banner136
banner191

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANIMIZ SAYIN MURAT KURUM: "TALEBİNİZ DEĞERLENDİRİLMEYE ALINDI, CEYHAN NEHRİNİN SON DİZAYNI İÇİN, PROFEÖRLERDEN OLUŞAN EKİP; BU YILIN NİSAN AYINA DOĞRU GELİP GÖRECEK; İNCELEMELERİNDEN SONRA GEREKEN YAPILACAK; ELBİSTAN İLÇESİ, İNŞALLÂH CÂZİBE MERKEZİ OLACAK; GAZETECİYE VE TÜM ELBİSTANLI KARDEŞLERİMİZE SELÂMIMI SÖYLEYİNİZ" MESAJI GELDİ, ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK MÜDÜRÜMÜZ OSMAN ARISAL VASITASIYLA!

Malûm: vaki yazılarımızda, "Tabanın sesini tavan duymuyor" diye yakınmamızın bir kısmını geri çekiyorum. Zira  Oturduğu koltuğu doldurmasındandır ki, Tavanda görevli, O Yüce makamdan, tabanda olan bendelerinin kulağını doldururcasına sesi geldiğinden dolayı, yakınmamın bir kısmını geri çektim. Dikkat, bir kısmını diyorum...

Umduğumuz, arzuladığımız: Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlileri başta; (Ancak, bu servisle; Yüce Makam arası: "Çanakkale geçilmez" misali olduğu için, O Yüce Lidere sesimiz bir türlü ulaşmıyor, bunu geçelim)

Tüm bakanlık koltuğunda oturan Sayın Bakanlarımızca; tabandan gelen sese, böyle ses verilmesi, "Ne diyor? Bu adam, incelensin, cevap gönderilsin, isteği, talebi ne ise gereken yapılsın" emrini vermeleridir. Bu husus var ya, Yüce Türk Milletinin-Yüce Türk Devleti, bütünleşme gücüne daha da güç katacak niteliktedir.

Ne var ki? "Heyhaaat!"

Halbuki, bu arz, bu talep ve bu istek, maddi yatırımdan uzak, bendelerinin şu andaki arz ve talebi gibi, hemen çokları halk menfaati için, çok azı da, olur ya; uğradığı bir haksızlık varsa giderilmesi için olabilir.

Şimdi sadede geçiyorum izninizle:

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat KURUM, İlimiz Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik Müdürümüze, Sayın Bakanımızın, bizzat telefonla verdiği emir ve talimatta:

 "Gazeteci Mehmet Göçer'i ara. Önce selâmımı söyle. Gönderdiği, 03 Ocak 2022 tarihli gazetesinin 1. sayfasında: binaların kat yüksekliği konusu ile Ceyhan Nehriyle ilgili arz ve talebini yeniden dinledikten sonra bana dön' buyruğu üzerine; telefonla, İL Çevre ve Şehircilik Müdürümüz Sayın Osman ARISAL, beni aradığında, sesin: Sayın Bakanımızın danışmanından geliyor sandım, kendini tanıtınca hizaya geldim, buyurunuz dedim.

 ARISAL: "Ben, Sayın Bakanımın emir ve talimatı üzerine sizi arıyorum. Şu istek ve arzularını anlat bakalım, edindiğim bilgileri Sayın Bakanıma tekrar arz edeceğim" dedi.

Bir espri; "Kör istedi bir göz, Allah verdi iki göz" misali memnuniyetle arz ve talebimi şöyle arz ettim:

Sayın Müdürüm, istek ve aruzumu yineliyorum:

İlimiz Kahramanmaraş, deprem riski üzerinde, binalara, 10-15 belki 20 kata kadar ruhsat verilirken, Elbistan bu riskten uzak olduğu halde, 4-5 kata ruhsat verilmesinin sebebini Elbistan halkı soruyor. Zira inşaat yapan holding şirketler Elbistan'ı terk etti, bu sebepten. Bunu her hal anlatabildim. Bu konuyu bir yana bırakalım.

Diğer bir yazı ve dilekçemizdeyse:

On (10) Yıla yakın zamandan beri, Ceyhan nehrinin dizaynı için, vaki yazışmalardan oluşan oldukça kabarık (Beklesin) dolabındaki dosyasının son verileri: bu dalda profesörlerden oluşacak, yedi (7)  Zat-ı Muhteremin gelip, Pınarbaşı membaından, şehir çıkışı Suçatı'na kadar olan, takriben 4 km arası kısmın, enine-boyuna incelenip, verilecek raporun ardından, yatırım programına alınarak, ihaleye çıkarılması, sonuçta, bu şehrin yerli ve yabancı turistlerin görmeyi arzulayacakları cazip bir hâle getirilmesinden ibarettir, istek ve arzumuz dedim.

İl Çevre Sayın Müdürüm Osman Bey; "Belediye, Ceyhan nehri membaına bir güzellik sergilemedi mi?" diye sordu.

Cevabım: "Evet, Ceyhan membaı güzelleştirildi. Alt kesimdeki Kaynarca sazlığını da kaza kaza, mini bir göl oluşturdu. Sağ olsun, Elbistan halkının hizmetine koşan, eser bırakmak için geceli-gündüzlü çalışmaktadır, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Gürbüz" dedikten sonra ekleyerek, yapılacaklara şöyle değindim:

"Yapılan hizmet ve esere eyvallah! Sözünü ettiğim 4 km arası mesafe, beklenen-umulan çevre güzelliğine kavuşmadığı takdirde, bir espri: bağışlayın: "Kel başa, şimşir tarak" tarzı verecektir kuşkusuz dedim ve de diyorum.

Sayın Müdürüm,

Şu bir gerçek ki, başlıkta da kısmen değindiğim gibi, Çevre ve Şehircilik Bakanımızın, bu nazik ve oldukça gönül kazanan tavrı, bütün takdirlerin üstündedir. Allah ondan razı olsun. Bu kapsamda, "Basın halkın müşterek sesidir(-1-) çerçevesinde, bendeleri ile tüm Elbistan halkından, selâm, saygı ve muhabbetlerimizin sunulmasına vesile olmanızı istirhamımıza ilâveten:

Sayın Bakanımızı, ilkbahar, ya da yaz dönemi içinde; Elbistan’ımıza, Allah rızası için davet ediyor, (Davete icabet Hadis buyruğu), bu şehri şereflendirmelerini, onurlandırmalarını arz ve istirham ettiğimizi iletirseniz seviniriz! dedim.

Maasselâm! Kalın sağlıcakla ve de DUA'mızla.

(-1-)  o vecize: ATATÜRK'e ait.

(unsandigi.com)  

      

...........................................................................................................................................................

KISA; KISA HABERLER, BAZILARINDA DA; (Esprili-şakamsı) YORUMLAR:

-Elbistan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı seçimini kazanan Cemil Şahin, 36 yıldan beri kusursuz yöneten Selâhattin Atalay'dan nöbeti teslim almış.

-Hayırlı olsun Cemil Şahin kardeş. Başarılar dileriz.(Elbistanın Sesi)

-Nurhak kırsalında, ardıç kuşunu avlayanlara 18 bin lira ceza yazılmış.

-Kanunen yasak olan şeyleri yapmamak en doğrusu. Haydi; ödeyiniz şimdi 18 bin lira cezayı.

- KASKİ Genel Müdürümüz Sayın Ahmet KAVAK; kurumunun yaptığı ve yapmakta olduğu işlerle ilgili geniş bilgi vermesinin son paragrafında da, Elbistan İleri Biyolojik Su Arıtma tesisinin 53 üniteden olacak açıklaması yapmış.

-Allah, Milletimize, Devletimize zeval vermesin. Sırtını, Yüce Devletimize vererek, Yüce Türk Milletine sunulan hizmet ve eserleri, hele de 20yıldan beri Adâlet ve Kalkınma Partisi döneminde yapılanları da katarsak, sayısını saymak daha da zor.

İşte, Sayın Ahmet Kavak beyin, bir dizi halinde sıraladığı hizmet ve eserler de bunların bir parçası. Oturduğu koltuğu doldururcasına hizmet ve eser sergileme mücâdelesi veren  Ahmet KAVAK Bey'e Başarılar dileriz: -Elbistanın Sesi-

-Elbistan Nüfus Müdürlüğünü yıllardan beri başarıyla yürütmekte olan Sayın Mustafa GÖREN; 2021 yılı içinde: 2 bin 179 doğum olduğunu, 748 kişinin öldüğünü, 1141 çiftin evlendiğini, maalesef ve maalesef 380 çiftin de boşandığını açıklamış...

-Şu boşanmalar, diğer deyimle; 380 yuvanın yıkılması var ya, bir benzetme, adeta bir facia. Bu boşanan çiftlerin çocukları olanlar da vardır. O masum çocuklar, henüz çocukluk çağında, annesiz, ya da babasız büyümenin acısını, ömür boyu, içlerinde, bir erik kurusu gibi taşıyacaktırlar. Ne üzücü ve de ne düşündürücü değil mi? Annesiz, babasız büyüyecek olan, ciğer paremiz yavrular: Ne yapalım? Kaderiniz böyleymiş... Sabretmekten başka çareniz yok...

-İlçemize bağlı Kalaycık Mahallesi kırsalında, yasa dışı 2 keklik avcısına; Doğa Koruma ve Milli Parklar Elbistan Şefliği ekibince 10 bin lira para cezası yazılmış, tüfekleri de kamuya mal edilmiş.

-Yineleyelim; Kanunen yasaklanan, bu ve benzeri her hususlara tevessül etmek, çok yanlış bir husustur. Soralım o iki avcıya; şimdi, maruz kaldığınız bu durumunuzdan memnun musunuz?

HERKESİN VE HER KESİMİN DİKKATİNE: GÜNEŞ ENERJİSİNDEN FAYDALANMAK; ÜSTELİK MİLLÎ MENFAATIMIZADIR DA:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ; "Çiftçinin Elektriğini Güneşten üretmesinde yeni dönem başladı" demiş.

-Sayın Bakan Bey; bu öneri ve tavsiyeniz, aslında çok gecikmiştir denilebilir. Şu bir gerçek ki, yurdumuz, dünyada, en çok güneş alan ülkelerin belki de başında gelir. Bundan enerji üretilmesi öneriniz, çiftçilerimiz başta olmak üzere, tüm kurumlar, kuruluşlar, evler ve kullanılmakta olan Apartmanlarda da, güneş paneli yoksa o apartmana da kurulmasının zorunlu hale getirilmesi ve de:

"Yapılacak binanın, çizilmekte olan plânında, GÜNEŞ ENERJİ Yeri gösterilmeyene ruhsat verilmemesi dâhil,  Güneş Enerjisi ile ilgili bir kanun çıkartılmasına öncülük yapmanız,  unutulmayacak hizmet ve eseriniz olacak, 84 milyon Türk Milletinin DUASINI alacaksınız kuşkusuz.

Bağışlanacağımızı umarak, hatırlatalım dedik. (Elbistanın Sesi- Mehmet Göçer)

ÖVÜNÜLECEK; GURUR DUYULACAK, MİLLETÇE DÜĞÜN-BAYRAM EDİLECEK BU HABERİ DİKKATLE OKUYALIM:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN; Millî Muharip Uçak Mühendislik Merkezi ile Kompozit Üretim binasını, törenle hizmete açtı. Savaş Uçağımız için 2 bin 300 uzman çalışacak, Merkezde; UZAY için Tasarım ve üretim yapılacak, savunma projeleri geliştirilecek, Millî Uçağımız 2030'a doğru havalanacak müjdesi verdi.

 Gücünü, evvel Allah, sonra Türk Milleti büyük bir çoğunluğundan alan Cumhurbaşkanımız Sayın Tayyip ERDOĞAN'ın; yine evvel Allah, aşamayacağı engel, yapamayacağı hizmet ve eser yoktur, şu gelişmelere bakılınca. Zaten: "Görünen köy kılavuz istemez" misalini yansıtıyor, bu eserler.

Bu kapsamda, canlı yayın misâli örnek ve örnekler verelim:

TOPLU KONUT İDARESİ (TOKİ) Başkanı Sayın Ömer BULUT Bey; İstanbul'da, 2019'da sosyal konut inşaatına başladıklarını, 5 bin 565 sosyal konutun yapımının tamamlandığını, 185 bin Afet konut inşaatının devam ettiğini, (Bir şantiyesi de, malûm Elbistan'da), 150 bin konut inşaatının yükselmeye başladığını, ayrıca 73 bin konut inşaatının ihale edildiğini, İzmir'de 3 bin 500 konut inşaatının devam ettiğini,

İstanbul'un; Gaziosmanpaşa, Başakşehir, Esenler ve Silivri'de; 2019'da inşaatına başlanan 5 bin 565 konut ve 142 dükkânın yapımının tamamlandığını,  yakında sahiplerine törenle teslim edileceğini, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle 5 milyon vatandaşımızı yuvaya kavuşturulduğunu müjdeledi.

