banner136
banner191
banner162

Gürbüz: “Elbistan’a yeni bir kalkınma paketi hazırlıyoruz”
banner167

Başarmamak için önlerinde engel olmadığının altını çizen Gürbüz, Cumhur İttifakı’nın da Elbistan’ı layık olduğu yere taşıyacağını belirtti.

Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, ilçe için hem kentsel hem de kırsal kalkınmada çok sayıda proje hazırladıklarını belirtti.

Gürbüz, 5 yılın sonuna kalkınmış bir Elbistan görmeyi istediklerini belirterek, “Biz, şehrimizi seviyoruz. Şehrimizin de en temel sorunu olarak kalkınmayı görüyoruz. Hükümetimizin, devletimizin Elbistan’a yapmış olduğu yatırımların dışında yerelin de yapması gereken yatırımlar var. Kentin, içme suyunu, kanalını, arıtmasını, atık suyunu, katı atık bertaraf tesislerini, yollarını, yeşil alanlarını, rekreasyon alanlarını, parkları inşallah en yakın zamanda planlayıp büyükşehirle beraber yapacağız. En temelde 5 yılın sonunda dönüp geriye baktığımızda Elbistan’da başarmak istediğimiz konu kalkınmış bir Elbistan’ı görmek. Vatandaşlarımızın refah düzeylerinin yükseltilmesi ile ilgili daha çok yatırım alması noktasında hükümetimizin, organize sanayi bölgelerine getireceği yeni teşvikler, şehrimize getireceğimiz lojistik imkanlar, yeni fabrikaların açılması, istihdam sorunları beraber tarım ve hayvancılıkta katma değeri yüksek ürünlere geçilmesi, belediyede iştiraklerin kurularak vatandaşlarımızın hem bu anlamda teşvik edilmesi hem de ürünlerin alım garantileri beraber pazara ulaştırılması konusunda bizim de hem kırsal kalkınmada hem de kentsel kalkınmada çok sayıda proje hazırladık şehrimize” diye konuştu.

Elbistan’a yeni bir çevre yolu kazandıracaklarını ifade eden Gürbüz, “Çevre yolumuzu tekrar ele alacağız. Bu bizim için önemli. 2 tane yol, çevre yolu olarak gözüküyor bugün. Ama bunun 2’si de artık kent içi yol konumuna geldi. Yeni bir çevre yolu planlıyoruz. Tıkanan kavşaklarla ilgili çözümler düşünüyoruz. Elbistan’ın ulaşım, park ve sinyalizasyon sorunları ile ilgili ilk ana ulaşım ana planını yapıp daha sonra onu etaplar halinde uygulamaya geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Ceyhan Nehri ile Söğütlü Çayı ile ilgili de yeşil kuşak projelerinin olduğunun bilgisini veren Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, şöyle devam etti:

“Çevre bizim için en temel görevlerden bir tanesi. Bunun için Elbistan’a, Ceyhan Nehri’nin doğduğu Pınarbaşı’ndan başlayarak Söğütlü Çayı ile buluştuğu noktaya kadar, oradan da Söğütlü Çayı’nın kent girişine kadar şehre bir yeşil kuşak takmak istiyoruz. Bu iki akarsuyumuzu havzası ile birlikte korumak ve etrafında yürüyüş yolları, koşu parkurları, konaklama alanları ve bunlarla beraber kentin de sosyal altyapısına yapacağımız yatırımlarla katkıda bulunacağız. 14 merkez mahallemiz var. Bunların tamamında inşallah çok kısa sürede bir kültürel hareketlilik getireceğiz.

Elbistan, aslında yaklaşık 300 bin nüfusun hizmet aldığı bir ticari merkez. Bu ticari merkezin ayağa kalkması gerekiyor. Onun için de her sektörün burada yeniden ele alınması gerekiyor. Biz, madenin, enerji sektörünün, tarım ve gıdaya, işsizliğe kalkınmaya, ulaşım ve lojistikte yeni bir açılıma kadar Malatya’dan Elbistan’a gelecek yeni demiryoluna kadar tamamını takip edeceğiz. Hülasa, biz Elbistan’a yeni bir kalkınma paketi hazırlıyoruz. 5 yılın sonunda baktığımızda kalkınmış bir Elbistan görmek istiyoruz. Elbistan’daki potansiyeli açığa çıkarmak ve rekabet imkanlarını zorlamak istiyoruz.”

Gürbüz, son olarak, “Cumhur İttifakı, Elbistan için ne gerekiyorsa seferber etmiş durumda. Devletimiz, Sayın Bakanımız Mahir Ünal Beyefendi, bizim talep ettiğimiz her imkanı bize sağlıyor. Kendisine de bu anlamda çok teşekkür ederiz. Başarmamak için, kalkınmamamız için önümüzde hiçbir engel yok. Bu güç birliği, inşallah Elbistan’ı layık olduğu yere taşıyacak. Alacağı hizmetlerle de bunu taçlandıracak” değerlendirmesini yaptı.