banner136

Paksoy: Seçimden zaferle çıkacağız
banner17
banner43

            Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan Belediye Başkanı, partisince düzenlenen büyük mitingde Elbistan halkına seslendi. Paksoy, “Ben kendisi gibi lamba direği, otobüs durağı, ekmek büfesi, çöp bidonu, reklam panosu gibi sayacak olsam 76 değil 760’dan fazla hizmet çıkar. Seçimden zaferle çıkacağız ve 31 Mart sabahı belediyeye hep birlikte gireceğiz” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge; MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akgemci, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, Kadın Kolları Başkanı Yeşim Genç, Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Murat Kılınç ve binlerce partili katıldı.

Düzenlenen mitingin açılış konuşmasını yapan MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, şunları söyledi:

“İlk defa 6 ay önce seçim çalışmalarına başlarken Kahramanmaraş’ta 12-0 yapacağız dedik. Bunu bütün ilçelerimizde görüyoruz, Allah razı olsun hepinizden. Birlik beraberlik içerisinde bütün Elbistan olarak daha önce hangi partiye oy verdiyseniz başımızın üstünde yeriniz var. Ama bu defa oyunuzu Milliyetçi Hareket Partisi’ne verin, Abdullah Paksoy’a verin, Kahramanmaraş’ta da Tahir Akgemci’ye verin.”

            Daha sonra mikrofona gelen MHP Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Akgemci, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

            “Sizlerle burada beraber olmaktan çok mutluyum. Elbistan’ın bizde çok özel bir yeri var. Elbistan’a her gelişimde burada moral depoluyoruz. İnşallah bundan sonra gelişlerimiz Elbistan’ın kalkınması, Elbistan’ın projelerini kaynak bulması için olacak inşallah. Bu muhteşem kalabalıkla bize moral verdiniz, hepiniz sağ olun. İnşallah Abdullah Paksoy ile kol kola girip, buranın kalkınması için yeni ufuklar, yeni projeler ile buranın temel altyapı hizmetlerine beraber kavuşacağız inşallah. Seçimden bir gün önce buraya gelerek bize bu zaferi müjdelediğiniz için sizlere teşekkür ediyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

            Konuşmaların ardından sloganlar ve alkışlar eşliğinde mikrofona gelen MHP Elbistan Belediye Başkan Adayı Abdullah Paksoy, şunları söyledi:

            “Çıkmış büyükşehir belediyesinin yapacağıvaatleri anlatıyor. Sanki Büyükşehri almış kendiside oradan medet umuyor. Sen kendi yapacağın hizmetlerden bahset. Büyükşehir görevini yapar. Bu halka biz burada hizmet edeceğiz, mazeret olsun diye büyükşehrin kapısını göstermeyeceğiz. Belediyenin gelirlerini artırmışlar. Nasıl artırdın, fabrikamı kurdun, yoksa her danışmanına 3-5 milyar maaş vererek, hiç işe gelmeyen hatta Maraş’ta, İstanbul’da oturan işçilere maaş vererek tasarruf mu yaptın, devletten hibemi aldın, Elbistan’ın mezarlık yerini, Cela garajını talan etmekten başka ne yaptın?”

            Kendi dönemlerinde tüm meclis kararlarının oy birliği ile alındığını belirten Paksoy, şöyle konuştu:

            “Bizim dönemimizde hiçbir meclis kararıkarşı oyla, ret yada çekimser oyla alınmadı. Hepsi oy birliği ile çıktı. 12 kişide AKP’nin meclis üyesi vardı. Yanlışımız olsaydı, başta onlar karşı çıkardı. Hepsi ortak akıl ile ortak karar ile oy birliği ile çıktı. Ya senin meclis karaların? Kendi meclis üyelerin dahiret oyu verdi,çekimser kaldı. Demekki talanına onlar bile dayanamadı. 2009 yılında meydanlarda ‘hesap soracağım’ dedi, elimde 100 tane dosya var dedi, bazen havalarda dosya salladı. Dosya siyasetini senden öğrendik. 2009’da göreve gelince ilk işin belediyeyi teslim almak için ilk işin müfettiş istemek oldu. Her yeri didik didik arattın bir ay süre ile bir açık aradı ama bulamadı. 5 yıl süredirde görevdesin. Bir yanlışımız varsa neden gereğini yapmadın?  Şimdi çıkmış ‘suç duyurusunda bulunuyorum’ diyor. Elbistan halkı da buna inandı ya. Ben de çok korktum.  2009 yılında attığın iftiraları, söylediğin yalanları, bu millet unutmadı. Kusura bakma bu sefer inandıramazsın. Bir daha yalanına kanmayacak.”

