banner136

Ünal: “Elbistan’ımızı maceraya kurban etmeyiz”
banner17
banner43

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhur İttifakı’nın Ekinözü ve Nurhak ilçelerindeki seçim irtibat ofisi açılışlarına katıldıktan sonra memleketi Elbistan’a geldi. Burada bir dizi ziyarette bulunan Ünal, partisinin seçim irtibat bürosunu ziyaret etti. Buradaki programda ilk olarak söz alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, “İnşallah Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı Elbistan’da Mehmet Gürbüz kardeşimizi belediye başkanı yapacak. Mehmet Gürbüz kardeşimiz bu işin uzmanı. Biz de kendisinin bütün projelerine destek olacağız” dedi.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz ise, MHP ile AK Parti’nin birlikte olduğu yerde başka sesin çıkmayacağını belirtti. Gürbüz, “Ben size burada bir söz veriyorum. Sayın başkanımız Hayrettin Güngör Bey ile beraber biz kendimizi, ömrümüzü şehrimize adamaya hazırız. Bunu da burada söz veriyorum. Yerel yönetimlerde bugüne kadar almış olduğumuz oyun çok üstüne çıkmaya var mıyız? MHP ve AK Parti’nin birlikte olduğu bir yerde başka bir ses çıkar mı? Hepinizden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör de, şunları söyledi:

“Elbistan, her zaman bizi coşkuyla karşılıyor, her zaman bize destek veriyor. Allah sizden razı olsun. Elbistan’ımızda hükümetimizden önemli yatırımlar aldı. şunu kabul ediyoruz bu geçtiğimiz 5 yıl içerisinde belediye hizmetlerinde aksamalar oldu. Ama biz diyoruz ki Mehmet Gürbüz kardeşimizle biz iyi bir hemşeri olma yanında iyi bir ikiliyiz. Cumhur İttifakının adayları olarak bize bu yetkiyi verirseniz Elbistan’ın imar edilmişliğini en kısa zamanda telefi edeceğimize söz veriyoruz. Rutin belediyecilik hizmetleri ile ilgili aksaklıkları en kısa zamanda gidereceğiz ve şu anda da gideriyoruz. Biz bir ekip ruhu içerisinde çalışacağız.”

Programın son konuşmasını ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yaptı. Ünal, Elbistan’ın bölgenin yükselen yıldızı olması için çaba gösterdiklerini kaydederek, şöyle devam etti:

“Bugün burada gerçekten inanmış kardeşlerimi görüyorum. Biz eserlerimizle konuşmanın taraftarıyız. Biz 7 yıldan beri hizmet ediyoruz. 7 yılda Elbistan’ı getirdiğimiz nokta ortada. Hiç kimse kusura bakmasın 7 yılda Elbistan’ı getirdiğimiz noktayı birilerini yalanlarına ve macera isteğine kurban edemeyiz. Burası bizim evimiz. Biz buranın büyümesini, buranın illerde ne varsa aynısına sahip olmasını istiyoruz. Gelişmesini istiyoruz. Burada üniversiteler açılsın istiyoruz. Burada fabrikalar açılsın istiyoruz. Burası bölgenin zaten merkezi. Allah’ın izniyle Elbistan buranın yükselen yıldızı olsun istiyoruz. Afşin ile Göksun ile hatta Darende ile Ekinözü ile Nurhak ile Elbistan öyle bir şehir olsun ki Odunpazarı gibi Beypazarı gibi tarihi dokusuyla örnek gösterilen bir şehir olsun istiyoruz.

7 yıldan beri bunun için mücadele ediyorum, 7 yıldan beri hayal kuruyoruz. Bunu birilerinin şahsi hesaplarına, hırslarına, küçük olsun benim olsun isteğine teslim edemeyiz. Bugün burada buna inanmış insanlar görüyorum. Bugün burada buna inanmış hanımefendiler, gençler, yiğitler görüyorum. Kahramanmaraş tarihinde çok önemli bir değişimin eşiğindeyiz. Şu anda Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Sayın Hayrettin Güngör, Türkiye’de parmakla gösterilen birkaç kişiden biridir. Aynı şekilde değerli kardeşim Mehmet Gürbüz var. Şimdi bunları hayal ederken Allah aşkına birileri ne hayal ediyor onları siz biliyorsunuz. Biz Elbistan’ımızı bir maceraya kurban etmeyiz. Bunu bilsinler.”

