banner136
banner191
banner162

Polisten ‘düşeş’ operasyonu
banner167

Operasyonda, 3 farklı dernek hakkında kumar oynanması için yer temin etmek suçundan adli işlem başlatılırken kumar oynayan 8 şahsa da 38 bin lira idari para cezası kesildi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kentte kumar oynatılan mekanlara yönelik olarak çalışma başlattı. Elbistan Sulh Ceza Hakimliği’nden alınan arama kararı doğrultusunda operasyon için düğmeye basıldı. Çok sayıda resmi ve sivil ekibin katılımıyla icra edilen ‘Düşeş’ operasyonunda 3 farklı dernekte arama yapıldı. Aramalarda, zar, zar atmaya yarayan biblo, 4 adet kumar işlemlerinin yazıldığı defter ve kumar oynamada kullanılan 100 adet farklı renklerde poker pulu ele geçirildi. Malzemelere el konularak olayla ilgili derneklerin yöneticileri ve kumar oynayan 8 şahıs gözaltına alındı.

Operasyon sonucunda kumar oynanması için yer temin etmek suçundan 3 dernekle ilgili adli işlemler başlatıldı. Söz konusu mekanlarda kumar oynayan 8 şahsa da toplam 38 bin lira idari para cezası uygulandı.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’nin bu yöndeki çalışmalarının aralıksız olarak süreceği belirtildi.