banner136
banner191
banner162

Ünal: “Seçimden sonra Dolar kuru 5 TL’nin altına düşecek”
banner167

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ekonomi ve seçimlere ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Yerel yönetimlerde elde ettikleri başarı çıtasını daha yukarı taşımak ve halkın sorunlarını çözmek istediklerini ifade eden Mahir Ünal, AK Parti'nin 25 yıllık yerel yönetim tecrübesi ile bunu başarabilecek tek parti olduğunu söyledi. Ünal, “Biz 17 yıldan beri bu milletin bütün sorununu, derdini, sıkıntısını çözmüşüz, çözmeye devam ediyoruz. Bir sorun çıktığı zaman bize ‘16 yıldan beri iktidardasınız’ diyorlar. Siz 16 yıldan beri bizim çözdüğümüz sorunları konuşmuyorsunuz da önümüze çıkan sorunları mı konuşuyorsunuz?” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Bizim bu seçimde bir şeyi çivi gibi aklımızda tutmamız gerekiyor. Bizim hayalimiz, umudumuz, mücadelemiz kavgamız biz nereden geldik. Bunu aklımızda iyi tutmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ünal, şunları söyledi:

“2004'ten veya 2012'den kalmış bir sorun görebiliyor musunuz? Yani 'Türkiye'nin kronikleşmiş bir sorunu vardır.' diyebilir misiniz? Bugün biz neyden şikayet ediyoruz? Gelişen toplumların sorunları vardır. Bir toplumun gelişmişliğini anlamak için o toplumun sorun çözme kapasitesine bakmamız lazım. Yani sorunlar olacak ama ne kadarı çözülebiliyor? Geriye dönüp AK Parti'nin çözdüğü sorunlara bakarsanız bizim çözemeyeceğimiz hiçbir sorunun olmadığını göreceksiniz. Yeter ki felaket tellallığı yapmayalım. Şehirlerimizin ve ülkemizin genel sorunlarına ve çözülen sorunlarına baktığımızda önümüzde çözülmeyecek sorun yok. Bir sorun olduğunda biz bu sorunu çözmek için mi hareket ediyoruz yoksa sorunu büyütmek için mi çalışıyoruz, onu incelemeliyiz."

Geçen yıl Ağustos ayında Türkiye'ye yönelik kur ve ekonomik saldırının ortaya konulan dirençle atlatıldığının altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İngiltere merkezli operasyon ile amacın doları 10 liraya kadar çıkarıp, ülke ekonomisinin çatısını çökertmek olduğunu ancak bunun yapılan müdahaleler ile engellendiğini vurguladı.

Bu operasyonlar kapsamında bazı tahvillerin zararına satıldığını ve bu zararın da bazı ülkeler tarafından finanse edilerek nihayetinde bazı ülkelere ekonomi üzerinden doğrudan müdahale edildiğini anlatan Ünal, “Bunlar arasında Irak, Tunus, Ukrayna ve Venezuela gibi ülkeler yer aldı. Dünyada bu yöntemle sonuç aldılar ama Türkiye'de alamadılar. Her ülkede kullanılan bu yöntemle sonuç aldılar ama Türkiye'de alamadılar. İşte 13 Ağustos'taki saldırı da bunlardan biriydi. Şimdi görüyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çok doğru bir karardı. Müdahaledeki hız, ekonominin tek çatı altında toplanması, 7 lira dolaylarında olan doların 5,20 seviyelerine düşmesini sağladı. Göreceksiniz, dolar seçimden sonra 5 liranın altına da düşecek. Bir sorun olduğunda toplum olarak 'Bunu aşarız' mı diyeceğiz yoksa dolarda hafif kıpırdama olduğunda 'Gördün mü, 10 lira olacak' mı diyeceğiz? Biz sorun odaklı mı olacağız, çözüm odaklı mı? Eğer bir insan ülkesini seviyorsa sorunları değil, çözüm önerilerini büyütmeli” diye konuştu.