banner136
                                                                         
Bu söz, bu ifade gelecek bir sıkıntının habercisi gibi. Zira, tabanda zayıflamalar hissedilir,  şüphelenilir, hatta,  Allah göstermesin görülmeye başlanırsa tavan o zaman hissetmeye başlar ama iş işten geçmiş olur kuşkusuz. "Sözünü geri al" diyen yetkili olabilir. Gel yetkili beyefendi; tatlı dil, güler yüz ile başlayalım söze. Güzel güzel konuşalım seninle. İddianın doğru olup olmadığını tatlı tatlı tartışalım.
Soruyorum? içimizden biri olarak, buradan ayrıldığınızdan beri kaç defa izinli geldiniz?
Eskimez dostlarınızla kaç defa oturup sohbet ettiniz?. "Ben ayrıldıktan sonra, neler oldu, neler bitti? halkın durumu nasıl, bizim için neler konuşuyorlar ?" diye yakın dostlarınızdan sordunuz mu? . Ve daha buna benzerleri..
Benim tespit ve dostlardan öğrendiklerime göre, böyle bir uygulamaya az rastlanmış, az uygulanmış.
İşte bu sebeptendir ki, başlıkta ki cümleleri yineliyorum: "TABANIN SESİNİ TAVAN DUYMUYOR"
Neye göre mi böyle konuşuyorsun? dediniz. O zaman sadede gelelim.
Basın;  Devlet-Vatandaş arasının değişmez köprüsüdür. Halkın arz ve isteklerini araştırıp sorar, tespit ettiklerini gazetesine yazarak ilgili devlet birimine iletir, gereğini takdirlerine sunar. Böylece görevini ifa eder.
ATATÜRK; "Basın milletin müşterek sesidir" buyurmuş.  Bağışlanacağımı umarak derim ki bu  önemliden de önemli buyruk, bu vecize devletimizi yönetenlerin kulaklarında küpe olsaydı, yani tabanın sesini tavan duysaydı, yerel basından okuyup öğrenseydi; 1950'den beri bu vecize değerlendirilseydi, TÜRKİYE dünyanın en kalkınmış ülkelerinden olurdu bence.
 Neden mi böyle konuşuyorsun? diye sordunuz.  62 Yıldan beri yerel basın görevi yapmaktayım. Gazetemiz ELBİSTANIN SESİNİN serlevhalarında yer verdiğimiz yazılar toplanıp kitap yapılsa 250 yaprak yani 500 sayfalı bir ansiklopedi olur. Bunların biri; "Su!.. su!...diye yanan Elbistan ovasının suya kavuşması, diğeriyse VİLAYET olması.
Eskilerden dinlemiştim; "Bu yurdun yarısından fazlası aç kalsa, Elbistan ovası doyurur. Elbistan ovası aç kalsa yurdun yarısı doyuramaz" diye konuşurlarmış. Bu ova 2 milyon dönüme yakın yurdun 4. büyüğüdür. Yani demek istiyorum ki, bizzat gönderdiğim gazetelerimizin serlevhasının başlıktaki büyük puntolara bile  göz atsalar, hele de okusalardı, devleti yönetenler, çoktan suya kavuştururlardı bu ovayı. Demek istiyorum ki bu durum, yukarıda ileri sürdüğüm;                                                                     
" T A B A N I N  S E S İ N İ  T A V A N  D U Y M U Y O R"  iddiamızın canlı belgesidir. ÜSTELİK; bu ova yıllar önce suya kavuşsaydı, millî yönden getirisini uzmanlar hesap etsin kaç katrilyon zarar ettiğimizi. Bereket versin ki, 15 yılı aşkın tarihte, Elbistan'ımızın yetiştirdiği sayın Mahir ÜNAL, örümcek ağı altında bekleyen "HELE DURSUNLAR" dolabından çıkarttırıp gündeme aldırmasının ardından, ADATEPE BARAJINI işleme koydurdu. Devlet yatırım programı bağlamında ihalesi yapıldığı halde, ihaleyi alan şirket kaplumbağa yürüyüşüyle döşenmesine başlanan boruların ucu Afşin-Erçene mahallesine kadar geldi. Her nasılsa; "öte gitmem dercesine" iş durakladı gibi. Uzantısı, Kızılseher Dağının güney eteği yarısından doğuya dönüp SARSAP Çayını geçip karşı taraf arazilere geçecekmiş.
YERİ GELMİŞKENDSİ 19BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ                                                               
SAYIN YETKİLİLERİNE
 BİR HATIRLATMADA BULUNDUKTAN SONRA KONUYA DEVAM EDECEĞİM:
                Duyduğum inşallah yanlıştır. Doğru ise, borular Kızılseher dağının doğu kesiminin yarısından Sarsap Çayına dönderilip karşı tarafa geçecekmiş. Böyleyse, bağışlanacağımı umarak arz ediyorum; bu borular kıyıdan SINIR DERESİNİ takiben Sarsap çayından karşı tarafa geçirilmesiyle, o bölgede en az otuz (30) bin dönümü aşkın arazi suya kavuşacak, aksi halde o toprağın suya hasretliği kıyamete kadar devam eder maalesef.. Bu  konuyu 2017 yılında; DSİ Bölge Müdürü Sayın Mevlüt Aydın Beyefendiye telefonla  arz edince sağ olsunlar meşgul olacaklarını ifade etmişlerdi.
                "Tabanın sesini tavan duymuyor"'dan söz ediyoruz. Gelelim Elbistan'ın İl olması konusuna. Bu hususta da canlı bir örnek vermek istiyorum; 1958'de Elbistan'ın İL olması talebinde bulunmuşuz. O tarihten beri  gazetelerimizin serlevhalarında yayınlanan yazılar, ovamızın suya hasretliği konusunda dediğim gibi; bağlı olduğu İL'e uzaklığına ilaveten, nüfus, çevre ve her türlü potansiyel yönünden; yurdumuzun 33 ilinden yüksek. O tarihlerde, yanlışsam lütfen düzeltilsin VİLAYET sayısı 63 idi. Bu gün ise VİLAYET sayısı 81. İşte bir canlı örnek daha sergilenmiştir tabanın sesini tavan'ın duymadığı konusunda.
                DURUMU, CUMHURBAŞKANIMIZ ve BAŞKOMUTANIMIZ
                SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A ARZ EDİYORUZ
                Geçmişe mazi derler. Bu itibarla, geçmişin üstüne bir tapan çekelim. Yukarıda, tabanın sesini tavanın duymadığı konusunu, bundan sonra olsun bağışlanacağımı umarak bir alternatif hatırlatmak istiyorum şöyle ki;  VAROLSUN, Yüce Devletimizin dalı-kolu uzun. Yerel gazetelerde yayınlanan ve de resmi dairelerin hangi birimini ilgilendiriyorsa, o gazeteyi de ekleyerek ilgili makama bir üst yazı ile gönderilirse belki bir çare olabilir diye düşünüyoruz, düşünüyorum.
                Kalın sağlıcakla..   
 