Konuşmasının devamında Millet İttifakı’nı eleştiren Mahir Ünal, “PKK’ya laf söylemeyenler, FETÖ’ye laf söylemeyenler sabah akşam bu milletin bekasını korumak için can feda çalışan iki lidere neden sürekli laf söylüyor” diyerek, “Bu aziz millet ariftir, bu millet CHP’yi iyi tanır. Bu aziz millet, CHP’yi çok iyi tanır. Bunların CHP’nin İYİ Parti’nin bugüne kadar bir gün olsun PKK’ya FETÖ’ye bir laf söylediğinin duydunuz mu? Peki, bunlar niye sabah akşam Recep Tayyip Erdoğan’a ve Devlet Bahçeli’ye saldırıyorlar. PKK’ya laf söylemeyenler, FETÖ’ye laf söylemeyenler sabah akşam bu milletin bekasını korumak için can feda çalışan iki lidere neden sürekli laf söylüyor. Peki, Güneydoğu’da belediyeler HDPKK’nın elinde devletin aktardığı ödenekler terör örgütüne dağa gidiyor muydu? Peki, PKK orada seçilmiş belediyelere kayyum atamış mıydı? Gidin oradaki isim vermeyeceğim belediye başkanlarına sorun, PKK’nın atadığı kayyumlar, 20 yaşındaki çocuklar o seçilmiş belediye başkanlarının karşısında ayak ayaküstüne atıp, sigara yakıp onarla ne yapacaklarının talimatını veriyorlardı.

Peki, biz onları görevden alıp bu devletin evlatlarını oraya kayyum atadığımız zaman şimdi birileri diyor ki siz seçilmiş belediye başkanlarını aldınız. Oraya kayyum atadınız. Bu CHP-PKK’nın atadığı kayyuma hiçbir şey söylemeyip, devletin atadığı, teröristin elinden vatandaşı almak için atadığı kayyuma laf ediyor mu etmiyor mu? Peki, biz bunların ittifakına nasıl Millet İttifakı diyeceğiz. Bunların bir kere olsun milletin yanında durduklarını gördük mü? Peki bunlar gidip aday olanların milletin yanında durduğunu söyleyebilir miyiz” ifadelerini kullandı.

Ünal, “Biz yolumuza devam ediyoruz. Milletle beraber yolumuza devam ediyoruz. Bakın Türkiye’nin 2013 bugüne kadar gezi, 17-25 Aralık, 15 Temmuz 13 Ağustos ekonomiye dönük kur atağı saldırısı, 4 tane terör örgütü ile verilen mücadele bu seçim bir belediye seçiminden çok bu seçim Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya 5’ten büyüktür diye, Anadolu’yu arkasına alıp dünyaya meydan okuyan, Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlendirme ve bekamızı baki kılma seçimidir.

Derdimiz ne? Günde 20 saat neden çalışıyoruz? Bunu bir siyaset olarak değil, bir memleket meselesi olarak görmek gerekiyor. Sen ben çalışmazsak, gecemizi gündüzümüze katmazsak çocuklarımızın geleceğine göz dikenlerin gözünü oyamayız kardeşlerim. O yüzden bin yıldan beri bu topraklardayız biz. Bu topraklar bin yıldan beri kendi nefsini,  kendi kişisel hesabını, kendi hırsını, kendi hesabını görenleri de gördü, kendisini bu ülkeye feda edenleri de gördü. Allah’ın izniyle biz daha bin yıl bu topraklarda özgür ve bağımsız olarak yaşayacağız.

Elbistan eğer 31 Mart’ta en yüksek oy oranı ile bizim yüzümüzü ak ederse biz Ankara’da daha güçlü oluruz, Maraş’ta daha güçlü oluruz, Elbistan’da daha güçlü oluruz. O zaman Mehmet Gürbüz bir şey istediği zaman göğsünü gere gere ister. O yüzden çok çalışacağız. Biz Tayyip Erdoğan’ın gözüne baktığımızda her zaman onun gözlerinde kararlılık gördük, cesaret gördük, irade gördük. Onun gözlerinde hiçbir zaman kaygı, endişe şüphe, korku görmedik. Sizin gözlerinizde de en ufak kaygı, şüphe, endişe, korku olmamalı. Sizin gözlerinizde cesaret olmalı, kararlılık olmalı. Neden? Çünkü alnımız ak, başımız dik, eserimiz var, mücadelemiz var. Onların neyi var?” cümleleri ile konuşmasını tamamladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte MHP seçim bürosunu ziyaret etti. 

 


Anahtar Kelimeler: