banner136

Küçük: Bu seçimi kazanacağız
banner17
banner43

            AK Parti Elbistan belediye Başkan Adayı Durmuş Küçük, seçim öncesi yapılan mitingde partililere seslendi. Küçük, yaptığı konuşmada, “Bize adaylık teveccüh edildiğinde belediye evinin önünde ne dedik? İnşallah, Allah’ın izni ile Allah dilerse biz bu seçimleri kazanacağız dedik. Zaten bu tablo yarınki zaferimizin habercisi” dedi.

            Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitinge; AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil ve Sıtkı Güvenç, AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç, parti yöneticileri ve binlerce vatandaş katıldı.

            Miting meydanını dolduran partililerin alkışları ve sloganları ile kürsüye gelen Belediye Başkan Adayı Durmuş Küçük, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

            “Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet elhamdülillah. Elbistan’a 5 yıl önce sizler tarafından tercih ve takdirlerinizle göreve geldiğimizden bu yana hiç durmadan çalıştık. 300 kilometre asfalt yaptık, çarpıtamazlar. 135 kilometre temiz su şebekesi döşedik. Irmağımızı restore ettik, şehir giriş-çıkışlarını şehrimize yakışır hale getirdik. Halk ekmek fabrikası açtık, ekmek 7 yıl önceki fiyattan yeniyor. Fakir fukara babası olduğumuz buradan belli elhamdülillah. 5 tane belediye otobüsü getirdik. Ne gereği vardı bunların diyorlardı. Vazifemiz olmamasına rağmen bizim insanımız gurbete gitmesin, eşinden çoluğundan çocuğundan ayrılmasın diye iş arama derdine düştük. Biz gayret ettik, memleketimizin çehresi değişti. Hızlı bir büyüme dönemine girdi. Cenab-ı Allah bize yardım etti. Bundan sonra inşallah AK Parti’yi büyükşehrimizle Elbistan’ımız el ele vererek, hükümetimizle, milletvekili ağabeylerimizle çok daha büyük bir kalkınma dönemine gireceğiz inşallah.” 

MHP’nin büyükşehir adayı yok mu?

            Kendilerinin büyükşehir belediyesi ile birlikte yapacakları hizmetlerden bahsettiğini belirten Durmuş Küçük, şöyle devam etti:

            “Bundan birkaç gün önce televizyon programında hizmetlerimizin anlattım. Bu merhalede büyükşehrimizle birlikte yapacağımız projeleri anlattım. Mesela bunlardan bir tanesi AK Partili büyükşehir, AK Partili Elbistan Belediyesi dar gelirli vatandaşlarımıza konut kazandıracak dedik. Bir siyasi partinin adayı diyor ki; ‘bunlar büyükşehrin projeleri’. Tamam, kabul ettik, sende kendi büyükşehir başkanını açıkla. Bunlar bizim projelerimiz. Dinleyince zannedersin ki, kendisi AK Partinin büyükşehir başkanıyla çalışıyor. Milliyetçi Hareket Partisinin büyükşehir belediye başkanı yok mu? Hizmet konusunda yok. Olsa onlarda açıklarlar. Bildiğim kadarıyla büyükşehre 900 milyon TL kaynak ayrılacak. Elbistan’ımızın da kaynakları büyüdü. Elbistan’ımız büyükşehir kapsamında uzak mahallelerin çöpü alınacak, bir takım hizmetler yapılacak. İşte burada büyükşehir belediye başkanımız, el ele vererek yapacağız inşallah. Elbistan’da çalışacak olan hizmet satın almadaki birçok insanı beraber alacağız belirtecek inşallah.” 

Başka işlerle uğraşmıyoruz:

            ‘Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet’ diyen Durmuş Küçük, başka işlerle uğraşmadıklarını ifade ederek, “Bizim işimiz hizmet, biz başka işlerle uğraşmıyoruz. Televizyon konuşmasında bazı açıklamalarda bulundum. Kendi döneminde yapılan çöp ihalelerinde her nasılsa bütün ihaleleri bir firma alıyor. Veya bir başka, birbiri ile bağlantılı. Araçlarını kiralıyor. Bu firmanın adresi Paksoy işhanı. Bu nasıl oluyor açıkla dedim, açıkladı mı? Bizim tarzı siyasetimiz bu değil. Biz neye bakıyoruz? Eski Maraş yolunun yapılmasına bakıyoruz. Şehrin yollarının Göksun’a kadar duble olmasına bakıyoruz. Seyir tepesine, teleferiğe, aquaparka, büyükşehirle yapacağımız yeni oluşan belde ve köylerde altyapı, üstyapı çalışmaları ile uğraşıyoruz. Başkaları neyle uğraşıyor? Yol kesmekle uğraşıyor. Yol kesip 14 yaşındaki çocuğun üzerinde odun kıranlar, seçim bürosu anahtarı cebinden çıkıyor MHP’nin. Bumu insanlık, bumu adamlık. Olsun zararı yok. Yeter ki bu memlekete hizmet gelsin. Fakir fukaraya iş bulunsun, yeter ki gayret edelim, biz böyle şeylerle uğraşmayız. Yarın hep beraber sandığa gideceğiz. Sandıkları vatan bekler gibi bekleyeceğiz. Bize adaylık teveccüh edildiğinde belediye evinin önünde ne dedik? İnşallah, Allah’ın izni ile Allah dilerse biz bu seçimleri kazanacağız dedik. Zaten bu tablo yarınki zaferimizin habercisi. Bizim delikanlı duruşumuzdan, hizmet yapmadaki kararlılığımızdan, cesaretimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu memleketin önünü kestirmeyiz, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ancak, bize yakışan sükûnetle, kararlılıkla, hakkını çiğnetmeden sandığa gidip inşallah zaferle çıkmaktır. Çünkü biz milleti temsil ediyoruz. Sayın Başbakanımız ne diyor? İşimiz hizmet, gücümüz millet. Bu seçim bir bakıma yerel seçim olmaktan çıktı. Ne yapacağız? Bir oy, bir oy, bir oy artacağız inşallah. Bu memlekette istikrarla AK Partili büyükşehir, Ak Partili Elbistan Belediyesi ve hükümetimiz, şimdiki yaptığımız hizmetin en az 20 katını önümüzdeki 5 yılda yapacağız inşallah. Yarın saat 16.00’da oy kullanma bitiyor. Oylarımızı, AK Parti lambasının altına evet mührünü basınız. Hepizini Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum. İnşallah zaferimiz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. 

Kısaca: 5 yılda 25 yıllık hizmet yaptık

            Miting meydanında partililere seslenen AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, şunları söyledi:

            “2009’dan bu tarafa yapılan hizmetleri hepimiz görüyoruz. 25 yılda yapılmayan hizmeti Belediye Başkanımız Av. Durmuş Küçük Bey getirmiştir. Elbistanlıların yapılan hizmetlere sahip çıkacağını biliyoruz. İnşallah 30 Mart’ta sandıkları patlatmaya var mıyız? 30 Mart’ta sandıklarda destan yazmaya var mıyız? Hepimiz burada bir SSK hastanesi vardı biliyoruz değil mi? Peki oraya gittiğimiz zaman beklediğimiz sırayı da hatırlıyor muyuz? İlaç kuyruğunu da hatırlıyor muyuz? Peki, bekledik sıramız geldi ilaçları kucağımıza döktüklerini de biliyor muyuz? Görüyoruz ki 13 yıl önce vatandaşa hastaneye gittiğinde ilaç kuyruğu bekledikten sonra, ilaçları koyması için bir poşet veremeyen devletten bu gün evde bakım yapan bir devlet ve hükümet var. Geçtiğimiz hafta içerisinde bölge hastanemizin temeli atıldı. 100 milyonluk bir hastane temeli. Bunu koalisyon hükümetlerinin, muhalefetin yapabilmesi mümkün mü? Belediyecilik bizim işimiz, hükümet idare etmek bizim işimiz. Bunlar sonradan olmuyor. Bunların Allah vergisi olması lazım. Çünkü bizim genel başkanımız, başbakanımız tüm dünyaya hizmetin nasıl yapıldığını kanıtlamıştır.  

Hizmet denince akla AK Parti gelir. Kusura bakmasınlar, onların işi hizmet değil, millet değil. Onların işi hır gür çıkartmak, sorun çıkartmak, adam tehdit etmek, adam vurmaktır. Bir partinin adayı çıkmış dün burada çıkmış, biz orada bir parti ismi zikretmedik. 3-5 tane çapulcu, sarhoş dedik, onlara sahip çıkıyorlar. 

