banner136
banner162

PAKDİLDEN ZİYARET

TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, AK Parti Elbistan İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Nevzat Pakdil, ''İçinde bulunduğumuz 21. yüzyıl inanıyorum ki Türk milletinin asrı olacaktır. Gelişen, büyüyen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Hem içeride hem dışarıda saygınlığı olan, milletiyle hemhal olmuş, özdeşleşmiş, milletinin derdi ile dertlenmiş bir iktidarımız var'' dedi.

Pakdil, Göksun, Afşin, Nurhak, Ekinözü ve Elbistan'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Ziyaretleri sırasında vatandaşlarla tek tek sohbet eden Pakdil, sorunlar konusunda da notlar aldı.

Parti binasında, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Gürbüz İlhan, Belediye Başkanı Durmuş Küçük, İl Genel Meclisi Üyeleri ve partililer tarafından karşılanan Pakdil, ''Dünyadaki sorunların çözüleceği merkezlerden birisi Türkiye olmuştur'' diyen Pakdil, şunları söyledi:

"Yaklaşık bir haftadır Kahramanmaraş bölgesindeyiz. 2002 yılından bu güne kadar hep sizlerin desteğini yardımını, ilgisini, duasını arkamızda hissettik. Sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. İçinde bulunduğumuz 21. yüzyıl inanıyorum ki Türk milletinin asrı olacaktır. Gelişen, büyüyen bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Hem içeride hem dışarıda saygınlığı olan, milletiyle hemhal olmuş, özdeşleşmiş, milletinin derdi ile dertlenmiş bir iktidarımız var. Türkiye bu süre içerisinde çok büyük mesafeler almıştır. İnşallah, hedefimiz olan 2023 yılında Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, Türkiye, Dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerden birisi olacaktır. Ömrü olanlarda görecek ki dünyanın en saygın ülkelerinden birisi olacağız. Konuştuğumuz Türkçemiz dünyanın en önemli iletişim dillerinden birisi olacaktır. İlim ve diplomatik alanda geçerli dillerden birisi haline gelecektir. Buna samimiyetle inanıyorum ve bu hususta gayretlerimizde devam ediyor. Bu gün Dünya coğrafyasının neresine giderseniz gidin, ayağınızın bastığı her yerde bu milletin bir ferdi vardır. Türkiye'nin temsilcilikleri vardır. Türk insanı milletimizin güzelliklerini gittiği her yere götürmektedir. Dünya ile münasebetlerimiz çok ciddi anlamda artmıştır. Öyle ki artık ülkemize gelen giden devlet başkanlarını hatırlama imkanımız olmuyor. Bazen bir günün içerisinde iki ülkenin devlet başkanını bile misafir etmek durumu ile karşı karşıya kalabiliyoruz.

Dünyadaki sorunların çözüleceği merkezlerden birisi Türkiye olmuştur. Türkiye artık dünyadaki küresel güçlerin belirlediği kurallara uyan, onları tatbik etmekten ibaret bir dış politikası değil, dünyadaki dış politikaları belirleyen bir ülke haline gelmiştir. Komşularımızda veya başka yerlerde yaşanmış olan krizlerle ilgili olarak, gelen yetkili kişiler Türkiye'den arabulucu olmasını istemektedirler. Aynı şekilde Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız dünya politikasına yön veren bir çalışma içerisindedirler. Bunu bütün dünya kabul ediyor. Yurtdışına çıktığınız zaman sözü itibarı olan gerçek Türkiye'yi görüyorsunuz. İçeriye girdiğinizde haberlere bakarsanız sıkıntılarla uğraşıyor. Orta Asya'da, Avrupa'da ve Latin Amerika'da baktığınız zaman görüyorsunuz ki; Türkiye güçlü bir ülkedir. Dünyanın bütün ülkeleriyle temaslarımız vardır. Dünyayı sarsan kriz içerisinde de Türkiye yumurtaların hepsini aynı sepete koymayarak, bu krizi başarıyla ve en az hasarla atlatan ülkelerden birisidir. Niye Çünkü Ticaretimizde çeşitlilik meydana gelmiştir. İnsanlarımız başka ülkelerde yatırım yapmaktadır. Yabancı yatırımcılar Türkiye'de yatırım yapmaktadır. Türkiye artık bu coğrafyanın ekonomisini, siyasetini yönlendiren bir ülke.Bu durum diğer ülkeler tarafından da kabul görmektedir. Dünyanın neresinde bir insanın başı ağrısa, afete uğrasa Türkiye oradadır. Tabi ve sosyal afetlerde Türkiye, başka ülkelerin yaptığı gibi bir hafta on gün kalıp sonra giden bir ülke değildir. STK'ları ile Türk Kızılayı ile birlikte oralarda okullar, hastaneler, camiler inşa etmektedir. Bu insanların Müslüman, Yahudi ya da Hıristiyan olması fark etmiyor. Bizler yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz. Afrika'sının kara derili insanlarına yardım ediliyor, doktorlarımız oralara gidiyor. Hatta bulaşıcı hastalıklarla mücadele ederken hasta olup hayatını kaybedebiliyor. Bu da Türk insanının dünyaya bakış açısını ortaya koyuyor. Türkiye kalkınırken Kahramanmaraş ve Elbistan'da beraber kalkınıyor. Bizlere destek veren, projelerimizi onaylayan milletimize canı gönülden teşekkür ediyoruz."