Önce, yuvasız kuş durumunda olan, bu kadar vatandaşımızın yuvaya kavuşmalarının gerçekleştirilmesine vesile olan, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, tüm emeği geçenlere, o toplum adına teşekkür ediyor, gölgelerinin, bu milletin üzerinden eksik olmamasını, Yüce ALLAH'tan diliyoruz derken:

Türk vatandaşına, 19 yılı aşkın zaman içinde yapılan bu ve buna benzer, şimdi saymamız mümkün olmayan, sayılacak olursa, yineliyorum; 500 yapraklı, bin sayfalı büyük boy bir kitap olacak hizmet ve eserler sunan bu hükümete; (Erdoğan gitsin de, isterse Türkiye yıkılsın) diyenlere: "Allah izan ve merhamet versin, onları bir tarafa bırakalım, her nasılsa şaşı bakanlara diyoruz ki, elinizi, Allah rızası için göğsünüze koyup düşündükten sonra, 2023 Haziran'ında İnşallah yapılacak olan genel seçimde oyunuzu kullanın diye, Allah rızası için öğüt ve tavsiye ediyoruz.

"Dünya 5'den büyüktür" tezini, Kocaman RUS Devleti: "Doğru, biz de bunu kabul ediyoruz. Erdoğan'ın bu görüş ve teşhisine katılıyoruz" açıklamasında bulundu. Dünyaya parmak ısırtan, böyle bir Devlet Başkanına sahip olan Yüce Milletimizin büyük bir çoğunluğu, ne kadar öğünse haktır. Ne kadar övünsek haktır!

Allah; kendileri başta, tüm bakanları ve kabine üyelerinin; gölgesini, yurdumuzun üstünden eksik etmesin diye DUA ediyoruz.

Kur'an-ı Kerim'in 180 yerinde lanetlendiği,1996'lı yıllarda gazetemizde haberi yayınlanan İsrail’de, Aksa İntifadasına katıldığı gerekçesiyle, 19 yaşında tutuklanan ve 19 yıl cezaevinde kaldıktan sonra serbest kalan Filistinli Ahmet Şükrü Elkidra, Türkiye gazetesine yaptığı açıklamasında; "İlk günden itibaren, sistematik şekilde, her gün yaptıkları işkenceleri anlatmaktan hayâ ediyorum" demiş.

-ABD'nin,bölge karakolluk görevini de yapan, bu; merhamet, vicdan yoksunu, zalimden de zalim İsrail rejimine seyirci kalan, insanlıkta söz sahibi liderler; isteseler, İsrail’in bu vahşetine: " DUUUR, DUR ..." yeter artık, insana işkence-zulüm yaptığın..." diyebilirler. Demezler, çünkü zulüm yaptıkları Filistin toplumu Sünni Müslüman! Filistin halkı Hristiyan olsaydı, başta Amerika olmak üzere, birçok diğer Hristiyan Devlet liderleri, derhal hücum ederler, İsrail’in kökünü kazırlardı...

İsrail hapishanelerinde, binlerce kadın erkek,  tutukluluktan öte, her gün olmak üzere zulüm-işkence altında, inim inim inleyen, Müslüman Filistinlilerin feryat-figanı arşa dayanıp, Yüce Allah’ın gazabının yeryüzüne dağılmasının ardından, yaşanan Kovid 19 Virüs salgını başta: dünyada yaşanan ıklım değişikliğine bağlı; korkunç yağıştan meydana gelen, nice nice insanı alıp götüren seller, son derece korkunç kar ve rüzgâr fırtınalar, hortumlar, yıldırımlar ve daha neler neler olacağı geride, O masum Filistinlilerin çektikleri ıstıraplardan meydana gelmediğini kim söyleyebilir?

Allah'ın kemter kulu bendeleri, belki de Allah söyletiyor, diyorum ki; İnsan kanı içmekten, o; insanlara zulüm-işkence yapmaktan zevk alan; yineliyorum: hapishanelerinde işkence-zulüm gören günahsız Filistinlilerin ahı, vahı ve feryat figanları arşa dayandığındandır ki, Dünya insanlığı bu perişan hâle düştü.

"Siz, zalim İsrail rejimine "DUUUR! Artık yeteeer! demediniz, şimdi çekin bu sıkıntıları" denmiş olmalı, Allah tarafından diyor bendeleri... Yanlışsam, maneviyat dalında, ilim ve bilim Âlimleri, lütfen düzeltsinler !...

Maasselâm! Kalın sağlıcakla ve de DUA'mızla. 11 Ocak 2022.

                                                                              Elbistanın Sesi-Mehmet Göçer

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nazife Yetişgen 2 hafta önce

Yazılarınızın takipçisi oldum. Harika.

Avatar
Ahmet 1 hafta önce

Allah razı olsun hakikatleri çok güzel özetlemişsiniz.Nankörlük edenleri Allah bildiği gibi yapsın.