Önümüzde yeni bir süreç başlıyor. Büyükşehir belediyesi ve Elbistan belediyesi, bizler teşkilat olarak ve hükümette çok kıymetli milletvekillerimizle el birliği ve destekleri ile seçimlerde de sizlerin desteği ile memlekete hizmet gelecek. İnşallah bu bir bayram arifesi. İnşallah yarın bayramımızı yapacağız. İnşallah yarından sonra hizmetler 10 katı 20 katı daha fazla gelmeye başlayacak. Muhalefetin iktidar kurduğu zaman gidip Amerika’da Amerika başkanının elini ayağını öperek istedikleri para kadar bu memlekete hükümetimiz para ayırmıştır. Bu da sizlere hizmet olarak gelecek. Elbistan kadirşinastır. Elbistan hizmete, başkanına sahip çıkar. Hep beraber Durmuş Başkanımıza sahip çıkacağız. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim der atalarımız. Bizim arkadaşımız Recep Tayyip Erdoğan. Bizim arkadaşımız sizlersiniz, vatandaşımız, garibanımız, fakirimiz ve fukaramız. Allah, bu mutlu tabloyu bozmasın.” 

Pakdil: Bu seçim başka bir seçim

            Mitingde kürsüye gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ise, “Bu seçim başbakanımızın da söylediği gibi bir istiklal, bir istikbal seçimi haline getirildi. Bu nedenle sizlerden referandum haline getirilen bu seçimlerde AK Partiye bütün gücünüzle destek vermenizi istiyoruz. Buradaki tablo bizim bu isteğimizin tamam anlamını taşıyor. Geçmiş dönem içinde MHP’nin de iktidar olduğu dönem içerisinde olduğunu bir konuyu anlatayım mı?  İlköğretim çağına gelmemiş yani 15 yaşına ulaşmamış bir çocuk kendi kitabını okuması ve kendi dini bilgilerini alması yasaktı. Onu yapanlar fişleniyordu. Bu yasağı AK Parti hükümeti kaldırdı” diye konuştu. 

Erkoç: Artık daha güçlüyüz

            AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Erkoç ta, seçimin ardından iki belediye başkanı olacağını belirterek, şöyle konuştu:

“Kahramanmaraş ve ilçelerinin bundan sonra iki belediye başkanı olacak. Artık daha güçlüyüz. Bundan sonra daha çok hizmet, daha fazla yatırım ve işçi alımı olacak. Büyük bir dönüşüm var. Kahramanmaraş’a ne hizmet yapılıyorsa, Elbistan’a ve diğer ilçeleri de aynısı yapılacak. Kahramanmaraş’ın geleceğini birlikte inşa edeceğiz. Elbistanlı kardeşlerimiz artık doğduğu yerde doyacak. Onlara burada iş imkânları oluşturacağız. Büyükşehir olarak bizim burada hizmet alımıyla çalıştıracağımız insanlar burada yaşayan kardeşlerimiz olacak. Onlara çok iş imkânı oluşturacağız inşallah. Bu yol açıldığında şimdiden Kahramanmaraş merkezdeki yatırımcı bu bölgeye yatırım yapacak. Bu bölgeye büyük tesisler kurulacak. Bunun için her türlü çaba ve gayreti göstereceğiz. Siz çünkü bunların en güzeline layıksınız. Çünkü siz bizim kadim medeniyetimizin en önemli merkezlerinden birisiniz. Siz tarihsiniz, siz ecdatsınız. Siz bizim şanlı geçmişimizsiniz. Bu seçim çok önemli. Bu yerel seçimdi. Yerel seçim olarak başlamıştı. Güçlü Türkiye’yi hazmedemeyenler, istikrar ve huzur ortamını istemeyenler. Barış ortamını kabullenemeyenler bu seçimleri bir fırsat bildiler. Bu seçimler üzerinden güçlü Türkiye’yi yok etme gayreti içerisindeler. Uluslararası güçler ve onların Türkiye’deki yerli işbirlikçileri her zaman problem yarattılar. Şimdide bu uluslararası güçler paralel yapıyı kullanıyor.”

Konuşmaların ardından mitinge katılan partililer sloganlar eşliğinde AK Parti Seçim Bürosu’na yürüdüler. 


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.