banner136
banner191
banner162

HDP’nin Elbistan adayı açıklandı
banner167

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Elbistan İlçe Teşkilatı’nda aday tanıtım toplantısı düzenlendi. Programda konuşan HDP Elbistan İlçe Başkanı Hüseyin Gümüş, şunları söyledi:

“Demokrasiyi, kardeşliği, toplumsal barışı savunan; birlikte yaşamayı esas alan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. HDP, sadece bir Kürt partisi değildir. HDP, bir mozaikler partisidir. Ülkemizde yaşayan bütün halkların partisidir. Biz, Türkiye halkları için en yüksek bir demokrasi ve toplumsal barışın sağlanması için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyuyoruz. Hiçbir şey bir insanın yaşaması kadar değerli değildir. Bu ülkeyi kurtuluş savaşında beraber kurtarmışız. Bizim, sınırla, bayrakla bir sorunumuz yoktur. HDP, demokrasi mücadelesi veriyor. Demokrasi, sadece Kürtler için değil bütün halklar için lazımdır.”

HDP Elbistan Belediye Başkan adayı Hüseyin Yıldız ise, “Elbistan Belediye eşbaşkan adayları olarak, partimizin adaylarıyız. Partiye de bu konuda gönüllülük temelinde çalışan arkadaşlarız. Tüm Elbistan halkının eşbaşkan adaylarımıza ve bizlere destek vermelerini; partimizi ve bizleri sahiplenmelerini istiyoruz” dedi.

HDP Elbistan Belediye eşbaşkan adayı Döndü Göksungur da, “bizler, Elbistan adayları olarak Elbistan halkı ile bir başarı elde edeceğiz. Bizim Elbistan için yapacağımız şeyler, ekolojiyi ve doğayı korumak, yaşlı insanlar için barınma yerleri bizim önceliğimiz olacak. Bunlar, halk için öncelikli olacak. Halkla beraber güzel bir seçim olmasını diliyorum. Hepimiz el ele, yürek yüreğe vererek bu seçimi kazanmak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz” şeklinde konuştu.