banner136
banner191
banner162

Ekinözü’nde şehitler için 300 fidan dikildi
banner167

Jandarma Teşkilatı’nın 180.kuruluş yıldönümü etkinlikleri dolayısıyla ‘180 yılda 180 bin ağaç’ sloganı ile başlatılan kampanya çerçevesinde Ekinözü ilçesinde oluşturulan Mehmetçik Hatıra Ormanı’na İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 300 adet fidan dikildi. Fidan dikimine öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Ellerine kürekleri alan öğrenciler, Mehmetçiklerle beraber fidanları toprakla buluşturdu.

Şehitlerimizin anısına gerçekleştirilen fidan dikimiyle ilgili olarak bir değerlendirme yapan Ekinözü İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mehmet Çil, Jandarma Teşkilatı'nın 180. kuruluş yıldönümü kapsamında ‘180 yılda 180 bin ağaç’ çalışması yapıldığını belirtti.

Bu çerçevede ilçedeki çeşitli okullarda eğitim gören öğrenciler ve vatandaşlarla Mehmetçik Hatıra Ormanı’na fidan diktiklerini kaydeden Teğmen Çil, “Jandarma Teşkilatımızın kuruluşunun 180.yıldönümünü kutluyoruz.  Bu çerçevede öğrenciler ve vatandaşlarımızla birlikte vatan savunmasında şehit düşen kahramanlarımızın anısını yaşatmak için Mehmetçik Hatıra Ormanı'na 300 çam fidanı diktik. Organizeye katılan personelimize, öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza verdikleri destek için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.