banner136

‘Güzel günler göreceğiz’
banner17
banner43

            AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, 30 Mart 2014 günü yapılan mahalli idareler seçimlerinin ardından yeniden seçilen Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük’ü makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

            Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Mahir Ünal, “Türkiye ayağa kalkarken Elbistan ayağa kalkıyor. Afşin, Ekinözü, Nurhak, Maraş ayağa kalkıyor. Hep beraber ayağa kalkıyoruz. Güzel günler göreceğiz” dedi.

Belediyeye gelişinde, Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, belediye çalışanları ve kalabalık bir heyet tarafından karşılanan Ünal, daha sonra başkanlık makamına geçti.

Ünal’a ziyaretinden dolayı teşekkür eden Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte birçok hizmete imza atacaklarını belirterek, şunları söyledi:         “Elbistan’ımızda inşallah şimdi hizmet zamanı diyoruz. Başta Sayın Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal beyefendi olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Elbistan Belediyemiz el ele vererek memleketimizde büyük bir hizmet döneminin başlangıcında bulunuyoruz. Hemen başlamamız gerekenler, orta vadede yapmamız gerekenler ve 5 yıl içerisinde yapmamız gerekenler var. Bazı projelerimizi Büyükşehir Belediyemizle yürüteceğiz. Yakın vadede büyükşehirle birlikte yapmamız gereken köy ve beldelerden oluşan yeni mahallelerimizin altyapı çalışmalarını bitirmek olacak. Temiz ve atık su çalışmalarını bitirdikten sonra üstyapıya geçeceğiz. Eksiklikleri tespit etmek için fizibilite çalışması yapacağız. Elbistan Belediyesi olarak başladığımız projeleri tamamlayacağız. Atıksu Arıtma Tesisimiz çok önemli bir yatırım. Doğalgaz çalışması da bizim en önemli altyapı çalışmalarımızın başında geliyor. İşlerimiz son derece hızlandı. Haritası tamamlanmıştır. Doğalgaz, Güvercinlik Mahallemizden Elbistan’ımıza giriş yapacaktır. Büyükşehrimizle birlikte el ele vereceğimiz konular ise teleferik ve seyir tepesi projesi. Bir kısım sosyal tesislerin projesi hayata geçecek. Köy konakları, taziye evleri, aquaparklar gibi birçok proje hayata geçirilecek. Uzun vadede de eski Maraş yolu Sayın Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal Bey’in desteği ile hayata geçirilecek inşallah. Maraş’la aramızdaki mesafe viyadük ve tünellerle 70-80 kilometreye düşecek. Bu yolu da inşallah 5 yıllık hizmet dönemimizde Karayolları ve Büyükşehrimiz el ele vererek tamamlayacağız. Bazı konuları arz ettim ama birçok projemiz ve çalışmamız olacak. Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

 

Hayırlı olsun dileklerini iletti:

