Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği, kongreye damgasını vurdu

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Sağlıkta Kalite ve Performans Kongresine, Kahramanmaraş kamu Hastaneleri Birliği damgasını vurdu.

Antalya’da düzenlenen Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongreleri ile iyi uygulamalar, araştırmalar ve uluslararası deneyimler paylaşılarak sağlık hizmetlerinde performans, kalite, hasta ve çalışan güvenliği uygulamalarının etki alanının yaygınlaştırması amaçlanıyor.

Kongre kapsamında kamu, özel ve üniversitelere ait sağlık kurum ve kuruluşlarının kalite, performans, hasta ve çalışan güvenliği alanlarında faaliyetlerini tanıtabilmeleri amacıyla fuaye alanında stantlar açılırken, bu yıl düzenlenen kongrede Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği de stant açtı.

Yaklaşık 2 binin üzerinde katılımcının iştirak ettiği VI. Uluslararası Sağlıkta Kalite ve Performans Kongresinde stant açan Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından genel sekreterlik ve bağlı sağlık tesisleri bünyesinde yürütülen faaliyetler hakkında katılımcılara bilgiler aktarıldı.

Bu kapsamda sağlıkta kalitenin temel yapı taşlarından birisi olan hizmet içi eğitimlere yönelik olarak geliştirilen Çevrimiçi Uzaktan Eğitim Sistemi, hasta ve çalışan memnuniyetini ölçmek için kullanılan memnuniyet anketlerine yönelik olarak hazırlanan Onlıne Anket Modülü, hastanelerde yatmakta olan hasta ve yakınlarının moral seviyelerinin yüksek tutulmasını sağlamak amacıyla oluşturulan Hasta Moral Destek Birimi, hastanelerin web siteleri üzerinden daha etkin ve hızlı bir iletişim kurulması amacıyla geliştirilen Anlık Mesajlaşma Sistemi ve uygulamaya konulan birçok yenilik tanıtıldı.

            Kahramanmaraş İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince açılan stant; Müsteşar Yardımcısı ve TKHK eski Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakkı Yeşilyurt, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin MEMİŞ, TKHK Başkan Yardımcısı Dr. Muhammet Örnek, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Savaş Başar Kartal, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Güler, TKHK Verimlilik ve Kalite Yönetim Daire Başkanı Dr. İsmail Kaya, TKHK Özellikli Sağlık Hizmetleri ve Proje Daire Başkanı Uzm. Dr. Pınar Koçatakan, TKHK Ek Ödeme Daire Başkanı Abdullah Şeker, Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Arık, Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hünür, Antalya KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, Çanakkale KHB Genel Sekreteri Op. Dr. Tezcan Sezgin, Ankara 3. Bölge KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim Yakut, Ankara 2. Bölge KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Furkan Erol Karabekmez, Konya KHB. Genel Sekreteri Opr. Dr. Gökhan Darılmaz,  Adıyaman KHB Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Samsun KHB Genel Sekreteri Uzm. Dr. Dursun Mehmet Mehel,  Muğla KHB Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu,  Nevşehir KHB. Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömce, Burdur KHB Genel Sekreteri Opr. Dr. Reha Sermet Aygören, Ankara 2. Bölge Tıbbı Hizmetler Başkanı Dr. Mehmet Tahiroğlu, İstanbul Anadolu Kuzey KHB Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, Konya KHB Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Parlayıcı, Muğla KHB İdari Hizmetler Başkanı Dr. Oğuz Öksüzler, Antalya Serik Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. H. Yusuf Kara, İstanbul Eyüp Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hasan Karaman, Adıyaman Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Selim Kuşağlı, Zonguldak Gökçebey Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Levent Eskici, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Hakan Hakeri ile kamu ve özel sektörden birçok hastane yöneticisi ve kalite yönetim direktörü tarafından ziyaret edildi.

Açılan stantlarda kurumlar kendi faaliyetleri tanıtma imkânı bulabildikleri gibi aynı zamanda temsil etmiş oldukları şehre ait kültürü de ulusal ve uluslararası tüm katılımcılara aktarma fırsatı yakaladılar.

Kahramanmaraş’ın zengin kültürüne ait öğelerin tanıtımının da yapıldığı kongrede katılımcılara Maraş dondurması, tarhana, çörek, pekmez sucuğu, bastık, fıstık ezmesi ve kırmızıbiber ikramı yapıldı. Kongrede standı ziyaret edenlerin arasında yapılan çekilişte ise Kahramanmaraş’a özgü el emeği göz nuru ceviz oyma sandık ve bakır sahan hediye edildi.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110

banner1