banner136
banner191
banner162

Mikrokredi üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde buluştu
banner167

Programda, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir ve Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, mikrokredi üyesi kadınlara karanfil dağıtarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Elbistan Belediyesi Sosyal Tesisleri’ndeki kahvaltı programına, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, Mikrokredi Elbistan Şube Müdürü Tuğba Öztürk, şube personeli ve mikrokredi üyesi kadınlar katıldı.

Kahvaltı sonrasında değerlendirme yapan Mikrokredi Elbistan Şube Müdürü Tuğba Öztürk, başta mikrokredi imkanından faydalananlar olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Biz yıllardır bayanın elinin dokunduğu her şeyin mucizevi bir şekilde güzelleştiğine şahitlik ettik. Hepiniz çok değerlisiniz. Hepiniz, emektar, fedakar annelerimiz ve ablalarımızsınız. İyi ki varsınız. Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyoruz. Sizlere bu imkanı sağladığı için Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ve Kaymakamımız Özkan Demir Bey’e çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir ise, Türk milletinin kadınları her zaman el üstünde tuttuğunda vurgu yaptı. Kaymakam Demir, “Fedakarlığın, emeğin, sevginin, merhametin timsali olan tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Büyük bir devlet ve millet olmak istiyorsak kadınlarımızı her alanda yüceltmemiz gerektiği muhakkaktır. Esasen Türk kadını; tarih boyunca her zaman kahramanlıkları ve fedakarlığı ile her şeyin en iyisine layıktır. Türk milleti de her zaman kadınını el üstünde tutmuştur. Bu anlamda geleceğimizin mimarı olan ve geleceğimizi yetiştiren kadınlarımıza minnet ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Kadına yönelik ayrımcılık ve şiddete karşı olduklarını vurgulayan Kaymakam Demir, “Türk kadını, toplumun her alanında öncü olmuştur. Başarılı olmuştur. Bizler, kadınlarımızın her alanda yanındayız. Burada çalışan ve üreten kadınlarımızla bir aradayız. Toplumumuzda yaşanan ayrımcılık, şiddet olayları ve istismar gibi durumların karşısında olduğumuzu ve bu olayları şiddetle kınadığımızı da belirtmek istiyorum. Bu organizenin düzenlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş da, “Hepiniz baş tacısınız. Geleceğin lokomotifi, bayanlardır. Bu bayanların azmi ve kararlılığı Türkiye’yi topyekun kalkındıracak inşallah. Bayanların gittiği yer çiçek gibi açıyor. Aynen kendileri gibi. Elbistan’ı ayağa kaldıracak olan sizlersiniz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda kadınlara Elbistan Belediyesi tarafından hazırlanan bez Pazar çantası ve mutfak önlüğü hediye edildi.

Organizeye katılan mikrokredi üyesi kadınlar da programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler.