banner136
banner191
banner162

Başkan Vekili Tıraş, 3 aylık hizmet dönemini değerlendirdi
banner167

16 Kasım 2018 tarihinden itibaren Meclis Üyeliği görevinden Elbistan Belediye Başkan Vekilliği görevine başlayan Ahmet Tıraş, geçirdiği 3 aylık hizmet dönemi hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Elbistan Belediye Meclisi Olağanüstü toplantı sonrası meclis üyeliği görevinden Belediye Başkan Vekilliği görevine başlayan Ahmet Tıraş, "AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal'ın destekleri ile 5 yıllık hizmeti 3 aya sığdırdık" dedi.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, ilçe merkezindeki çalışmalarına bozuk yolları onararak başladıklarını kaydederek, temizlik üzerinde de önemle durduklarını belirtti.

Başkan Vekili Tıraş, şunları söyledi:

“Bilindiği üzere 16 Kasım 2018 tarihinden itibaren meclis üyeliği görevimizden Belediye Başkan Vekilliğine getirildim. İlk olarak bir acil eylem planı hazırlayarak çalışmalara başladık. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal göreve geldiğim andan itibaren hiç bir zaman desteğini esirgemedi. Tüm yatırımlarda devletimizin desteğini her zaman hissettik. Bizler de Sayın Bakanımızdan aldığımız güç ile tüm kamu kurumları ile istişare içerisinde çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. İlçemiz genelinde ilk olarak bozulan yolları onarmaya başladık ve yama çalışmalarımız aralıksız sürdürdük. Temizlik ve işlerinde yaşanan sorunları tespit ederek 3 vardiya oluşturduk ve 24 saat aralıksız olarak hem çöp kamyonlarımız hem de elle toplama ekibimiz çalışmaya devam ediyor. İlçemiz genelinde birçok ana caddede köpüklü su ile yıkamalar yaptık. Kadınlarımızın her türlü ihtiyacını karşılayabilecek Kadın Dinlenme Evi'ni hayata geçirdik.”

Kırsal mahallelerin başta yol olmak üzere üst yapı hizmetleri için de hummalı bir program dahilinde çalışmalarını devam ettirdiklerini kaydeden Başkan Vekili Tıraş, 150 bin metrekare kilit parke döşenmesini amaçladıklarını hatırlattı.

Birçok kırsal mahallede stabilize yol çalışmasını tamamladıklarını anlatan Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, “Fen İşleri Müdürlüğümüz gece-gündüz çift vardiya olarak çalışmalarına devam etmekte olup, mahalle mahalle hizmetlerini götürmektedir. Elbistan (merkez) 14 mahalle ile birlikte Karaelbistan, İğde, Hasankendi, Güvercinlik, Yapraklı, Ağlıca, Balıkçıl, Karahüyük, Alembey, Çatova, Doğan, Akören, Çıtlık, Kesmez, Geçit, Söğütlü, Çiçek, Akbayır, Özcanlı, Atmalıkaşanlı ve Büyükyapalak mahallelerinde stabilize yol çalışmaları tamamlanmıştır. Kalealtı, Çalış, Izgın, Eldelek, Güblüce, İncecik, Gökçek, Gündere ve Demircilik'te çalışmalar devam edecektir. Altyapısı tamamlanmış mahallelerimizde 150 bin metrekare beton kilit parke yol yapımına Çiçek ve Akören mahallelerinden başlanmış olup çalışmalar devam etmektedir. Asfalt tamir bakım ve onarım işleri üç ekip halinde çalışmaktadır” şeklinde bilgi aktardı.

Ceyhan Nehri’nin kaynak noktası olan Pınarbaşı’ndaki temizlik çalışmaları için de özel bir başlık açan Başkan Vekili Tıraş, “İlçemizin en önemli bir sorunu ise Pınarbaşı idi. Göz bebeğimiz olan Ceyhan’ımızı eski güzel görüntüsüne kavuşturmak için kolları sıvadık. Bent kapağının açılmasının ardından göl tabanında kapsamlı bir mil ve kum temizliği yaptık. Burada da yaklaşık 1 ay gibi bir sürede çalışmaları tamamlayarak kaynak noktaları tekrar hayata geçti. Ceyhan’ımız, bizlere yakışır bir şekilde pırıl pırıl bir görüntüye kavuştu. Ova mahallelerimizde çiftçimize tarımsal destek verilmesi amacı ile tarım alanlarındaki ana su kanalları iş makineleri ile temizlenmektedir” şeklinde konuştu.

Şehirde alt ve üstyapı hizmetlerinin yanı sıra kültürel etkinliklerle tanıtım çalışmalarına da ağırlık verdiklerini dile getiren Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, “Tabi bunlar yapılırken kültürel faaliyetlerde de çalışmalarımız artarak devam etti. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için ders çalışma teknikleri ve motivasyon konulu seminer düzenledik. Yine Şair Serdar Tuncer ve Kum Sanatçısı Veysel Çelikdemir'i hemşerilerimiz ile buluşturduk. Uluslararası fuar olma özelliğine sahip EMİTT fuarında ilçemizi en iyi şekilde tanıtarak, 'En İyi Stand' ödülüne layık görüldük. Zabıta Müdürlüğü Ekiplerimiz ilçe genelinde denetimlerini artırarak kaldırım işgallerinin önüne geçti. Bilinçli tüketici kapsamında okullarımızda seminerler devam ediyor. Ve bunun gibi sayamayacağım birçok hizmetimiz daha bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

‘Tek amacımız Elbistanlı halkımızı daha temiz ve yaşanabilir şehir içerisinde hayatlarını sürdürmeleri sağlamaktır’ diyen Başkan Vekili Tıraş, “Ben tekrar bu çalışma süresinde bizleri bir gün olsun yalnız bırakmayan ve her türlü desteklerini esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal'a teşekkür ederim” cümlesi ile açıklamasını tamamladı.