banner136
banner162

KILIÇ, BAŞBAKANLA GÖRÜŞTÜ
banner43

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Bünyamin Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetten birçok bakanın yanı sıra yaklaşık 150 işadamı ile birlikte gittiği Rusya gezisinden döndü.

Gezi sonrasında, Rusya ziyareti ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Kılıç, "Sayın Başbakanımızla beraber gerçekleştirdiğimiz bu gezi Rusya ile olan ticaretin artması bakımından çok verimli ve olumlu geçmiştir. Ben de Sayın Başbakanımız ve diğer bakanlarımızla birebir görüşme imkânı buldum. Sayın Bakanlarımız, iş bağlantılarının yapılması için büyük çaba ve özveri göstermişlerdir" dedi.

 

Keşke bu hükümet 1990'da işbaşında olsaydı:

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Bünyamin Kılıç'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la birlikte gittiği 3 günlük Rusya gezisi sona erdi. Rusya gezisinin hem şahsı hem de geziye katılan yaklaşık 150 işadamı için oldukça verimli geçtiğini ifade eden Kılıç, gezi sonrası yaptığı değerlendirmede, "Keşke 1990'lı yıllarda şimdiki gibi bir hükümet, şimdiki gibi bir başbakan ve şimdiki gibi bakanlarımız olsaydı. O zaman her şey çok daha farklı olurdu" dedi.

Bakanlarımız işadamları ile 24 saat ilgilendi:

Üç günlük seyahatte başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi Bakanı Nihat Ergün ve TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere diğer üst düzey görevlilerle özel görüşmeler yapma imkânı bulduğunun altını çizen Kılıç, "Geziye katılan işadamlarımız, özellikle Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve diğer Bakanlarımızın destek ve gayretleri sayesinde Rus işadamları ile birçok ticari anlaşma imzaladılar. Özellikle Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanımız Sayın Zafer Çağlayan'ın, bu görüşmeler sırasında Türk işadamlarının 24 saat yanında olduğunu belirtmesi ve iş bağlantıları sağlanması yönündeki gayretleri bizleri hem onurlandırdı hem de gururlandırdı" dedi.

1990'lı yıllarda ülkenin şimdiki gibi vizyonu geniş ve bir dünya partisinin iktidarından yoksun yönetilmesinin özellikle dışa açılmada ve komşularımızla olan ticaretin ve iş hacminin artırılmasının önündeki en büyük engel olduğunu vurgulayan Kılıç, bu konuda ise şöyle konuştu:

"Ülkemiz, AK Parti iktidarı ile kabuğunu kırmış, siyasi istikrar dış ticaretten ekonomiye, komşularımızla olan ilişkilerin önünün açılmasını sağlamıştır. Bugün GSMH toplamları yaklaşık 2.5 trilyon doları bulan iki ülke arasındaki iş hacminin artırılması için başta Sayın Başbakanımız olmak üzere hükümetimizin hemen her kademesi özel bir çaba sarf etmektedir. Bu gezi bizlere tekrar gösterdi ki; dünyanın en büyük ekonomilerinden birisi olmaya aday Türkiye, bir yandan komşuları ve diğer ülkelerle ekonomik entegrasyonu sağlamaya çalışmakta, ihracatta yeni rekorlar kırmakta ve özel girişimlerle birçok ülke ile vizeler kaldırılmaktadır."

 

Başbakanımızla özel görüşme yaptım:

Gezi sırasında başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bazı özel konularda da görüşme imkânı bulduğunu belirten Kılıç, "Sayın Başbakanımızla baş başa görüşme imkânımız da oldu. Kendisine bazı özel konularda bilgiler aktardım. Kendisi Elbistan'a ve Elbistanlılara selamlarını iletti. Elbistan'a gelmesi yönündeki davetimizi tekrar ilettim. Elbistan'ın çehresinin çok değiştiğini ve Elbistanlıların ilk gelişinden daha fazla coşku ve sevgiyle kendisini karşılayacağını ve tekrar ağırlamaktan mutluluk duyacağını ifade ettim" dedi.

 

Sanayi Bakanımıza OSB sorununu ilettim:

Sanayi Bakanı Nihat Ergün'e özellikle Elbistan'a yapılacak sanayi yatırımları ve potansiyeli hakkında bilgiler aktardığını ifade eden Kılıç, Elbistan ve Afşin'in bir enerji başkenti haline geldiğini hatırlattığını da sözlerine ekledi. Sanayi Bakanı Ergün'ün kendisine bölgenin potansiyeline yönelik sorular yönelttiğine işaret eden Kılıç, şunları söyledi:

"Sayın Bakanımıza bölgenin özellikle enerji ve tarım sektörlerinde birçok yatırıma ev sahipliği yapacak potansiyele sahip olduğunu ilettim. Bölgemizde yapımı devam eden HES'ler olduğunu belirterek, özellikle organize sanayi bölgesinin olmayışı bölgede sanayi yatırımlarının yapılmasının önünü tıkadığını, bu konuda kendilerinden destek beklediğimizi ilettim. Elbistan, sadece 100 bin nüfusa değil kuzey ilçeleri de kattığımız zaman 400 bin kişilik bir nüfusa hitap eden bir ilçe. Buradaki kapasitenin artırılması için insanlarımızın önünün açılması gerekiyor. Bu yatırımlar sadece Elbistan ile sınırlı kalmamalı, kuzey ilçelerin tamamının da yatırım potansiyelleri iyi analiz edilmeli ve gereken yatırımlar acilen yapılmalıdır. Zaten kuzey ilçeler Elbistan'dan ayrı düşünülemez. Bölgemiz hayvancılık açısından da hatırı sayılır bir potansiyele sahip. Özellikle büyükbaş hayvancılık konusunda irili ufaklı birçok besi işletmesi mevcuttur. Bunların bir araya toplandığı Organize Hayvancılık Bölgesi de kurularak hem bu sektör desteklenebilir, hem de ulusal çapta bir et üretim merkezi olunabilir."

 

Kahramanmaraş'ın önünün açılması için destek istiyoruz:

Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile de görüşen Kılıç, özellikle Kahramanmaraş'ın son yıllarda yakaladığı sanayi yönündeki ivmenin devletin ve hükümetin bütün imkânları ile desteklenmesinin önemine değindiğini ifade ederek, görüşmesinde şu konuların ön plana çıktığını söyledi:

"Kahramanmaraş'ımız son yıllarda başta tekstil olmak üzere çok ciddi yatırımlara sahip oldu. Kahramanmaraş'ın sadece tekstil yatırımları değil, değerlendirilecek başta turizm olmak üzere birçok potansiyeli var. Zaten Kahramanmaraşlı işadamlarımız da gün geçtikçe bu yatırım potansiyellerini değerlendirmeye ve farklı alanlarda yatırım yapmaya özen gösteriyor. Kahramanmaraş'ın Büyükşehir Belediyesi olması ve bazı pozitif ayrımcılık içeren uygulamalar bölge sanayisinin farklı kulvarlarda yer almasını ve ülkemizi tüm dünyada temsil etmesi için çok büyük önem arz etmektedir. Kahramanmaraş'ın kabuğunu kırma yolundaki bu çabası desteklenmeli, gelişen Türkiye'ye entegre olması için yatırım programlarından azami yararlanması için bizlere yol göstermenizi talep ediyoruz."

 

Hisarcıklıoğlu: Elbistan, Kahramanmaraş ile birlikte gelişmeliydi:

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun Kahramanmaraş merkezdeki sanayi gelişiminin Elbistan'a ve bölgesine yansımamasının üzüntü verici bir durum olarak değerlendirdiğini hatırlatan Kılıç, Hisarcıklıoğlu ile yaptığı görüşmede ise, "Rıfat Bey'e Kahramanmaraş ile olan ekonomik bağlantımızın geliştirilmesi ve Elbistan'ın da, Kahramanmaraş'ın ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayacak potansiyele sahip en büyük merkez olduğunu ilettim. Kendisi de organize sanayinin bir şehrin ya da bölgenin gelişmesindeki lokomotif etken olduğunu vurguladı ve Elbistan'daki bu geç kalışın biran önce sonlandırılması gerektiğine işaret etti" diyerek, sözlerini tamamladı.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet 10 yıl önce

bünyamin kılıç ın rusyada bir işadmı olarak hangi iş bağlantılarını kurduğunu açıklamasını istiyorum

Avatar
Zeki ZEDELİ 10 yıl önce

YOLUN AÇIK OLSUN BÜNYAMİN BEY; SİZDEN ÖNCEKİLER UTANSIN ALLAH YARDIMCIN OLSUN.

Avatar
Eli hep taşın altında olanlar 10 yıl önce

Gerçekten hak ve halk için hizmet edenlerin işi rast gelsin.Aksi için uğraşanlara nacizane bir tavsiye.Bu sitenin vefat edenler bölümüne sık sık baksınlar.

Avatar
Hüseyin BOZDOĞAN 10 yıl önce

SEVĞİLİ BÜNYAMİN BEY KARDEŞİMİ TEBRİK EDİYORUM BU GİRİŞİMCİ RUHU İLE GÜZEL ELBİSTANIMIZA KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM. KAZANAN UMARIM ELBİSTAN VE ELBİSTANLI OLUR.Hüseyin BOZDOĞAN/ İSTANBUL

Avatar
ALBİSTAN HAKEMİ 10 yıl önce

Önemli olan başbakan ve bakanlarinan iresim çektirmek değil Elbistan'a hizmettir.bu melmeket Demirelinen Ecevitinen fotorafi olan çok adam gördü

Avatar
Doğduğu Davut 10 yıl önce

Başbakanımız eğer bu foto reklamı duyarsaa, valla verdigin bütün paralar bosa gettii

Avatar
Hacı İsmail 10 yıl önce

BASBAKANLA FOTOGRAF HERALDE HER BELDEDEN 30'ar getirir sananlara soyluyomm.Biz AK PARTİ'Lİ DELEGELER ÇOK ŞÜKÜR ..Bizi başka partilerinen karıştırmayın.BİZ KİMİN NADAR GRAM CEKTİNİ BİLİRİK
AKPARTİ'Lİ GENCLER

Avatar
bnp46 10 yıl önce

Canı gönülden adaylığınızı destekliyoruz. İl dışında oturumyorum. Oyumu kullanmak için elbistana geleceğim. Allah yardımcınız olsun Selam ve dua ile vesselam.