Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gültekin: “Milli bir hükümet istiyoruz”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, partisinin milli bir hükümet kurmak için siyaset yaptığını söyledi

Değerlendirmesinde İncirlik Üssünün yabancı uçaklara kapatılması gerektiğini savunan Gültekin, “Türkiye, İncirlik üssüne el koymalıdır” dedi.

Gültekin, ziyaretinde partisinin Elbistan İlçe Başkanı Salman Yaşdal ve partililer tarafından karşılandı. Genel Başkan Yardımcısı Gültekin, Türkiye’nin iç ve dış politikalarına değindiği konuşmasında, “Türkiye’nin çok önemli olaylar yaşadığı bir dönemde yaşıyoruz. Son günlerin çarpıcı olaylarını hatırlayalım; Alman Meclisi, Türkiye’nin Hıristiyan azınlıklara sözde soykırım tasarısını kabul etti. İstanbul Vezneciler ve Mardin Midyat'ta bomba eylemleriyle polislerimiz ve yurttaşlarımız hedef alındı. ABD destekli YPG etiketli PKK güçleri, Türkiye’nin kırmızı çizgisi olarak belirtilen Suriye'de Fırat'ın batısında ilerlemeye devam etti. Münbiç kuşatıldı. ABD, Suriye'nin kuzeyinde bir ‘Kürt koridoru’ oluşturma hedefinden vazgeçmediğini ortaya koydu. Amerika, kurmak istediği ikinci İsrail’i adım adım inşa etmede kararlı olduğunu bu eylemiyle gösteriyor. Bu gelişmelerin hepsinin hedefi Türkiye'nin toprak bütünlüğüdür, devlet egemenliğidir. Hedef, ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesindeki ikinci İsrail’in gerçekleştirilmesidir.

Türk Ordusu, polisimiz ve köy korucularımızla birlikte 24 Temmuz'dan bu yana Türkiye'yi hedef alan emperyalizm destekli bölücülük ve yıkıcılığa karşı bir vatan savaşı veriyor. Şimdi görev bu vatan savaşının bir milli stratejiyle başarıya ulaştırılmasıdır. Eğer siz, bütün komşularınızı kendinize düşman yaparsanız o zaman kendi vatanınızı kendi elinizle savunmasız hale getirirsiniz. Eğer siz, komşunuzun uçağını durup dururken düşürürseniz, sonunda kendi sınırınız üzerinde uçak bile uçuramazsınız. İncirlik üssünüzü siz düşman ülkelerin uçaklarına açarsanız, emperyalistlerin sizin ülkenizde her yere burnunu sokmasına izin verirseniz, o zaman her yerde bombalar patlar. Çare öncelikle 24 Temmuz’dan bu yana bölücü ve dinci teröre karşı ordu-millet birliğini sağlamalıyız. Vatan savaşının başarısı millet arasında birliğin sağlanmasıdır. Komşularımızla dostluk ve işbirliğini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Hükümet, Şam’la bozduğu ilişkileri güçlendirecek. İncirlik üssünün vakit geçirmeden yabancı uçaklara kapatılması gerekiyor. Türkiye, İncirlik üssüne el koymalıdır. İncirlik üssünden kalkan uçaklar, Türkiye’nin altını oyan bir eyleme korumalık yapıyorlar. Irak’ın parçalanması bu üsten kalkan uçaklar sayesinde gerçekleşti. Şimdi de Suriye’de aynı tehlike ile karşı karşıya. Suriye parçalanırsa arkasından Türkiye parçalanır” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bedri Gültekin, ABD'nin Türkiye üzerinde kurduğunu iddia ettiği plana karşı, izlenmesi gereken milli stratejinin ana başlıklarını ise, “Devletin ve milletin topyekun güçlerinin birliğini güçlendirmek. Halk ile ordu ve polis arasındaki bağları pekiştirmek. ABD'nin Türkiye'de bölücü teröre teslim olacak bir hükümet kurma planına karşı en geniş cepheyi oluşturmak. Milli direnci güçlendirmek amacıyla üretim ekonomisinin kurulması için çalışmak, AKP iktidarının milletin büyük çoğunluğunu oluşturan emekçilerin ekonomik durumlarını zayıflatacak uygulamalarını önlemek, milli güçler içinde emekçi temelini sağlamlaştırmak.

AKP iktidarının milleti bölen başkanlık rejimi girişiminden vazgeçmesini ve Atatürk devrimi karşıtı uygulamalarına son vermesini sağlamak. Türkiye Cumhuriyeti'nin Suriye, Rusya, İran, Irak ve Azerbaycan ile güvenlik ve ekonomi alanında derhal ve derhal işbirliğine girmesi için, her düzlemdeki yapıcı faaliyetleri sonuca ulaştırmak. Suriye'nin kuzeyinde ABD-İsrail koridorunun açılması girişimini bozguna uğratmak. Güncel olarak ABD'nin hükümet planlarına karşı koyarken, stratejik düzlemde devleti ve milleti birleştirecek milli hükümet hedefine ilerlemeye hizmet eden siyasetleri geliştirmek ve başarıya ulaştırmak. Vatan Partisi, işte bu noktada Türkiye’nin bir milli hükümete kavuşmasının mücadelesini veriyor” şeklinde sıraladı.

Gültekin, basın açıklamasının ardından partililerle görüş alışverişinde bulundu. 


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110

banner1