banner136
banner191
banner162

ETSO, Akreditasyon Sertifikasını törenle aldı
banner167

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni’ne, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı.

2015 yılında akreditasyon çalışmalarına başlayan ve 2016 yılında 5 yıldızlı hizmet sunan odalar arasına dâhil olan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO), 2018 yılı sonunda yapılan denetimlerden de yüzünün akı ile çıkarak, ‘Akredite Oda’ unvanını sürdürdü.

Oda ve borsaların Avrupa standartlarında 5 yıldızlı hizmet vermelerine imkan sağlayan akredite sistemine dahil olan ve akredite oda uygulaması çerçevesinde Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) hizmet kalitesini Avrupa standartlarına çıkarmayı amaçlayan eğitimler yapılmıştı.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, 5 yıldızlı hizmetin anahtarı olan akredite oda unvanını sürdürdüklerini belirterek, bu süreçte emeği olan herkese teşekkür etti.

Başkan Mustafa Paksoy, “2016 yılında akredite oda unvanını elde eden odamız, geçtiğimiz yılsonunda yapılan denetimlerin ardından başarısını devam ettirerek, ikinci defa bu sertifikayı almaya hak kazandı. Programına katılan ve başarılı olan odalara sertifikalarının takdimi amacıyla Ankara’da tören düzenlendi. Bu belgeyi Elbistan’ımıza, odamıza kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Hisarcıklıoğlu: Tüm dünyaya bizim sistemi ihraç edecek konuma geldik

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB'un oda ve borsa sistemini tüm dünyaya ihraç edecek konuma geldiklerini belirterek, “Mesela Türk Cumhuriyetlerinden, 57 İslam ülkesinden talepler var. Oda borsa sistemimizi öğrenmek istiyorlar” dedi.

Hisarcıklıoğlu, hızla gelişen ve dönüşen dünyada iş dünyasının kendisini geliştirmeye devam etmesinin çok önemli olduğunu, akreditasyon sistemi sayesinde oda ve borsaların da kendilerini dönüştürüp geliştirdiklerini söyledi.

Oda ve borsaların dijital dönüşümle daktilodan online belge veren sistemlere geçtiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, bugün itibariyle 17 farklı dilde hizmet verebildiklerini ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların şu ana kadar 800 milyon liranın üzerinde proje desteği kazandırdıklarını dile getirerek, “Akredite oda ve borsalarımız, 28 ülkenin odaları ile beraber proje yürütüyorlar. Hatta yaptıkları projelerle, tüm dünyadaki oda borsaların katıldığı yarışmalarda ödül alıyorlar. Odalar ve borsalar girişimcimize en iyi şekilde hizmet üreten ve sunan merkezler haline geldi. Reel sektöre kanaat önderi oldu” diye konuştu.

Sertifikayı ETSO heyeti aldı

 Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. ETSO’nun sertifikasını; Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy, Meclis Başkanı Yüksel Çiçek, Yönetim Kurulu Üyeleri Fazıl Olgun ve Yaşar Kara, Meclis Üyesi Süleyman Dumlupınar, Genel Sekreter Yüksel Gözüdeli ile Akreditasyon Sorumlusu Gazi Polat, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldılar. ETSO heyetine, TOBB Reel Sektör Araştırma Geliştirme ve Uygulama Daire Başkanı Osman Fatih Soysal ile Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz da eşlik etti.