Pakdil, Elbistan'ın il olması amacıyla yapılan çalışmalar ve bu konudaki görüşlerini ise şöyle değerlendirdi:

"Elbistan nüfusu itibariyle, gelişmişlik durumu itibariyle, potansiyeliyle birlikte bir kısım ilçelerden daha ön planda olan, şuan itibariyle, konum itibariyle ilçe olan bir ilçemiz. Şartları taşıyor fakat burada il yapılma konusu tamamen bir siyasi iradenin mahsulüdür, bir politikayla ilgilidir. Eğer Türkiye'nin ileride idari yapısında bir değişiklik ortaya çıkacaksa, hükümetin böyle bir tasarrufu olacaksa, bu o günkü şartlarda değerlendirilecek ama bugünkü konum itibariyle, nüfus itibariyle, eğitim, sağlık standartları itibariyle, gelişmişlik düzeyiyle, tarımıyla, ekonomisiyle bu şartlara hazır bir ilçedir. Ama öbür taraftaki kararı diğer illerle birlikte değerlendirilecek bir husustur. Aydın'ın Nazilli'sinden, Hatay'ın İskenderun'undan hepsi birlikte değerlendirilecektir. O husustaki kararların bu siyasi atmosfer içerisinde verilmesi lazım. Ama Elbistan, Türkiye'nin pek çok ilinden daha büyük bir potansiyeli bünyesinde taşımaktadır. Ama bu verilecek olan bir siyasi karardır. O karar verildiği zaman biz bu işin yanında oluruz."

Pakdil, gazetecilerin, 'Yargıtay'ın tahliyelerle ilgi verdiği kararı siyasi bir senaryo olarak mı değerlendiriyorsunuz' sorusuna da şöyle cevap verdi:

"2005'te çıkan bu kanunun daha sonra 31 Aralık 2010 tarihine kadar uzatıldığını dünya alem biliyor. Bunu herkes biliyor. Yargıtay mensupları da biliyor. Dolayısıyla bu dosyalarda neler olduğunu, neler bittiğini de biliyorlar. İlk derece mahkemelerimiz bu hususta kararlarını vermiş. Oraya göndermiş dolayısıyla bunların bir an önce değerlendirilmesi gerekiyor. Bunu değerlendirecek olan kimdir Yargıtay'dır. Yargıtay bir kısım hukuki konularla ilgili olarak kendi gerekçelerine dayanarak bir kısım dosyaları öne aldığı, öncelik hakkı verdiği, bunları değerlendirdiği ve neticelendirdiği hepimizin malumudur. Buradaki bu dosyaların, bu sanıkların durumlarıyla ilgili olarak önlerine gelmiş olan dosyaları çeşitli açıklamalar yapıldı. Yer darlığı, değişik yerlerde yer kiralandığı gibi. Ama bunlar tabiî ki büyük davalar. Topulumu direkt olarak ilgilendiren davalardır. Bu konularla ilgili Yargıtay mühim meselesini dikkate alarak, öne alarak değerlendirmesi gerekirdi. Bu sehven olabilir, başka bir şekilde değerlendirilebilir. Ama Yargıtay'ımız bunu bu şekilde değerlendirmeyerek bu infiale bir sebebiyet vermiştir. Ama temel sıkıntı bu dosyaların bir an önce görüşülüp karara bağlanmamaktır. Sonrasında tekrar imzasını vermeyen bir takım sanıklarla ilgili olarak yeni kararlar, tekrar hızlı bir şekilde alındı. Buradaki olay gösteriyor ki Yargıtay bu husustaki çok seri kararları, öncelikli dosyaları öne çekerek karar alma imkanına sahipti. Bu konu kısaca atlanmıştır."

