci parti olarak çıkacağını söyleyen Arslan, “Elektriğe, doğal gaza, mazota, benzine zam geldi. Niye; savaş var. Bizim 128 milyar dolarımız merkez bankasında durmuş olsaydı; Merkez Bankasının ihtiyat akçesi denilen; kefen parası olacak parasını seçimlerde harcadılar. Bunu harcamasalardı hepsinin fiyatı yarıya inecekti. Türkiye’nin bütçesini bir kişi harcıyor; denetleyen yok. İşte bizi idare eden cumhurbaşkanlığı sistemi değişmedikçe bu ülkenin tarımı değişir, ne emeklinin maaşı düzelir, ne işsizliğimiz azaltılır, ne adalet ne de hukukun üstünlüğü sağlanır ne de dünyada Türkiye’nin itibarı olur.
Öncelikle yapılması gereken bu sistemin değişmesi lazım. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi uygulamaya geçirmemiz gerekir. Allah’ın izniyle anketler bunu gösteriyor. Yüzde 70 civarında bir destek var. İlk yapılacak seçimde birinci parti olacağız ve genel başkanımız Sayın Meral Akşener’i başbakan yapacağız. İnşallah Türkiye’nin üzerine güneş doğacak. 84 milyonu kardeşimiz olarak kucaklayıp biz de koyun koyuna beraber olacak. Türkiye’yi kalkınmış ve müreffeh bir ülke yapacağız” cümleleri ile konuşmasını tamamladı.

25 Nis 2022 - 08:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- GüncelKİRALIK EV

Pınarbaşı Mah. Pınarbaşı Caddesi üzeri Pınarbaşı Camii yanında mantolu, Doğalgazlı Ev 4+1 kiralıktır. 

:0535 240 71 78

SATILIK ARAZİ

SATILIK ARAZİ YATIRIMA UYGUN BAHÇE TAPULU TARIMSAL FAALİYETLERE UYGUN HAYVANCILIK FAALİYETİNE DE UYGUNDUR. 2493 ADA 3 VE 4 PARSELLERDİR. HERBİRİ 10 DÖ...

MEHMET KAYA

Kiralık Daire

Köprübaşı Mahallesi, Gariplik Caddesi Göktürk Apartmanı No.19 Kiralık, eşyalı, doğal gazlı, güneş enerjili, okula ve çarşıya yürüme mesafesinde 2+1 da...

0(552) 881 92 84 AYŞE EKİCİ

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

Optik sektöründe diksiyonu düzgün ikna kabiliyeti kuvvetli tecrübeli yada tecrübesiz bayan eleman aranıyor.. Müraacaatlar şahsen yapılacaktır.yer. Yaş...

413 20 00

ELEMAN ARANIYOR

Muhasebe Büromuzda Çalışacak Tecrübeli Bay - Bayan Muhasebeci Aranmaktadır. Durmuş ADBAY / Mali Müşavir 

0532 258 07 56

Öğretmen aranıyor

Merkezimize ;Özel eğitim öğretmeni (Lisans) veya Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursuna katılmış olan Sınıf Öğr...

YENİ HAYAT REHABİLİTASYON MERKEZİ

SATILIK TARLA

Çiçek mahallesinde örme yol mevki 894.parsel 5 dönüm 250 m2 olan tarlam satılıktır.Zübeyir Çoban

0505 866 66 95 - 0505 389 79 12

mihmandar Cafe

Pınarbaşı mihmandar cafede bizimle çalışacak bayan mutfakçi ve bayan garson ariyoruz.

0(530) 310 29 31 SEFA ERSOY

KİRALİIK DAİRE

Eğitim öğretim boyunca şehir dışından gelecek olan öğretmenler için kiralık 1artı 1. Şehrin göbeğinde öğretmen evininin karşısında eşyalı olarak İster...

SÜLEYMAN BEY

KİRALIK DAİRELER

Kızılcaoba Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi CivarıBirinci kat 2+1 Doğalgazlı, Çift Balkonlu 1800 TL Dairemiz Kiralıktır.EYLÜL 1'DEN İTİBA...

0534 013 42 46