 
 
 
                
    
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ÇINAR BEY 1 yıl önce

HER TAVAN HER TABANI DUYMAZ ŞİMDİ BENDE SANA YAZSAM SENDE BENİ DUYMAZSIN TAVAN TABAN BOŞ ŞEYLER ÖNEMLİ OLAN GİDİŞAT DÜNYA BOŞLUĞA GİDİYOR ÜRETİM SIFIR TÜKETİM OLDUKÇA HAT SAFHADA BOŞVEEER DEĞME SARHOŞA YIKILINCAYA KADAR

Misafir Avatar
ali fuat 1 yıl önce @ÇINAR BEY

ak davamız da böyle bir sorun yok ak davamız milletiyle tabanı ile her daim içiçe ak dava ile yetimler doydu ak dava ile filistin güç buldu

Beğenmedim! (1)
Avatar
Elbistanli Biri 1 yıl önce

Sayin mehmet gocer amca adatepeyi mahir beye duyurun tekrar son surat hizlansin lutfen.

Avatar
halis kaya 1 yıl önce

evet katılıyorum vatandasın hiç bir sorunuyla ilgilenmiyorlar oy zamanı gelip oy istiyorlar ondan sonra çekip gidiyorlar vatandaş vekillerin telefonuna dahi ulasamıyor