banner136
banner191
banner162

Başkan Adayı Eker: “Ekinözü bizim sevdamız”
banner167

Başkan adayı Eker, “Halka hizmet Hakk’a hizmet anlayışı ile çıktığımız bu yolda sevdamız olan Ekinözü’nde iz bırakmaya geliyorum Ekinözü’nü tüm mahalleriyle şahlandıracağız" ifadelerine yer verdi.

Başkan Adayı Eker, şunları söyledi:

“12 Ocak’ta aday olarak belirlendik. O günden beri sahadayız. Halkımızdan müthiş teveccüh var. Belediyede nasıl daha iyi hizmet edebiliriz düşüncesindeyiz. Biz daha çok kılcal damarlarda çalışıyoruz. Mahallelerde, evlerde birebir görüşmeler yapıyoruz. İnsanların gönüllerini alarak, gönül belediyeciliği yapacağız. Hizmet anlayışıyla beraber, sosyal projelerle beraber gönül belediyeciliği yapacağız. Belediyecilikte şeffaflığa dikkat edeceğiz. Vatandaşlarımızla, meslek örgütlerimizle, belediyeyi birlikte yürüteceğiz. İstişare kültürü bizim için olmazsa olmazdır. Güzel insanlarla beraber canla başla çalışacağız. Sizlerin bizi bu mücadelemizde yalnız bırakmayacağınızı biliyoruz. Sizler bizim gören gözümüz, konuşan dilimiz olacaksınız.”

Ekinözü’nün tüm mahalleriyle birlikte belediyecilikte en çok istifade edeceği bir döneme geldiğini söyleyen Eker, "Bir emek bir gayretle, sağlıklı projelerle şehri tırmanışa, tam harekete geçirme dönemi şuan. İttifakta çok iyi bir başarı, bir de icraatta çok iyi bir başarı. Bizden istenen bu. Yerel yönetimlerin artık yol yapan, kanalizasyon yapan durumdan çıkartılması gerekiyor. Yolu yaptın, bitti, ne olacak? Asıl belediyecilik sorusu o zaman ortaya çıkıyor. Belediye deyince akla gelen grup yolu, mahalle içi yol, kanalizasyon, içme suyu. Hâlbuki belediye o değil. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bir ilçe belediyesinin ne olması gerektiğini uygulama ile göstereceğiz” diye konuştu.

 Başkan Adayı Eker, “Çok şükür, sahadaki ziyaretlerimizde halkımız tarafından güzel bir şekilde karşılanıyoruz. Halkımızda ciddi bir heyecan olduğunu görüyoruz. AK Parti farkıyla Ekinözü’müzün sorunlarını en küçük ayrıntısına kadar inceleyerek projelerimizi yapıyoruz. Çok ciddi ve Ekinözü’ne mesafe kat ettirecek dokunuşlarla projeler hazırlıyoruz. Ekinözü'ne hizmeti halkın ayağına götüren, halkın taleplerini değerlendirip, bunları halka hizmet olarak dönüştürecek bir gönül belediyeciliği kazandıracağız. Toplum için çalışan herkes bizim için çok kıymetlidir. Biz de Ekinözü’müzün yönetiminde toplumsal hassasiyetleri bulunan tüm kardeşlerimizin de söz sahibi olması taraftarıyız” diye konuştu.

Eker, AK Parti'de kırgınlıklara ve ayrıştırıcı söylemlere yer vermeyeceklerinin altını çizdiği ziyarette son olarak, “Bizler hep birlikte büyük bir aileyiz. Geniş bir aile olarak tüm Ekinözü’nü kucaklayıp, siyasete, eski yeni demeksizin herkesle el ele tutuşacağız. Hayal ettiğimiz Ekinözü’nü hep birlikte gerçekleştireceğimizi düşünüyoruz. Geçmişteki kırgınlık ya da ayrıştırıcı söylemlere kesinlikle partimizde bundan sonra yer vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.