banner136
banner191
banner162

Polat: “Elbistan’a yeni bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz”
banner167

Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, ilçedeki gazeteler ve yerel radyoların temsilcileri ile bir araya geldi. Saadet Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ali Eminoğlu, Saadet Partisi Ekinözü Belediye Başkan adayı Oktay Ceyhan ve belediye meclis üyesi adaylarının katıldığı programda değerlendirme yapan Başkan adayı Polat, şehirlerin iyi yönetilmesine vurgu yaptı.

Şehirlerin potansiyellerinin harekete geçirilebilmesi için liyakat sahibi ve hakkaniyetli yöneticilerin işbaşında olması gerektiğine vurgu yapan Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, şöyle konuştu:

“Şehir hiç kuşkusuz bir arada yaşama erdeminin en yüksek olduğu bir olgudur. Toplumların gelişmesinde medeniyet tasavvurlarında şehirler üstlenici bir role sahiptir. Bir arada yaşama kültürünün temelinde ise hak ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vardır. Biz şehirlerdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve idari noktaya ulaşmasında ana itici gücün yerel yönetimler olduğunu düşünüyoruz. İyi yönetilen bir şehrin her türlü zorluğu aşmada başarı göstereceğine inanıyoruz. İyi yönetilen bir şehirde sosyal kültürel ve ekonomik bütün dinamiklerin harekete geçirilmesi son derece önemlidir. Ülkemiz, bu minvalde coğrafi konumu tarihi müktesebatı inanç ve kültürel kodları itibari ile yüksek potansiyele sahiptir. Ancak bu potansiyelin harekete geçmesi için liyakat sahibi emanet bilincinde olan hakkaniyetli ve erdemli yöneticilerin iş başına gelmesi gerekmektedir.”

Elbistanlılara, Elbistan’ı birlikte ve hizmet belediyeciliği esasında yönetmeyi teklif ettiklerini vurgulayan Polat, “31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerde Elbistan’ımızın kaderini etkileyecek önemli bir karar vereceğiz. Saadet Partisi olarak size yeni bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Biz şehrin bütün potansiyelini harekete geçiren yıkmadan yapan adil bölüşmeden yana olan kardeşliği temel ilke edilen ötekileştirmeyen yaparken farklı fikirlere açık olan bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Biz rant ekonomisinin yerine yerel kalkınma dinamiklerini harekete geçirecek bir anlayış teklif ediyoruz biz şeffaf ve hesap verilebilir bir belediye anlayışı için birlikte yönetmeyi teklif ediyoruz. Biz çocuğu, genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve en önemlisi aile kurumu ile mahalle kültürünün yeniden hayatın merkezinde olduğu bir belediyecilik teklif ediyoruz.  Biz şehri bütüncül bir yaklaşımla ele alan yeni bir hizmet belediyeciliği teklif ediyoruz” ifadelerini kullandı.