banner136
banner191
banner162

Hakan Coşkun Nurhak Dağı Dağcılık ve Spor Kulübü kuruldu
banner167

Kulüp üyeleri, resmi başvurunun ardından Coşkun’un Gariplik Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret ederek çelenk bırakıp dua okudu.

Eczacı ve dağcı Hakan Coşkun, 26 Temmuz 2017 Çarşamba günü Kırgızistan'daki Han Tengri Dağı'ndaki zirve tırmanışının ardından dönüşe geçtiği sırada yaşamını yitirmiş ve cenazesi çok sayıda hemşerisi ile dağcılık sporuna gönül verenlerin katılımıyla 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü gözyaşları ve dualarla defnedilmişti. Türkiye ve dünyanın birçok zirvesine başarılı tırmanışlar gerçekleştirmesi ile adını duyurması kadar bu spora gönül verenlere hocalık ve yol göstericilik de yapan Coşkun’un isminin verildiği Hakan Coşkun Nurhak Dağı Dağcılık ve Spor Kulübü’nün kurulmasıyla ilgili resmi işlemler tamamlandı. Kulübün üyeleri, resmi işlemlerin ardından Gariplik Mezarlığı’na giderek Coşkun’un kabrini ziyaret etti. Merhum Coşkun’un eşi Tuğba Coşkun’un da yer aldığı programda ilk olarak çelenk sunuldu. Coşkun için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan sonra dua edildi.

Burada bir açıklama yapan kulüp sözcüsü Abidin Kul, merhum Coşkun’un ideallerini gerçekleştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Kul, “26 Temmuz 2017 tarihinde Han Tengri Dağı zirve dönüşünde aramızdan ayrılan Hakan Coşkun’u saygı ile anıyoruz. Hakan Coşkun Nurhak Dağı dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nü kurmuş bulunmaktayız. Dağcılık sporunu Elbistan’da sevdiren ve bu sporun yapılmasında emeği olan Hakan Coşkun’un ideallerini, onun adına kurduğumuz bu kulüple gerçekleştireceğiz. Kulübümüz, dağcılık sporunu bölgemizde geliştirmek, her yaştan insanların katılımı sağlamak ve sevdirmeyi amaç edinerek bu yolda çalışmalar yapacaktır” dedi.

Doğa ve çevrenin korunmasıyla ilgili de faaliyetler yapacaklarını kaydeden Hakan Coşkun Nurhak Dağı Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Sözcüsü Abidin Kul, “Çevrenin korunması, doğanın güzelleştirilmesi, bölgemizdeki ve ülkemizdeki önemli yerlerin tanıtılması ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir çevre bırakmak için çeşitli çalışmaları yapmayı amaçlıyoruz. Ayrıca, dağcılık sporunu geliştirmek ve çevre bilincini topluma yaymak amacıyla da seminer, konferans, film ve sergi gibi etkinlikler de düzenleyeceğiz. Kulübümüzün kurulmasında emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.