banner136
banner191
banner162

Mahir Ünal: “Elbistan’da belediyecilik destanı yazacağız”
banner167

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, bir dizi ziyaretler ve temaslarda bulunmak üzere memleketi Elbistan’a geldi. Ünal, partisinin seçim irtibat bürosu önünde AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz ile partililer ve vatandaşlar tarafından karşılandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ilk olarak esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Esnaflar ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Ünal, ziyaret ettiği tatlıcıda da vatandaşlara tatlı ikram etti.

Meydanda kendisini bekleyen kalabalığa hitaben seçim otobüsünün üzerinden seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Nurhak yolundaki çöp alanıyla ilgili ihalenin yapıldığının müjdesini vererek sözlerine başladı.

Şehirlerin, eski anlayışla yönetilemeyeceğini kaydeden Mahir Ünal, 2023 ve 2053’ün Elbistan’ını inşa edeceklerini belirterek, “Önümüzdeki 5 yıl yaptıklarımızın üstüne eksikliklerimizi tamamlayacağız. Hükümet olarak üzerimize düşeni yaptık. Hamdolsun diş hastanemiz hızla ilerliyor. Kapalı spor salonumuz yapılıyor. Nurhak yolu üzerindeki çöp dağı vahşi depolamayı bitirecek çöp ihalesi de bugün yapıldı. Su isale hattının ihalesi yapıldı. İnşallah önümüzdeki 5 yıl Mehmet Gürbüz kardeşimle beraber bir de belediyecilik destanı yazacağız. Kahramanmaraş’ta Hayrettin Güngör kardeşim, Elbistan’da Mehmet Gürbüz kardeşim, Ankara’da biz, Allah’ın izniyle önümüzdeki 5 yıl çocuklarımızın yaşayacağı 2023, 2053’ün Elbistan’ını inşa edeceğiz. Artık günümüz dünyasında şehirler, eski alışkınları ile varlıklarını sürdüremiyorlar. Eski iş yapma biçimleri ile şehirler yaşantılarını sürdüremiyorlar” dedi.

Geleceğin şehrini kurmak için vizyon gerektiğinin altını çizen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Gençlerimizin talepleri var. Gençlerimiz bizim gibi değil. Gençlerimiz, 16-17 yıldan beri başka bir dünyanın, gelişimin, değişimin, dijital bir dünyanın gençleri olarak yetişiyorlar. Bizim ihtiyaçlarımızla gençlerin ihtiyaçları çok farklı. O yüzden bu şehirleri geçmişe göre değil; geleceğe göre gençlerimizin talep ve ihtiyaçlarına göre dizayn etmemiz gerekiyor. Şehirlerimizde spor komplekslerimizin olması gerekiyor. Şehirlerimizde yüksek zekalı çocuklarımızın gelişimini ve eğitimi karşılayacak bilim sanat merkezlerinin olması gerekiyor. Çocuklarımızın sportif etkinliklerini, yeteneklerini yukarı çıkaracak spor komplekslerinin olması gerekiyor. Ne yapıyorsak gençler için yapıyoruz. Bir şehrin kalitesi, markası, gelişmişliği yetiştirdiği insan sayısıyla ölçülür. Bizim Elbistan’ımızdan sanatçı, sporcu, siyasetçi, akademisyen yetişmesin mi? İşte bunlar yetişsin diye çalışıyoruz. Şehirlerimizde doğal su kaynaklarının korunması ve atıksuyun dönüştürülmesi ve arıtılması gerekiyor. Şehirlerimizde çöpün, katı atığın enerjiye dönüştürülmesi gerekiyor. Yani geleceğin şehirlerini kurmak için vizyon gerekiyor. Akıl, tecrübe, deneyim gerekiyor. Hükümetle birlikte dünyayı anlayan okuyan tecrübeli, deneyimli yüksek mimar ve şehir plancısı Mehmet Gürbüz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş’a teşekkür eden Mahir Ünal, şöyle devam etti:

