banner136
banner191
banner162

Başkan Gürbüz, “1/5000 Revizyon İmar Planı Kabul Edildi”
banner167
Elbistan’a ait imar planlarındaki revizyon çalışmaları geçtiğimiz aylarda tamamlanarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilmişti. Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu tarafından meclise sunulan imar planı, büyükşehir belediye meclisince kabul edildi.

Revizyon Nazım İmar Planının hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Gürbüz, “16 Nisan 2020 Perşembe günü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin meclis toplantısı gündeminde yer alan ve oylama sonrası kabul edilen 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ile kentin ihtiyacını karşılayacak sosyal ve kültürel donatı alanları attırıldı. Ayrıca yeşil kuşak projesine zemin oluşturacak rekreasyon alanları tanımlandı.

Devlet Su İşleri’nin (DSİ) 50+50 metre olarak belirlediği taşkın alanı sınırı 34 metre olarak güncellendi. Sit etkileşim alanı ve Gaziantep Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu kararınca kaldırılması ile plansız kalan alana yeni plan kararları getirildi. Kullanımı yoğun olan caddelerde konut ve ticaret alanları arttırıldı. Kent genelinde spor alanları arttırıldı. Revizyon imar planında önemli bir düzenleme de küçük sanayi sitesi ile ilgili olarak yapıldı. Küçük sanayi sitesinin mevcut alanın yetersiz olduğundan KSS alanı genişletildi. Bu süreçte emeği geçen tüm meclis üyelerimize ve imar komisyonumuza teşekkür ederim” dedi.

İtiraz Süresi 1 Ay Olacak

1/5000 Revizyon Nazım İmar Planına itiraz süresinin 1 ay olduğunu aktaran Başkan Mehmet Gürbüz, “Kabul edilen planın, yaklaşık 10 gün içerisinde askıya çıkarılması bekleniyor. Askı süreci ise 1 ay olacaktır. Bu süre zarfında nazım imar planına itirazlar yapılabilecek. Askı süresinin dolmasının ardından, Büyükşehir İmar Daire Başkanlığı tarafından itirazlar 15 günde değerlendirip vatandaşa bilgi verilecek. İtiraz sürecinin bitmesinin ardından kesinleşecek olan Elbistan’a ait 1/5000 ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden Elbistan Belediyesi’ne gönderilecektir” dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gokhan 1 yıl önce

Elbistanımız için çok geç kalınmışda olsa iyi yönde bir gelişme, Belediye Başkanımız dan ricamız askı sürecininde şu salgın ortamında Belediyemiz sitesindede gorununebilir pdf formatı şeklinde vatandaşların arsalarına bakmalarının saglanması iyi olacaktır.

Avatar
Yurdal 1 yıl önce

İs is ten geçtikten sonra imar plan ne işe yarar.Geçti borun pazarı sur esegini Niğde ye .

Avatar
Ademoğlu 1 yıl önce

Yaklaşık 4 yıldır ilçenin imar ilçenin imar sıkıntısı devam ediyor hala planlama aşaması devam ediyor. İl ve ilçe belediye yönetimi bu süreç içinde sürekli aynı partide, lafa söze geldiğinde uyum, eşgüdüm, plan, programdan bahsederler hepsi yalan. Revizyon nazım ve uygulama imar planlarının yapılması henüz 1 yıl kadar olmuşken, revize planlar kesinleşmişken bu revize nerden çıktı. Bu iktidar sahiplrinin planı şehire göre değil başkanlara ve onların siyasi çevresine göre yapıldığının açık göstergesi.
Yönetemiyorsunuz kardeşim gösterdiğiniz acziyet yüzünden 150 bin nüfuslu şehirde çivi çakılmıyor, işiniz gücünüz sizden öncekileri kötülemek, bu memleketin iş adamına, müteahidine, esnafına, çiftçisine, öğrencisine yazık ediyorsunuz,

Avatar
123456 1 yıl önce

karaelbistan dahilmi bu plana

Avatar
Yusuf 1 yıl önce

Bu habere, " sosyal mesafeyi korumamislar, maskesiz bir birinin nefesini soluyorlar " mealinde bir yorum yazmıştım. Elbistan' in sesi bunu bile tehlikeli bulmuş yayımlayamamış. Siz boyle yaparak en buyuk zararı korumaya calistiginiz iktidar sahiplerine yapıyorsunuz. Sanki ( maazAllah ) dikta rezjiminde yaşıyoruz havası veriyorsunuz, vAllahi de böyle