 

Elbistan’ı büyüttük, genişlettik:

            Yaptıkları hizmetler ile Elbistan’ı büyüttüklerini belirten Paksoy, yaptığı hizmetlerden bazılarını saydı. Paksoy, “Çıkıyor bizim hizmetlerimizi sayarken dörtten fazlaya gidemiyor. Çünkü aklı karışıyor.Bak şimdi ben sana saymasını öğreteyim.2009 yılında bir hizmet bülteni yayınlamıştır. 100 sayfadan oluşuyor. Bu bültenin sadece 2. sayfasından birkaç hizmet sayacağım.122 kilometre kanalizasyon hattı yaptık. Çıtlık Köyü’ne kadar kanalizasyon götürdük.Tam 200 cadde ve sokakta 65 kilometre yağmur suyu kanalı yaptık. 18 kilometre içme suyu şebekesidöşedik.2040 yılına kadar içme suyu sorununu ortadan kaldıracak projenin kaynağını hazırladık, ihalesini yaptık,  eylül ayında işe de başlatmıştık, yalan söyleme.80 kilometre cadde de 286 binmetrekare kaldırım yaptık. Sende bizimkileri söktün, yeniden yaptın ama daha yarı bile edemedin.Ana caddelerde 1 milyon metrekare sıcak asfalt, mahallelerde ise ana cadde 240 kilometre satıh kaplama asfalt yaptık. 25 adet cadde imara uygun genişletildi. 12 adet yeni cadde, 120 adet yeni sokak açıldı. Elbistan büyütüldü, genişletildi, yayıldı anlayacağın.Sen 1 metre yeni cadde açtın mı?Trafiği dağıtacak ve rahatlatacak 1 metre yol açtın mı?Gariplik, Kızılcaobamahallerinin dik yokuşlarında, şehir merkezinin dar sokaklarında 36 bin metrekarekilit parke yol yapıldı.1999 öncesi şehrimizde bir tane bile kavşak yoktu, 20 noktaya kavşak yapıldı. Sen bir kavşağı ancak 5 yılda tamamlayabildin.

Uzun Çarşı, Gül Sokak, Şeker Sokak, İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı gibi yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde düzenleme yaptık, sen de hazmedemediğin için söktün.Otobüs terminali utanılacak durumdaydı. Simdi sen çıkıp yeni bir terminal yapacağım bile diyemiyorsun. Çünkü var.  Hala pırıl pırıl. Sen bakım ve temizliğini yapmasan da hala yeni.Kapalı pazar alanı. Burayı da yapmasak kesin burayı da satardı. 1. sınıf hayvan borsası. Hayvan pazarı demiyorum dikkat et. 1. sınıf, monoray sistemli, 4 adet soğuk hava deposuna sahip tam otomatik et kombine tesisleri, utanmadan Dede Başkan yaptı diyor. Herkesin bildiği şeyi yalan söyleyerek günaha giriyor.

Her gün tehlike saçan, 8 adet ova köylerimizin ve 3 adet mahallenin geçmek zorunda kaldığı Esentepe Köprüsü.9 bin 500 metrekareMehmet İnan Parkı, 34 bin metrekareCeyhan parkı, 6 bin metrekareSaraykent Parkı. 112 binmetrekarealana sahip Pınarbaşı Dinlenme tesisleri. Buna dikkat et, park demiyorum. Bu alanda 35 bin metrekare parke alanı, 38 binmetrekare çim alanı, iki adet restoran, spor alanları, koşu yolları ve 24 saat kullanılan birçok tesis alanı. Kıskandığından küçümsüyor, 26 dönüm diyor. Vatandaşın inandığını sanıyor. Senin öyle demenle küçülmüyor. Bakımını, temizliğini yapmasanda tesis yerinde duruyor” dedi.

