banner136
banner191
banner162

"Genç Çınar Kitap Kahve" törenle hizmete açıldı
banner167

Açılış törenine AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Elbistan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Fevzi Günalmış, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Hasan Sungur, AK Parti Kadın Kolları Elbistan İlçe Başkanı Dilek Çevik, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yılmaz yaptı.

Yılmaz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Bizler ödevlerimize çalıştık. Bu projenin anlamlı hale gelmesi için okur-yazar buluşmaları, imza ve söyleşi günleri, okullardan birlikte okuma adına öğrencilerin misafir edilmesi, sportif faaliyetler, şiir ve müzik dinletileri, tiyatro ve sinema etkinlikleri, kitap fuarı ve gezi etkinlikleri, piknikler, uçurtma şenlikleri ve benzeri etkinlikler yapacağız. Bu konuda İlçe Milli Eğitim ve Gençlik Spor Müdürlüğümüzden sık sık taleplerimiz olacaktır.

Küçük bir ayrıntıyı hatırlatmak istiyorum. Haftanın 7 günü sabahtan akşamın belli bir saatine kadar ‘Genç Çınar Kitap Kahve’ hep açık olacaktır. Bu zamanlarda gençlerimiz için ikramlarımız olacaktır ve bunun için ödenecek tek ücret kitap okunması olacaktır.

Gençlerimiz, karşımıza aldığımız bir sorunun adı değil, yanımızda hissettiğimiz bir gücün adıdır. Çünkü gençler bir hazinedir ve geleceğimizin mimarı olacaklardır. Tekrar bu imkanları bizlere sağlayan Gençlik Spor Bakanlığı yetkililerine, sayın kaymakamımıza, tüm milli eğitim camiasına, dernek yönetimime ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen gönüllü dostlara ve gençlerimize sonsuz teşekkürler ediyorum.”

Daha sonra kürsüye davet edilen Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, “büyük bir özveri ile hocalarımız ‘Genç Çınar Kitap Kahve’ yapmışlar, gençlerimize sahip çıkmışlar. Biz de Elbistan Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

Son olarak kürsüye davet edilen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal ise,

“Böyle bir projenin vücut bulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Biz gençlerimizle ilgili kaygılarımızı dile getirirken bir sorun, bir tehlike varmış gibi dile getiriyoruz. Halbuki bizim elimizin altında müthiş bir insan kaynağı ve müthiş bir güç ve bu gücün ülkemizin ve devletimizin lehinde evrilmesi için tek yapmamız gereken biz büyüklerin o gençlere yardımcı olmak. Duyarlı sivil toplumlarımıza devlet olarak destek olmalıyız. Gençlerimiz için en büyük tehlike sosyalleşememedir. Bu kahvenin de Elbistan’a hayırlı olmasını diliyorum. Buranın açılmasına destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından "Genç Çınar Kitap Kahve" açılış kurdelesini kesildi. Program açılışa katılan davetlilere yapılan ikramların ardından sona erdi.