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Belediye Başkanı Durmuş Küçük’e ikinci dönem başkanlığı için hayırlı olsun dileklerini ileterek, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Ben öncelikle Sayın Başkana hayırlı uğurlu olsun diyorum. Elbistan’ımız, 2004-2009 döneminde nasip olmadı ama 2009-2014 döneminde hamdolsun AK Parti belediyeciliği ile tanıştı. Yerel yönetimlerde iktidar yerel yönetim ilişkisi çok önemlidir. Uyum içerisinde olması çok önemlidir. Yerel yönetimler tarafından yürütülen projelerin Ankara’da karşılık bulması, bakanlardan, milletvekillerinden destek bulması çok önemlidir. Hele hele şimdi Kahramanmaraş’ımızın büyükşehir olmasıyla birlikte artık bir ilçe belediyesinin büyükşehirle birlikte hareket etmesi, büyükşehrin iktidarla birlikte hareket etmesi ve bu üçlü mekanizmanın da şehre hizmet üretmesi çok önemli. Kuzey ilçelerimizin el ele vererek 2011’de söylediğimiz gibi ilçelerimiz birbiriyle rekabet etmeden, birbiriyle el ele vererek Maraş’la birlikte ayağa kalkacaklar. Şimdi büyükşehirle birlikte artık bütün ilçelerimiz büyükşehrin koordinasyonu altına girdi. Büyükşehir belediyesi bütün il sınırlarının sorumluluğunu alan, buranın altyapı hizmetlerini hatta taziye evinden tutundan mahalle konaklarına varıncaya kadar, kültür merkezlerinden spor alanlarına varıncaya kadar bunların hepsini Allah’ın izniyle yapacak. O yüzden, kuzey ilçelerimizle ilgili çok güzel çalışmalar olacak. Bundan sonra ikiye üçe katlayacak. Sayın Başkan çok güzel şeylerden bahsetti. İşin bir yerel yönetim ayağı var, bir de bizim devlet ayağı var. Valilik ve Kaymakamlık eliyle de iktidar hizmet getiriyor. Önümüzdeki dönemde kaymakamımız, başkanımız, büyükşehir belediye başkanımız, milletvekillerimizin hepsi yeni bir hizmet seferberliğine başlayacak. Bu yeni hizmet seferberliğinin temel amacı, şehirlerimizin zaten altyapı sorunu kalmadı Allah’a şükür. Sadece ilçelerimizin mahallesi haline gelen yerleşim alanlarının ihtiyaçları var, onları halledeceğiz. İl Özel İdaresi, aslında köylerimizin ihtiyaçlarını da büyük oranda halletmiş durumda. Ama şimdi artık buralar mahalle olduğu için ilçe belediye başkanlarımız mahallelerine hizmet götürecekler. Eksikliklerini giderecekler. Biz de bunların kaynaklarını sağlayacağız. Projelerinin gerçekleşmesi için destek vereceğiz. Yalnız kalmayacaklar; beraber yürüyeceğiz. Bunlar sizin gayretlerinizin sayesinde oldu. Bu millet bu emaneti bize tevdi etti. Bize güvendi ve teveccüh gösterdi. ‘Bu işi siz yapabilirsiniz’ dedi. Biz de bu milletin emanetini yerde koymayacağız. Önümüzdeki 5 yıl çok güzel şeyler olacak inşallah.”

 

Elbistan önemli hizmetlere ev sahipliği yapacak:

            Elbistan’da yapımına başlanan hizmetler ve yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi veren Ünal, şöyle konuştu:

            “Elbistan özelinde birkaç şey söylemek istiyorum. Hükümet konağımız, adliye sarayımız yapılıyor. Bölge Hastanemizin temeli atıldı. 300 yataklı gözüküyor fakat 450 yatak kapasitesi var. 100 tane odası tek kişilik olacak. 3. nesil hastane dediğimiz dünyanın en iyi hastanesi formunda yapılıyor. Her türlü konfora sahip ve her türlü hasta bakımının yapılacağı, polikliniklerinde her türlü tedavinin gerçekleşeceği bir hastane oluyor. Doğalgazımız 2 defa ihale iptal olduğu için 6 aylık bir gecikme oluşturdu. Biz 1 Kasım 2014 diye söz vermiştik. Engel olmazsa 1 Kasım 2014’te doğalgazı getiriyoruz demiştik. Ama ihale 2 kez iptal olunca 7 ay gibi bir zaman kaybettik. Ama ihale yapıldı; proje ihalesi sonuçlandı. İnşallah yapım ihalesiyle birlikte doğalgazımıza da kavuşacağız. Gençlik Merkezimiz bitmek üzere. Çok güzel bir Gençlik Merkezimiz yapılıyor. Çim sahamız mükemmel bir şekilde yapılıyor.”

 

Şehir meydanı oluşturacağız:

