banner136
banner191
banner162

Köpek Irk Standartları Türkiye Şampiyonası’nda Elbistan rüzgarı
banner167

Adana Merkez Park'ta düzenlenen Adana Türk Çoban, Av ve Bekçi Köpekleri Irk Standartları Türkiye Şampiyonası'na Türkiye'nin dört bir yanından katılım oldu. Çoban, kurt, pitbull, kangal ve süs köpeklerinin yer aldığı yarışmaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Özellikle çoban ve kangal köpeklerinin büyüklüğü görenleri hayrete düşürdü.

İspanya’daki dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek takımın belirlenmesi amacıyla düzenlenen yarışmada kangal, akbaş, malaklı, Türk tazısı Saluki ile boz, Karadeniz ve Anadolu çoban köpekleri olmak üzere 7 yerli ırktan 258 köpek yer aldı. Birbirinden gösterişli köpeklerin boy gösterdiği şampiyonaya Elbistan’dan Anadolu çoban köpeği ve bozçoban köpeği ile katılan Selçuk Küçük, Türkiye derecesi elde etti.

Yarışmaya iki çoban köpeği ile katılan Selçuk Küçük, "Kuzey" isimli Anadolu çoban köpeği ile 24-36 ay arası kategorisinde Türkiye 1. Olurken, “Vartolu” isimli bozçoban köpeği ile de Türkiye 2.’liği elde etti.

Şampiyonada çoban köpekleri ile Türkiye dereceleri elde eden Selçuk Küçük, köpeklerine özel ilgi gösterdiğini, özel mamalarla beslediğini beslediğini söyledi.

Birbirinden gösterişli köpeklerin boy gösterdiği etkinlikte dereceye giren köpeklerin sahiplerine kupaları Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından takdim edildi.