banner136
banner191
banner162

Polisten aranan şahıslara yönelik uygulama: 4 kişi tutuklandı
banner167
 

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli çok sayıda ekibin katılımıyla aranan şahıslara dönük olarak düzenlenen operasyonda yakalanan 6 şahıstan 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen asayiş uygulaması Elbistan’da da yapıldı. Uygulamaya, Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli çok sayıda resmi ve sivil ekip katıldı. Eş zamanlı olarak yapılan uygulamada 12 adreste arama yapıldı. Uygulama sonucunda farklı suçlardan aranan 6 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen şahıslar işlemleri sonrasında adli mercilere sevk edildi. Şahıslardan 3’ü Türkoğlu Açık Cezaevine, 1’i de Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi. 2 şahıs ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Türk Polis Teşkilatı’nın; başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleyen şahıs ve şahıslar ile mücadeleyi ve aranan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarını yasal sınırlar içerisindeki görev, yetki ve sorumluluklarına bağlı kalarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavizsiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceği belirtildi.