“Burada Ahmet Tıraş’a da teşekkür ediyorum. Projeni alıp Ankara’ya gidip dertlenip hükümetle birlikte çalışırsan 3 ayda neler yapılabileceğini Ahmet Tıraş kardeşim gösterdi. Şimdi Ahmet Bey, bayrağı Mehmet Bey’e devrediyor. Mehmet Bey, yıllarca İller Bankası’nda belediye projelerini takip etti. Belediyelere gidecek projelerin devlet bütçesindeki payı Mehmet Gürbüz ayırıyordu. Biz, belediye başkanlarımıza projelerinizi alın gelin dediğimizde Afşin geldi, Göksun geldi, Türkoğlu geldi ve bunların projelerine destek verdik. Çok güzel işler yaptılar. Ama birileri, projelerini alıp da gelmediler. Kendimize güvenelim, Elbistan’ımıza güvenelim.”

Türkiye düşmanlarının, 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’nın oyunun düşmesini beklediklerini hatırlatan Mahir Ünal, “Belediye başkanımızı seçiyoruz ama Türkiye genelinde de Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyoruz. Türkiye genelinde yerli ve milli olan; milliliği sonuna kadar hak eden Cumhur İttifakı’na oy veriyoruz. Biz, 31 Mart’ta o bekleyenler var ya Cumhur İttifakı’nın aldığı oya bakacaklar. O gün eğer Cumhur İttifakı’nın oyunda bir azalma olursa Türkiye düşmanlarının, hangi gazetelerin, hangi televizyonların Almanya’da, Avrupa’da, Amerika’da hangi manşetleri atacağını biliyoruz. Terör örgütü PKK’nın telsizlerinden AK Parti ve MHP kaybetmelidir diye anons geçenlerin neyi amaçladıklarını biliyoruz. O yüzden Cumhur İttifakı, Allah’ın izniyle Elbistan’da güç kaybetmeyecek. Elbistan, buna müsaade etmeyecek. Elbistan, evlatlarına sahip çıkacak. Ben bunu biliyor ve buna inanıyorum” şeklinde konuştu.

Elbistan’a hizmetkar olmaktan başka amaçlarının bulunmadığını dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “MHP’li kardeşlerimle AK Partili kardeşlerim Cumhur İttifakı’nın erleri, omuz omuza verip kapı kapı dolaşacağız. Hizmetlerimizi anlatacağız. Yapacaklarımızı anlatacağız. Elbistan’ımız için kurduğumuz hayallerimizi anlatacağız. Biz, kendi nefsimiz için bir şey istemiyoruz. Biz, sadece ve sadece Elbistan’a hizmetkar olmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz 7 senede bunu ispat ettik mi? Şahitsiniz değil mi? İnşallah, önümüzdeki 5 yılda bu hizmetleri beraberce devam ettireceğiz” diye konuştu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Elbistan’ı ziyaret edeceğinin de bilgisini veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, konuşmasını, “Eskiden hükümetler değişir dertler değişmezdi. 2002’den bu yana AK Parti’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın hamdolsun çözmediği sorun kalmadı. Türkiye’nin, Elbistan’ın çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur. Yeter ki birlik olalım, beraberlik içerisinde Elbistan’ı 2023’e taşıyalım. Salı günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Faruk Dönmez geliyor Elbistan’a. Ondan sonra Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’le Adalet Sarayımızı açacağız. Sizin 31 Mart’a kadar gayretle çalışmanız; 31 Mart’tan sonra da Mehmet Gürbüz kardeşimin sizlere hizmetkar olması gerekiyor. Bunu beraberce yapacağız, beraberce gerçekleştireceğiz. Elbistan, 31 Mart’ta sadece Elbistanlılara ait olacak. Elbistan’ın iradesi Elbistan’ı yönetecek. Elbistan’ın kararı Elbistan’ı yönetecek” cümleleri ile tamamladı.