banner136
banner191
banner162

Genel Başkan Destici: “Elbistan, yetkiyi BBP’ye verecek”
banner167

Açılış programında partililere ve vatandaşlara hitap eden Destici, Başkan adayı Alagöz’e destek isteyerek, “Elbistan, yetkiyi BBP’ye verecek ve Elbistan BBP ile şahlanacak” diye konuştu.

BBP Elbistan Belediye Başkan adayı İbrahim Alagöz ise, ‘Bizim ellerimiz tertemiz’ diyerek, “Bize verilen oyun vebali olmaz. İnşallah, o koltuk bize nasip olduğunda belediye başkanlığı nasıl yapılıyormuş göreceksiniz” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Elbistan Belediye Başkan adayı İbrahim Alagöz’ün yerel seçimler çerçevesinde kullanacağı seçim irtibat bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Şehit Piyade Er Rahmi Koldan Meydanı’ndaki açılış programında seçim otobüsünün üzerinden ilk konuşmayı yapan isim, BBP Elbistan Belediye Başkan adayı İbrahim Alagöz oldu. Alagöz, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nın Elbistan Belediye Başkan adaylarını eleştirdi.

Elbistan’ın 10 yılının heba edildiğini savunan Alagöz, şunları söyledi:

“Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun. 10 yılımızı heba ettiler. Koskoca Elbistan’ı köy haline çevirdiler. 5 yıl önce belediye başkanı seçildi, AKP’den ihraç ettiler. 3 yıl koltuğunda bomboş oturdu. Bu arada da 315 tane de bankamatik memuru yapmışlar. 3 ay kala da görevden aldılar. Neden daha önce görevden alınmadı? Gücünüz mü yetmedi? Şimdi, bir denenmiş bir de ithal aday var. İthal aday getirdiler. Memur atamış gibi belediye başkan adayı atıyorlar. İthal aday gelmeden önce kaseti geldi. Elbistan’ı büyütelim diyorlar sonra il yapalım diyorlar. Sen şeker fabrikasını satmışsın, termik santrali satmışın işçiyi ortada bırakmışın. Elbistan göç vermiş. Bu memlekete zulüm yaptınız. Başka hiçbir şey yapmadınız. Hastane yaptınız içi bomboş. 2 yıl oldu dökülüyor. Geçen Cumhurbaşkanı Yardımcısı’nı getirdiler. Ne güzel yollarınız var diyor. Bu adama başka bir şehri mi gezdirdiniz. Milletle alay mı ediyorsunuz.

5 partiye seçim için 900 milyon lira para yardımı yapıyorlar. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını veriyorlar. BBP’ye delikli kuruş yok. AKP’nin belediye başkan adayı cebinden bir kuruş para harcamıyor. Biz, çocuğumuzun rızkını kesip aday olduk, sizin hizmetinize talip olduk. Meydana bir ekran diktiler. 24 saat yayın yapıyor. Bunun elektriğini nereden aldınız? 26 yıldan beri Muhsin Başkan’ın çizdiği yoldan ayrılmadım. Menfaat peşinde koşmadım, çıkar hesabı yapmadım. İnandığım davada çizgimi değiştirmedim. Diğer aday ise denenmiş isim. 10 yıl MHP’den belediye başkanlığı yaptı, 2 dönem de kaybetti. Sen 10 yıl belediye başkanlığı yaptın; bu memlekete ne yaptın.”

Alandaki partililerin sloganları ve sevinç gösterileri eşliğinde konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, Elbistan’ın çoktan il olması gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye’yi yönetenlerin, Elbistan’ın il olmasına duyarsız kaldıklarını ifade eden Genel Başkan Destici, şöyle devam etti:

“Elbistan, il olmayı çoktan hak ediyor. Bu meydanda söz veriyorum; Rabbim bize fırsat versin Elbistan’ı il yapmak inşallah bize nasip olacak. Kararı, milletimiz verecek. Milletimiz bir karar aşamasında. Ya geçmişte yetki verdiklerine tekrar yetkiyi verecek ve aynı zorlukları ve problemleri yaşamaya devam edecek ya da değiştirecek ve bugüne kadar gönlünde saklı tuttuğu ama bir türlü sandıktan çıkartmadığı BBP’ye Elbistan’da yerel iktidarı teslim edecek ve ondan sonra Elbistan şahlanacak Allah’ın izniyle.

Elbistan, önemli bir tarım havzası. Ama en çok dertlenen kesimlerin başında tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız geliyor. Tarım ve hayvancılıkla uğraşanların mutlaka desteklenmesi ve ürettiklerini de değerinden satması lazım. Tanzim satış yerleri geçici olarak belki bir takım çözüm üretebilir. Ama asla kalıcı ve köklü bir çözüm getirmez. Kalıcı ve köklü çözüm, çiftçiyi üreticiyi desteklemekten geçer. Çiftçiye mazotu 6,5 liradan verdiğiniz sürece çiftçinin yüzü gülmez. 6,5 liranın 3,5 lirası ÖTV. Bu çiftçiler özel mi tüketiyor da ÖTV alıyorsun. Bu büyük bir yanlıştır. Gübre fiyatı da aynı şekilde. Afşin-Elbistan Termik Santrali’nin özelleşmesi ile birçok insanın mağduriyet yaşadığını duyuyoruz. Aynı şey şeker fabrikası ile ilgili de Elbistan’da yaşandı. Bu mağduriyetlerin derhal ortadan kaldırılması lazım. Biz, yerel yönetimlerde Elbistan’a gelirsek bu sorunların çözümünün sözünü de veriyoruz.”

