banner136
banner191
banner162

MHP Kadın Kollarından kadınlar günü programı
banner167

Grand Elbistan Park Otel’de düzenlenen programa Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, gazi ve şehit yakını kadınlar ve partililer katıldı.

Kadınların, toplumun asli unsuru olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, şunları söyledi:

“Kadınlar bizim dünümüzdü, bugünümüz ve yarınımızdır. Kadınlar bizin her şeyimiz. Kadınlar bizim hem dinimiz hem inancımız hem töremiz gereği baş tacı etmemiz gereken çok kıymetli insanlar. Cemiyetin temelidir. Eğer kadınlarımız sendelerse bu cemiyet yüz üstü yere düşer. Kadın hep armağan edendir, hep kendisinden bir şeyler verendir. Kadın al bayrağa sarılı tabutlara yüreğini bırakan annedir. Kadın Hz. Amine’dir, Latife Hanımdır, Nene Hatun’dur, kadın şehit anneleridir. Kadın bizim baş tacımızdır. Kadınlar günü dolayısıyla tüm annelerin ellerinden öpüyor, tüm kadınlarımıza en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Kadınların toplumun inşasında büyük görevler üstlendiğini kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Kozanoğlu, “Baş tacı şehit anneleri, şehit yakınları davetimize iştirak ettiğimiz için hepinize teşekkür ediyorum. Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Ülkemizde kadınlar, erkeklerle birlikte sosyo-kültürel, siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmişlerdir. Kadının müdahil olmadığı, kafasında yer bulmadığı hiçbir sosyo-kültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz. Hayatın ağır yükünü taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran güçsüz bedenlerin güçlü kahramanları kadınlar. Hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyorum” dedi.

Programın ardından Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Kozanoğlu, gazi ve şehit ailelerine Türk bayrağı hediye etti.

Otel yönetimi tarafından da programa katılan kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla karanfil takdim edildi.