            Elbistan’ın yeni yatırımların ardından, tarihi ve kültürel yapısına uygun bir şehir meydanına kavuşturulacağını ifade eden Ünal, “Hükümet konağı yapıldıktan sonra Hükümet konağı ile Polisevinin arayı komple şehir meydanı yapıyoruz. Elbistan’ın tarihi kimliğini, karakterini yansıtan büyük bir şehir meydanı yapıyoruz. Belediyeyi, Emek sinemasını da şehir meydanına katıp buraya güzel bir belediye sarayı inşallah oluşturacağız. Elbistan’ın tarihi kültürü açısından büyük önemi bulunan Ulu Cami, Ümmet Baba, Aşağı Cami, Selçuklu Hamamı’nın olduğu adayı da Elbistan’ımızın karakterini, kimliğini de ortaya çıkaracak şekilde düzenleyeceğiz. Ulu Cami’nin arkasında bir Dulkadiroğlu Sarayı olduğu söyleniyor. Kültür Bakanlığı orada bir kazı çalışması yapacak. Saray kalıntısı eğer bulunursa oraya bir de Dulkadiroğlu Sarayı’nın temsilini yapacağız inşallah ki Elbistan’ımızın başkent olduğu hatırlansın. Elbistan’ımızın tarihi kimliği, dokusu ortaya çıksın. Bir şehri ayağa kaldıracak olan o şehrin hafızasıdır. Bir insanın hafızası olmazsa o insana siz kim olduğunu söyleyebilir misiniz? Hafızası olmayan bir insan kim olduğunu, atasını, ceddini, inancını, medeniyetini hatırlar mı? Hatırlamaz. Şehirlerinde hafızası yoksa şehirler binalardan ibarettir sadece. Elbistan’da büyüyen bir çocuk hangi kültüre, hangi medeniyete, hangi tarihe, hangi inanca ait olduğunu bilecek. Kimliksiz bir şehirde büyümeyecek. Karakteri ruhu olan bir şehirde büyüyecek. Karakteri ruhu olan bir şehirde büyüyen çocuklar karakterli ruhu olan çocuklar olur. Biz neleri düşünüyoruz. Çünkü çocuklarımız; yaşadıkları şehrin karakterini kendilerine karakter edinirler. Çocuklarımız; yaşadıkları şehrin hafızasını kendi hafızalarına kaydederler. Çocuklarımız; yaşadıkları şehrin mimarisi ile kendi mimari ve estetik güzelliklerini oluştururlar. O yüzden çocuklarımız hangi şehre ve kültüre ait olduklarını, nasıl bir şehirde yaşadıklarını bilsinler. Çünkü şehir, bir bina yığını değildir. Şehir, bir tarihtir; kültürdür, medeniyettir ve şehir bir insandır. O yüzden bir insana bakar gibi şehrimize bakmamız gerekir. Dolayısıyla inşallah el ele vererek çocuklarımıza karakteri, kimliği, tarihi, medeniyeti olan bir şehir bırakacağız. Elbistan’ımızın kimliğini bozmadan bunları yapacağız. Türkiye ayağa kalkarken Elbistan ayağa kalkıyor. Afşin, Ekinözü, Nurhak, Maraş ayağa kalkıyor. Hep beraber ayağa kalkıyoruz. Güzel günler göreceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
uğur kale 7 yıl önce

mahir bey,ulu caminin karşısındaki eski atatürk okulu virane olmuş duvarları çatlamış adeta yıkılmaya yüz tutmuş birgün öğrencilerin üstüne kepecek nerdeyse.lütfen o okulu da kaldırın oradan hem ulu caminin etrafı açılmış olur hem de şehir merkezi bir meydana kavuşmuş olur.

Avatar
hulusi eren 7 yıl önce

elbistanın tarihi kimliğini ve ata-dede yadigarı camileri,tarihi kaleyi ve selçuk hamamını onarıp hayata geçirmek elbistanı tarihsel ve kültürel olarak türkiye gündemine oturtur ve elbistan kültür ve inanç turizmi açısından bir merkez haline gelir.hatta ulu caminin etrafını temizleyip oraya tarihi dokuya uygun bir çarşı inşa edip otantik bir görünüm vermek o bölgeyi şaha kaldırır..

Avatar
sefa 7 yıl önce

bir an once nurhak golbasi yolununda bir an once yapilmasi gerekiyor

Avatar
ali d 7 yıl önce

tüm köyler mahalle oldu artık belediyenin işi daha zor sevdilliye bile hizmet götürmek zorunda bu saatten sonra asıl belediyecilik nedir göstermek zorundasınız yoksa 5 yıl çabuk geçecektir

Avatar
gazi 7 yıl önce

sayın başkanım sizi tepebaşı mahallesi mezarlıgında da çalışma yaparken görmek istiyoruz tepebaşı mezarlıgı adeta harabeye dönmüş hoca zade ve gariplik mezarlıgından sökülen eskileri bizim oraya tepebaşına yapın yenisini yapmayacaksanız biz onada razı oluruz

Avatar
kamil erbaş 7 yıl önce

başkanım Esentepe ve tepebaşından yeni devlet hastanesine kestirme ve kolay ulaşım için küsmüş petrol ve Paksoy petrol arasından bir köprü yapıp yol açarsanız çok memnun oluruz.