           


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
orhan belören 10 yıl önce

Allah rızası için parti binasını şu gecekondu yerden şöyle iktidar partisine yaraşır bir binaya şöyle geniş ferah kaloriferli bir daireye taşıyın elbistana hiç yakışmıyor bu dasdaracık yer..

Avatar
seçmen 10 yıl önce

inanmayın kardeşlerim.tarım politikası çokmu iyi çiftçilerin hakikaten durumu çok vahim et,şeker,tütün,çay mısır ve bir çok ürün yurt dışından geliyor.gübre fiyatları aldı başını gitti mazotun litresi 4 liraya yaklaştı ve gel gelelim eğitime diyarbakırda çocugunun kayıt parasını bulamayan anneye gel okulun halılarını yıka deniniyor anne halıları yıkarken bulunduğu yerden yere düşüp belini kırıyor.daha bir çok böyle örnekler var inanın arkadaşlar bukadar çok sıkıntılar başka bir hükümet zamanında

Avatar
ahmet hudai ulutürk 10 yıl önce

Hayır be vekilim hayır.Elbistanlıları Dünyada ne yaptığınızdan çok şehrimize bölgemize ne yaptığınız ilgilendirir.Ne yaptınız bir ak parti seçmeni olarak söyleyeyim miTürkiye'de yapılanlar ve yapılacaklar göz önünde bulundurulursa hiçbir şey yapmadınız.Elbistan ve ilimiz bu kadar desteğe bu yapılamayanları hak etmedi.Elbistan için bir inşallah bile diyememişsiniz,çünkü olmaması en büyük temenniniz.Elbistan'ı ve Afşin'i düşünen yolunu yaptırır.Hangi şehir yolumuz adam gibiBu hükümet döneminde Elb

Avatar
hadi 10 yıl önce

il mi yaptiniz ne yaptiniz secilme kaygisiyla marasin gölgesinden elbistani ayirmadiniz kardesim bizim marasla ortak yanimiz ne

Avatar
durdu özkan 10 yıl önce

. MECLİS KONUŞMALARINI BAZEN VEKİLLERİN KONUŞMALARINI TAKİP EDİYORUZ. BİR TANE ELBİSTANI TEMSİL EDEN VEKİL YOK DEĞİL ELBİSTAN MARAŞ VİLLETVEKİLİ BİLE DUYMUYORUZ. ..O KADAR VEKİLİMİZ VAR AMA ELBİSTAN AYNI YERİNDE SAYIYOR SEÇİM ZAMANI ORTAYA ÇIKIYORLAR.

Avatar
öz elbistanlı 10 yıl önce

mrb hemşerilerim vekilimiz nevzat pakdil avni dogandan daha çok hizmet etmiştir elbistana.bi söz vardır taş yerinde agırır.hizmette sınır tanımadılar.ne ekersen onu biçersin seçimdede hemşerilerim tabiki karşılık verecektir.2 dönemdede elbistan türkiye geneli üzerinde akp desdek vermiş olup karşılıgını aldımı almadımı bunu halkımız iyi bilir.biz çok şey istemedik elbistanı mega kent görmek istedik.

Avatar
hemşeri 10 yıl önce

sayın başkan vekılım ya elbistanın vilayetliği konusunda açık ve net bir irade koyamıyorsunuz lafı geveleiyosunuz.termik santrallerin özelleştirilmesi konusunda pörtföyden çıkarılması konusunda mevcut bir iradeniz daha basına yansımadı.ya biliyorsunuzki bu bölelerin ilçelerim can damarı bu işyrleri .şimdi burada faydalarını yazmıcam ama bu işin birde diğer yönü var bu rası özelleşti diyelim.bu bölgede başka kamu kurumumu varki bu insanlar başka bölgede işe gi_re_mez_ler.nedenmi çünkü artık işe a

Avatar
adsız 10 yıl önce

nevzat abi diyeceğim size her nekadar sizinle ömürde bir kere görüşdümsede çünkü geçen ilkbahar 15 mart filandı ankarada ziyaretinize gittiğimde yoktunuz yerinizde 1 haftalık şehirdışı ziyaretindeydiniz yani tam olarak ben bu partinin kurucu üyesiyim açıkca yazıyorum bu seçim geçenkilere benzemiyor halk susuyor suskun halk tehlıkelıdır öyle siz bakmayın yok maraşdan tulum çıkarırız diyenlere bunlar hep afaki bilgiler bölge halkı nezline göreceli bir şeyler yok AFŞİNİN durumu içler acısı ELBİSTA