banner136
banner191
banner162

Ünal: “Elbistan için bir rüya takım oluşturduk”
banner167

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, seçim çalışmaları kapsamında partisinin Elbistan İlçe Teşkilatı’nda bir toplantı düzenledi. Ünal, ziyaretinde Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, belediye meclis üyesi adayları ve partililer tarafından karşılandı.

Teşkilat toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur’dan sonra söz alan ilk isim Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz oldu.

“Biz sefere niyet ettik, zaferi Allah’tan diledik” diyen Gürbüz, “Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal’ın beyin şehrimize kazandırdığı önemli yatırımlar var. Fakat eksik olan bir şey var o da yerel yönetimler. Elbistan Belediyesi son dört buçuk yılda istediğimiz gibi hizmet üretemedi ve Elbistan’ımızı olması gereken yere maalesef taşıyamadık. Göreve geldiğimizde Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör Bey ile ve Mahir Ünal ile el ele vererek Elbistan’ımızı şuan ki bulunduğu yerden kat kat yukarılara taşıyacağız. En kısa sürede Elbistan’daki değişimi herkes görecek. Hükümetimiz, Büyükşehir ve biz hep birlikte kenetlenerek 1 Nisan sabahı bir besmele çekeceğiz ve aziz Elbistanlı hemşerilerimize layık olduğu hizmeti en kısa sürede getireceğiz. Bunları yapmak için elimizde her türlü imkan var, bunları sadece iyi yönetmemiz gerekiyor” dedi.

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör ise, en üst düzeyde bir koordinasyon sağlayacaklarını; Elbistan’ın sorununu, büyükşehir, ilçe sorunu olarak ayırmayacaklarının altını çizdi.

Elbistan’a pozitif ayrımcılık yapacaklarını dile getiren Güngör, “Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve Elbistan Belediyesi el ele vererek tüm sorunları hızlı bir şekilde çözeceğiz ve Elbistan’a gereken tüm hizmeti yapacağız. Açıklayacağımız projelerimiz ile Elbistan için ne kadar ciddi hizmetler yapacağımızı da kısa süre sonra göreceksiniz. Cumhur İttifakı olarak Elbistan’dan, Kahramanmaraş’tan alacağımız yüksek oyla da Cumhurbaşkanımıza gittiğimiz de şehrimiz için alamayacağımız hizmet olmadığına inanıyorum" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da, 7 sene önce Elbistan’la Kahramanmaraş’ın ayrı ayrı diyarlar olduğuna işaret etti. 7 yıldır mücadele verdiğini anlatan Mahir Ünal, “7 yıldan beri bir mücadele veriyorum. Bu mücadele, Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesidir. Çünkü bizler, Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları ancak onunla beraber ve onun istikametine dönük kutlu yürüyüşümüzle bir anlam ifade ederiz. Kendi nefsimize, hevamıza, hevesimize, arzumuza çıkarlarımıza meyletmeye başladığımızda bizim bir kıymeti harbiyemiz yoktur.  Mahir Ünal’ı çıkarın AK Parti’nin kenarına koyun hiçbir anlam ifade etmez. Bizi bu millet seviyorsa Tayyip Erdoğan’la yol arkadaşlığımızdan ve Tayyip Erdoğan’la bu millete hizmetimizden dolayı seviyor. Nefsimi yüceltmekten Allah’a sığınırım” şeklinde konuştu.

Elbistan’ın hükümet kanadından birçok önemli hizmete kavuştuğunu ancak yerel kanadının ise eksik kaldığını ifade eden Mahir Ünal, bu süre zarfında da şehri tek kanatla uçurmaya çalıştıklarını söyledi.

1 Nisan’dan itibaren Elbistan’ın çift kanatla uçmaya başlayacağının altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, konuşmasını, “Yedi sene önce geldiğimizde Elbistan ayrı bir diyar, Maraş ayrı bir diyardı. Şimdi geldiğimiz noktada hamdolsun tüm ilçelerimizde aynı hizmetin eşit şekilde dağıtıldığı bir yönetim var. Biz bir rüya takım kurduk, Hayrettin Bey, Türkiye’de belediyeciliğin duayeni. Kendisi Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politika Belirleme Kurulu üyesi. Türkiye’de tek belediye başkanı olacak. Bu ne demek? Ayda bir defa Cumhurbaşkanımızla toplantıya katılacak. Dolayısıyla meseleleri Cumhurbaşkanımıza doğrudan iletebilen ve bizimle beraberce koşabilen bir arkadaşımız olacak. Mehmet Gürbüz kardeşim ise, İller Bankasında genel müdür yardımcısıyken bütün belediyelere giden projeleri onaylayan ve bütçesini belirleyen kişiydi.

Ben belediye başkanlarından proje istedim. Proje getirin para verelim, ödenek verelim dedim. Ama maalesef bazı arkadaşlarımız getirmediler, sunmadılar. Gaziantep AB fonlarından 40 milyon AVRO kullandı. Biz, iki kanatlı olup uçalım dedik. Hükümet hizmetlerinde Elbistan’ımızın aldığı hizmeti inanın birçok il almadı. Ama o kanadın yanında belediye kanadı olmayınca şehir uçmuyor. Şehri tek kanatla uçurmaya çalıştık. Hükümetle yerel yönetim bir araya gelip işbirliği yapmadığı zaman şehir ayağa kalkmıyor. Biz Ankara’da, Hayrettin bey büyükşehirde, Mehmet Bey Elbistan’da inşallah hep beraber 2024’e kadar şehrimizi uçuracağız” cümleleri ile sonlandırdı.

Toplantı, daha sona basına kapalı olarak devam etti.