HDP’ye seçim yardımı yapılmasını şiddetle eleştiren Genel Başkan Destici, “Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Devletimizin bekasını ilgilendiren, ülkemizin bütünlüğünü bozabilecek bölücüler, hainler, emperyalist ve Siyonistler durmuyor. Milleti birbirine düşürmek için çalışmaya devam ediyor. Bizim buna karşı en büyük silahımız Büyük Birlik’tir. Bunu kimsenin bozmasına Allah’ın izniyle fırsat vermeyeceğiz. Siyasi bölücülere karşı hepimizin birlik olma şartı vardır. Biz, Çözüm Süreci’nde PKK’nın asla muhatap alınmaması gerektiğini ifade ettik. BBP olarak, siyasi bölücülüğün, ülkemiz ve milletimiz için en büyük tehdit olduğunu öngörerek devletin bekasını da öne koyarak PKK’nın siyasi uzantılarının belediyeyi kazanma ihtimali olan yerlerde aday çıkarmadık. BBP dışında bu hassasiyeti taşıyan ikinci bir parti görmedik. 3 oy, 1 belediye daha fazla kazanayım anlayışı doğru bir anlayış değildir. Bizim siyasetteki gayemiz, Allah’ın rızasını kazanmak ve bu millete hizmet etmektir.

Bir seçime gidiyoruz. Doğru olan seçime giden 12 partinin aldığı oya göre bir hazine yardımı yapmaktır. Beni burada üzen siyasi bölücülere, vatan hainlerine devletin kasasından diğer 4 partinin de onayı ile 95 milyon verilmiş olmasıdır. Benim yüreğimi dağlayan budur. Siz bir taraftan terörle mücadele diyeceksiniz; Mehmetçik ve özel harekatçılarımız canını verecek siz de tutacaksınız onların siyasi uzantılarına ‘Al bunu Kandil’e gönder’ diye 95 trilyon para vereceksiniz. Bunun derhal kesilmesi lazım. Bize verilmiş verilmemiş derdinde değiliz. Biz, 26 yıldır sizlerin duası, sizlerin desteği ile siyaset yapıyoruz. Biz, inandık ve inandığımız yolda sonuna kadar gideceğiz Allah’ın izniyle.”

Seçmenin, özellikle yerel seçimde partiye değil adaya oy vermesi gerektiğinin altını çizen BPP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bugün burada belediye başkan adayımız İbrahim Alagöz kardeşimizin seçim koordinasyon merkezinin açılışı için bulunmaktayız. Ben öncelikle kendisine ve onunla birlikte belediye meclis üyesi adaylarımıza teşekkür ediyorum. Böyle kutlu bir davanın adayı oldular. Sağ olsunlar, var olsunlar. Her türlü yokluğa, her türlü haksızlığa, her türlü adaletsizliğe rağmen kahramanca yiğitçe duruşlarını ortaya koydular ve devam ettiriyorlar. Rabbim emeklerini zayi etmesin. Mahcup etmesin, inşallah onları başarılı kılsın. Onların başarısı emin olun sizin olacaktır. Yoksa görüyorsunuz. Geçmiş dönemleri de görüyorsunuz. Ben kimseye bir şey de söylemek istemiyorum. Ama bir gerçek var. Bundan 5 yıl önce size en iyi hizmeti getireceğiz dediler, siz yetkiyi verdiniz. Birbirleri ile kavga etmekten size hizmet getirmeye vakit bulamadılar. İşin doğrusu bu.

Biz hem yönetimiyle hem kadrolarıyla hem Elbistan halkıyla Elbistanlı kardeşlerimizle barışık, onlar için siyaset yapan, onlar için kendini feda edebilecek derecede inanmış kadrolarla biz sizin karşınızdayız. Onun için karar sizin. Biz sizin kararınıza saygılıyız. Ama bedeli ödeyecek yine sizsiniz. Onun için de sandığa giderken bu parti taassubundan kurtularak, size hizmeti kim getirecekse, en dürüst kimi görüyorsanız, en iyi kimi görüyorsanız, en ahlaklı kimi görüyorsanız, en çalışkan kimi görüyorsanız ona oyunuzu verin. Yoksa öbür türlü birtakım geçmişte de size verilen ama bir türlü yerine gelmeyen siyasi vaatlere kanmayın. Kıymetli Elbistanlı kardeşlerim bakın biz, rahmetli genel başkanımız Muhsin başkanımız, kendisi Sivaslıdır ama Kahramanmaraş’ın da evladı sayılır. Burada şahadet şerbetini içti.  Dolayısıyla biz onun arkasında bıraktığı dava arkadaşları ve kardeşleri olarak her zaman devletimizin, milletimizin yanında durduk. Bunda sonra da durmaya devam edeceğiz” cümleleri ile konuşmasını tamamladı.

Destici, konuşmanın ardından seçim otobüsünün üzerinden Elbistan Belediye Başkan adayı Alagöz ve İlçe Başkanı Hıdır Gezer’le birlikte partilileri selamladı. Destici, seçim irtibat bürosunun açılışının ardından ilçeden ayrıldı.