banner136
banner191
banner162

Yemen ve İdlib’teki insanlık dramına kayıtsız kalmadılar
banner167

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hayrat İnsani Yardım Derneği ve Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Ümmetin Yetimi İdlib’ ve ‘Yemen Açlıktan Ölüyor’ kampanyasına Elbistan Dulkadiroğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden büyük destek geldi. Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın ve iç karışıklığın hüküm sürdüğü Yemen ile Suriye’nin İdlib kentinde yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalmayan öğrenciler ve velileri, düzenledikleri kampanya ile yardım eli uzattı.

Toplanan ayni ve nakdi yardımların Yemen ve İdlib’e gönderilmesi için teslim alınması esnasına değerlendirme yapan Hayrat İnsani Yardım Derneği Elbistan Temsilcisi Şener Kara, “Bu kampanyadaki desteklerinden dolayı Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Kürşat Bayazıt’a ve okul müdürümüz Yaşar Özkara ile öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Ümmet bilinci ile hareket eden genç nesillerimizle ümmet coğrafyasındaki mazlumlar arasında köprü vazifesi görmek bizler için anlatılmaz bir duygu. Yemen ve İdlib’teki kardeşlerimizin yarasını saracak bu yardımlar, insanlık adına muazzam bir davranıştır. Halkımızın desteği ile bu hayır ihracatlarına devam edeceğiz” dedi.

Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt da desteklerinden dolayı öğrencileri, öğretmenleri ve velileri tebrik etti.