banner136
banner191
banner162

AGD’den Erbakan’ı anlama ve anma programı
banner167

Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 8. Yılı dolayısıyla düzenlenen anma programına İlahiyatçı yazar Abdülaziz Kıranşal konuşmacı olarak katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Anadolu Gençlik Derneği Elbistan İlçe Başkanı Enes Küsmüş, şu ifadelere yer verdi:

“Prof.Dr. Necmettin Erbakan ömrünü inandığı hak davaya adamış, şuurlu bir Müslümandır. Erbakan hocamız ömrünü insanlığın iki cihan saadetini sağlayacak adil bir dünyayı inşa etmek için vakfetmiştir. Bütün hayatını İslam’dan uzak harap olmuş gönülleri, beldeleri İslam ile tamir ve imar etmek cihadıyla geçirmiştir. İftiraya uğramış aldırmamış, hapse atılmış yılmamış, horlanmış yok sayılmış caymamış, Allah yolunda yürümeye devam etmiştir

Şükrediyoruz ki vefatına kadar hep yanında olduk. Hocamızın hayatı ve mücadelesi bugün yolumuzu aydınlatmaktadır. Merhum Erbakan hocamızı, bütün yönleri ile gelecek nesillere taşımak AGD olarak bizim en önemli görevimizdir. Hocamızın koyduğu hedeflerden milim sapmadan karanlığa küfretmek yerine, bir mum yakmak için gece gündüz çalışacağız inşallah.

Anadolu Gençlik Derneği ifsatla mücadelede öncü, uyarıcı ve ıslah edicidir. Anadolu Gençlik Derneği her türlü tahribata karşı gençliğin oksijen çadırıdır. Bütün kardeşlerimize ulaşarak, onları Anadolu Gençliğin bu oksijen çadırında toplayarak, Milli Görüş davası ile tanıştırma gayesindeyiz.

İçinde bulunduğumuz mart ayı içerisinde önce İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy u anacağız. Ardından Çanakkale de vatanları için şehit düşen 250 Bin şehidimizi hatimlerle anacağız. Nisan ayına kadar Türkiye genelinde 2 milyon ortaokul öğrencisine Peygamber efendimizin hayatını okutturup ödüllü siyeri nebi yarışması yapacağız. Son olarak da okullar kapanmadan şanlı tarihimizin köşe taşlarından İstanbul’un fethini kutlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle davetimize katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyor, vefatının 8. Yılında hocamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz”

Küsmüş’ün konuşmasından sonra merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı tanıtan bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

Necmettin Erbakan'ın hayatı ve yaşam biçimi hakkında detaylı bilgiler aktaran Daha sonra kürsüye davet edilen İlahiyatçı yazar Abdülaziz Kıranşal, "O bir dava adamıydı, o bir mücahitti, o bir ilim adamıydı, o bir mücadele adamıydı, o en zor malzemeden en büyük üretimi yapacak büyük bir üstattır. Ben inanıyorum ki Erbakan Hocamızda siyasi bir müceddittir. Dava için titrerdi” dedi.
Program yapılan duaların ardından sona erdi.