banner136
banner191
banner162

Öztunç ve Paksoy, Elbistan’da esnaf gezisi yaptı
banner167

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç, Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy ile Elbistan’da bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu. Öztunç, Elbistan programının ilk durağında partisinin Elbistan İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Burada CHP Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan ve Millet İttifakı Ekinözü Belediye Başkan adayı Fatih Vicdan’ın da yer aldığı bir basın toplantısı düzenleyen Öztunç, seçim çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kahramanmaraş ve ilçelerde çok iyi bir rüzgar yakaladıklarını ve anketlerde de önde olduklarını dile getiren Öztunç, “Seçimlere 25 gün kaldı. Bugüne kadar geldiğimiz noktada gayet iyi bir şekilde Kahramanmaraş merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde ciddi bir rüzgarımız var. Daha önce Cumhuriyet Halk Partisi’ne hiç oy vermemiş çok sayıda hemşerimiz bu defa atom karıncayı deneyeceğiz diyorlar. Anketlerde çok çok yüksek çıkıyoruz. Oylarımız yüksek çıktıkça şaşırıyorlar. Kazanacağımı anlayınca neler neler yapıyorlar. Yapsınlar; korkunun ecele faydası yok. Biz bu seçimi alıyoruz. Ali Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı, Abdullah Paksoy da Elbistan Belediye Başkanı oluyor” dedi.  

Konuşmasının devamında AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na yüklenen ve ‘Elbistan’a maşallah sayemizde hizmet gelmeye başladı’ diyen Öztunç, şunları söyledi:

 “Sandık geldi; AK Parti’nin aklına Elbistan geldi. 10 yıl önce Tayyip Bey gelmişti. 10 yıldır ortada yoklardı. Seçim geldi AK Parti, asfalt yapıyor, yama yapıyor, kaldırımları yapmaya çalışıyor. Ne yaparsanız yapın bu millet bunun farkında. Elbistanlı bu numaraya bir daha asla düşmez. AK Parti ve MHP milletvekilleri termik santral işçileri ile buluşmuş. Bir sürü vaatlerde bulunmuşlar. Günaydın, sabah oldu. Neredeydiniz bu zamana kadar. Ali Öztunç tek başına meclis kürsüsünde bunları söylerken siz neredeydiniz? Ceyhan Nehri kirli dedim. Ceyhan temizlendi sayemde ve güzel bir noktaya geldi.

Afşin-Elbistan Termik Santrali özelleştirilirken yapmayın dedim; akıllarına şimdi oydan dolayı işçiler geldi. Şeker fabrikası özelleştirilirken de tavır koyduk AK Partililerde tık yoktu şimdi şeker fabrikası ile ilgili konuşuyorlar. 160 bin ton pancar kaldığında elime pancar alıp Meclis’te konuştum. Ben pancarla konuşurken AK Partili milletvekilleri neredeydiniz. 90 bin kişi sudan zehirlendiğinde buraya adım atmayan AK Parti milletvekilleri, bugün oy için mi geliyorsunuz. AK Parti’nin Elbistan adayı Mehmet Gürbüz, yeni bir Elbistan kuracağım diyor. 8 yıldır Elbistan’a hizmet gelmedi diyor. Mehmet Bey, Elbistan’ı 8 yıldır AK Parti yönetiyor. CHP yönetmiyordu Elbistan’ı. Yeni bir kalkınma paketi hazırlayacağız diyor. Hazırla hazırla bitiremediniz. Erciyes’in karı gibiler. Erimiyorlar. Ne yaparsanız yapın. Elbistan Belediyesi’ne Abdullah Paksoy, Büyükşehir Belediyesi’ne de Ali Öztunç oturuyor.”

Büyükşehir Belediye Başkanı olması durumunda işçi çıkartacağı yönündeki iddialara da yanıt veren Öztunç, “Ali Öztunç seçimi kazanırsa belediye personeli işinden olacak diye yaygara yapıyorlar. Ali Öztunç, hiçbir belediye personeli işinden, ekmeğinden olmayacak. İşe gelmeden maaş alan bankamatik personele gereği yapılacak. Alın teri ile çalışan hiçbir belediye personeli işinden olmayacak. Ben kimsenin ekmeği ile oynamam; oynatmam da. İşe adam alınırken AK Parti il başkanı gibi, ilçe başkanı gibi CHP’den liste gelmeyecek. Kim liyakatli ise o işe alınacak. Kahramanmaraş coştu. Çok yüksek oy alacağız. Elbistanlı hemşerilerimiz bana sahip çıkmaya devam etsin. Bugüne kadar kim yanınızdaysa ona sahip çıkın. Ben Elbistan’a sahip çıktım. Elbistan’da yaptığımız açılış bunları korkuttu. Darmadağın oldular” şeklinde konuştu.

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç, basın açıklamasının ardından Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Öztunç’la birlikte Malatya Caddesi’nde esnaf gezisi yaptı.