banner136
banner191
banner162

Öztunç, oda başkanları ile bir araya geldi
banner167

Elbistan Ticaret Odası (ETSO) Meclisi’nin toplantısı ve ilçedeki diğer meslek oda başkanları ile yapılan rutin toplantı ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy’un ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Belediye başkan adaylarının konuk olarak katıldığı toplantının son misafiri Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç oldu. Toplantıya, Cumhuriyet Halk Partisi Elbistan İlçe Başkanı Av. Tayfun Barış Arslan da iştirak etti.

ETSO Meclis Başkanı Yüksel Çiçek’in başkanlığındaki oda meclisi üyelerinin yanı sıra ilçedeki birçok meslek odasının başkanı ve temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Başkanı Mustafa Paksoy yaptı.

Paksoy, “Oda başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte bir süredir rutin toplantılar gerçekleştiriyoruz. Seçim atmosferine girdiğimiz bugünlerde tüm başkan adaylarımızı bu geniş kapsamlı toplantılarımıza davet etmeye karar verdik. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adaylarımız daha önceki toplantılarımıza iştirak ederek projelerini anlattılar. Bugün de Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Ali Öztunç bizlerle birlikte. Önümüzdeki günlerde de Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Hayrettin Güngör konuğumuz olacak” dedi.

Bu tür toplantıları önemsediklerini kaydeden Paksoy, “Bizler, Elbistan’daki birçok kesimi temsil eden meslek odalarının başkanları ve temsilcileri olarak ilçemizin sorun ve sıkıntılarını görüşüyoruz. Atılacak adımları görüşüyor ve sorunları masaya yatırıyoruz. Çözüm önerilerini ve fikirlerimizi de ilgili yerlere iletiyoruz. Belediye başkan adayları da bu toplantılarda projelerini anlatıyor ve meslek odalarının da görüş ve taleplerini alıyor” şeklinde konuştu.

ETSO Meclis Başkanı Yüksel Çiçek de, oda başkanları adına Öztunç’a başarılar diledi.

Millet İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ali Öztunç ise, tüm Kahramanmaraş’a eşit hizmet parolası ile yola çıktığını söyledi.

Elbistan’ı ve Kahramanmaraş’ı çok sevdiğini vurgulayan Öztunç, “Adaylar, sivil toplum örgütlerinin başkanlarına ve temsilcilerine projelerini anlatmalı ve onları ikna etmeliler. Onları ikna etmeden halkı ikna etmek zordur. Bu yüzden bu tür toplantıları önemsiyorum. Ben, Elbistan’ı çok seviyorum. Burasının havasını soludum ve suyunu içtim. Elbistan’ın, benim dünyamda özel bir yeri var. Bundan önce de nereye gittiysem Elbistanlı olmaktan gurur duydum. Elbistanlı olmanın sıkıntılarını biriler zaman zaman yaşatmak istiyor. Varsınlar birileri, ‘Elbistanlı mı Kahramanmaraş’ı yönetecek’ desinler. Elbistanlı, Kahramanmaraş’ı da Türkiye’yi de yönetir. Elbistanlı her işi yapabilir. Buranın rüzgarı sert adamı da merttir. Seni seviyorum Elbistan; seni seviyorum Kahramanmaraş. 1 Nisan’da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda Kahramanmaraş’ın her yerine hizmet edeceğim. Hiçbir yere ayrım yapmadan hizmet gelecek. İl merkezindeki bir mahalle ne ise Elbistan’daki mahalle de o hizmeti alacak” ifadelerini kullandı.

Öztunç, ilçeyle ilgili proje sunumunun ardından toplantıya katılan oda başkanlarının sorularını cevapladı.