 

Modern asfalt plentini biz kurduk:

            Elbistan’daki yollarda yapılan sıcak asfaltın, kendi dönemlerinde kurdukları asfalt plentinde hazırlandığını dile getiren Paksoy, şöyle konuştu:

            “Hizmet alanında Hacı Abdullah Dede döneminde 20 ton/saatlik eski, demode bir plent vardı. Aslında rahmetlik Hamza Akbaş İskenderun’dan ikinci el olarak satın aldı, getirdi. Ama kurmak Dede’ye nasip oldu. Filtre sistemi olmadığı için çalıştığında başta Kodalı olmak üzere Kümbet ve Cumhuriyet mahalleleri kara duman altında kalıyordu. Hanımlar çamaşır kurutamıyordu, tarhana, bulgur seremiyordu. 2000 yılında ilk işimiz bu kara duman çıkaran plenti sökmek oldu. Nurhak yoluna şimdiki filtre sistemli, çevreyi kirletmeyen tam otomatik 60 ton/saat kapasiteli plenti kurduk. Daha kaliteli asfalt yapmak içinplentin yanı sıra,konkasör tesisinin yanına, daha büyük kapasiteli ikinci tesis kurduk, kapasitesini 3 katına çıkardık. Bölgenin ilk finişerini aldık. Asfalt tesisleri için 2000 yılında o günün parası ile 250 milyar tutarında yatırım yaptık. Bu tesisleri bu gün kuracak olsanız 3 trilyondan fazla harcamak zorundasın. Çıkmış asfalt plentiniDede kurdu diyor. Yarında çıkıp ben kurdum derse şaşırmayın. Adamın dilinin kemiği kırılmış, sallıyor ya tutarsa diye.”

 

Hizmetlerimi saysam 760’dan fazla çıkar:

            10 yıllık görev süresi boyunca sayısız hizmet yaptığını belirten Paksoy, yaptığı hizmetleri saymadığını, saydığı zaman bu hizmetlerin sayısının 76 değil, 760’ı geçeceğini kaydetti.

            Paksoy, konuşmasını şöyle sürdürdü:

            “Ben kendisi gibi lamba direği, otobüs durağı, ekmek büfesi, çöp bidonu, reklam panosu gibi sayacak olsam 76 değil 760’dan fazla hizmet çıkar. Ben sana yine de bir hizmet bülteni göndereyim, dörtten sonra saymasını öğrenirsin.İlk televizyon programında; 2009 yılında vaat ettiği hizmetlerden sadece ikisini yaptığını söylüyor. Bunun yanı sırada seçim zamanında aklına gelmeyen ancak daha sonra aklına gelen hizmetleri yaptığından bahsetti. Salı günü ise 2009 yılında dağıttığı broşürdeki vaat ettiği hizmetlerin yüzde 90’nı yaptığından bahsediyor. Aklı belediyede değil ki ne dediğini bilsin. Aklı nereden nasıl talan yapabilirim derdinde. Bizim hizmetlerimiz boya badana işleri değil. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, Elbistan halkının ihtiyacı olan, zorunlu olan hizmetlerdir.Türkiye’de yeşil denildiğinde iki isim akla gelir. Bunlardan bir tanesi faili meçhul cinayetlerden aranan yeşil, diğeri de Elbistan’da ki yeşil. Her taşın altından o çıkıyor. İki gün öncede gece saat ikide pavyon yolunda ortaya çıkıp, Elbistan’ı karıştırarak, kaybettikleri seçimi kazanma planı yapmıştır.”

            Mitingin ardından MHP Seçim Bürosuna kadar sloganlar eşliğinde yürüyen partililer, burada bir araya geldiler. Seçim bürosu önünde toplanan partililere seslenen Paksoy, seçime kısa bir süre kaldığını belirterek, sağduyu çağrısı yaptı.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.