banner136
banner191
banner162

Yarışmada dereceye giren öğrencileri, muhtar sevindirdi
banner167

Elbistan’a bağlı Yapraklı Mahallesi’nde bulunan Yapraklı İlk-Ortaokulu’nda “Haydi Çocuklar Camide Buluşalım” projesi kapsamında yarışma düzenlendi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere, Mahalle Muhtarı Durmuş Ali Şahin tarafından 2 adet bisiklet, tablet ve 13 de kol saati hediye edildi.

Ödül töreninde konuşan Okul Müdürü Kazım Tat, projeye maddi destek sağlayan Muhtar Durmuş Ali Şahin’e yarışmada öğrencilerin camide takibini yapan cami imam hatibi Ahmet Filiz’e ve okul öğretmenlerine teşekkür etti. Okul Müdürü Tat, “Bu tarz etkinliklerin geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarda edep ve ahlak anlayışının gelişmesinde, toplumun değerlerini özümsemesinde önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Törende söz alan Yapraklı Mahalle Muhtarı Durmuş Ali Şahin ise, öğrencilerle ilgili olarak bu tarz etkinliklerin geleneksel hale getirileceğini söyledi. Muhtar Şahin, gelecek yıl bu yarışmalara verilecek ödül ve kapsamının daha da genişletileceğini belirterek bu yarışmayı düzenleyen Yapraklı Okul Müdürü ve öğretmenlerine teşekkür etti.