banner136
banner191
banner162

Cumhur İttifakı Afşin heyetinden Elbistan çıkarması
banner167

Cumhur İttifakı Afşin heyetini, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Genç ve partililer katıldı.

Ziyarette ilk değerlendirmeyi yapan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, 31 Mart’ta ülkemiz için büyük önem arz eden bir seçim yapılacağını belirterek, “Karşımızda bir şer ittifakı var. Önümüzde Elbistan’ımızın, Türkiye’mizin geleceğini belirleyecek bir süreç var. Halkın bize yine elini uzatacağına ve desteğini esirgemeyeceğine inanıyoruz. Bize kızgın olabilir, küskün olabilir ama Türkiye’de de Elbistan’da bu ülkenin 2 siyasi aktörü var. Biri Milliyetçi Hareket Partisi biri de AK Parti. Bu ülkenin teminatı 2 tane parti var. Bizim küskünlükleri ve kırgınlıkları bir tarafa bırakmamız lazım. Biz hep beraber MHP ile AK Parti Cumhur İttifakı çatısı altında bitişerek bu şer ittifakına tokadı tekrar vuracağız inşallah” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç ise, ‘Verin fermanı bize; biz size hizmet etmek için candan da yardan da geçeriz’ diyerek şunları söyledi:

“31 Mart, gerek ilçemiz gerekse de ülkemiz açısından bir kader seçimi olacaktır. Cumhur İttifakı, 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Yenikapı ruhunun 2 tane yiğit liderin yüreklerini ortaya koyduğu bir araya geldiği Türkiye’nin ihtiyaçlarından doğan bir ittifakın adıdır. Cumhur İttifakı, sıradan bir kavram değil; 1.yüzyılını bitirdiğimiz Cumhuriyetimizin geleceğini tayin edecek hamlenin adıdır. Refahın adıdır, huzurun adıdır, emperyalizme karşı duruşun adıdır. Cumhur İttifakı, ülkemizin içinde bulunduğu hain kuşatılmışlığı yarmanın adıdır. Bu güç birliği inşallah düşmanlarımızı bu coğrafyada gözü olan, bu ülkede gözü olan fesat çarkının yıkılacağı birliğin, beraberliğin, dirliğin adıdır. MHP olarak ülkemiz nerede dara, zora girse biz hesap kitap yapmadan hiçbir pazarlığın adını dahi anmadan ülkücü hareketin edebi, adabı, inancı ve anlayışı olarak oradayız. Yerel seçimlerde ruhsatı sizler vereceksiniz. Beratı halkımız verecek. Demokrasinin gereği budur. Verin fermanı bize; biz size hizmet etmek için candan da yardan da geçeriz. İnşallah bu seçimler Cumhur İttifakı’nın zaferi ile sonuçlanacak. Huzurlu gönüllerin yaşadığı bir şehir olacak Elbistan. Modern ve marka bir şehir. Bu inançla Mehmet Gürbüz’ün yanındayız. Onun birikim ve donanımıyla güzel günlere erişeceğimize inanıyoruz.”

Cumhur İttifakı Afşin Belediye Başkan adayı Mehmet Fatih Güven, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’ün; Elbistan için önemli bir değer olduğunu söyledi. Güven, “Elbistan, kadim bir şehir. Şimdi bu kadim şehri gelecek nesillere gurur duyacağımız bir Elbistan bırakacak biri Elbistan Belediye Başkanı adayı oldu. Mehmet Bey’le yakından çalışma imkanı buldum. Bizim de ufkumuzu açan bir kardeşimiz. Tabiri caizse Mehmet Gürbüz Bey, Elbistan için büyük ikramiyedir. Elbistan’a büyük ikramiye çıktı. İnşallah Mehmet Bey’in kazanacağına hiç şüphemiz yok. İnşallah, sizlerin desteği ile büyük bir farkla alıp götüreceksiniz. Elbistan’da hiçbir problem olmadan Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Gürbüz açık farkla seçimi kazanır. Biz de görüyoruz; anketler de bunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz de, Cumhur İttifakı Afşin heyetinin gerçekleştirdiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gürbüz, “Elbistan, kendi geleneği olan kadim bir şehir. Tarihinde büyük başarılar var. Coğrafyanın adeta merkezi. Elbistan’a hak ettiği hizmeti alması yakışır. Allah’ın izniyle şehrimizi marka şehir yapmak, şehrimizi ayağa kaldırmak, aldığı yatırımları 2’ye 3’e katlamak, istihdam sorunlarını çözmek; Elbistan’ı kalkındırmak gibi bir derdimiz. Gönlümüzde memleket ve memleketimizin içinde bulunduğu sorunları çözmek için bir irade var. Yaklaşık 36 ilden daha büyük olan Elbistan, son 7 yılda merkezi yönetim tarafından çok güzel hizmetler aldı. Doğalgazımız geldi. Bize artık, Elbistan’ı kalkındıracak ve kaldıracak; kalkınmanın da lokomotifi olacak bir belediye lazım. Sadece yollarla, çevre düzenlemeleri ile uğraşan bir belediye değil; organize sanayisini büyütmeye çalışan, ihtisas OSB’sini kurmaya çalışan, çiftçisini, tarımını düşünen gerekli destekleri alan, demiryollarını şehre getirmekle ilgili altyapısını hazırlayan bir Elbistan Belediyesi’ne ihtiyacımız var. Elbistan’daki gençlerimizin umudu, onların hayallerinin bir parçası olan bir belediyeye ihtiyacımız var. Elbistan’ı tutacak, dünyada tanınır hale getirecek, cazibe merkezi haline getirecek, yatırımcının gözbebeği haline getirecek bir belediyeye ihtiyacımız var. Elbistan’a 2023, 2053, 2071 vizyonu katacak, hayvancılığı, madeni, enerjiyi de önceleyecek, şehrin bütün eksikliklerini tamamlama noktasında hükümeti ve büyükşehri ile bütünleşecek hiç kimseyi ötekileştirmeyecek, vatandaşı ile arasına hiçbir aracı koymayan bir belediyeye ihtiyacımız var. Vatandaşımız, bu benim belediyem demeli. Gittiği zaman kapılar açık olmalı ve hizmeti alabilmeli. Vatandaşın tüm sorunları ile kendi sorunu gibi ilgilenmeli. Biz, hep beraber bu şehri ayağa kaldırmak gibi misyonu taşıyoruz. Burada olduğunuz, bize güç kattığınız için hepinize teşekkür ediyorum” değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Afşin İlçe Başkanı İsmail Safi ve Milliyetçi Hareket Partisi Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç da birer konuşma yaparak seçim ofisindeki vatandaşları selamladılar.