Başkan Kısaca: “Öztunç, çamur siyasetinden vazgeçmeli”

CHP’nin bugüne kadar milletin ve vatandaşın hayrına olan hiçbir şeye ‘evet’ demediğini savunan Başkan Kısaca, “Kimin halkın halktan yana olduğu referandum sonuçlarıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç’un yaptığı açıklamanın referandum sonuçlarını değerlendirmekten çok uzak bir amaca yönelik olduğunu ifade eden AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, “CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç, 16 Nisan’da yapılan ve yüzde 51,4’le milletin ‘evet’ dediği Cumhurbaşkanlığı Anayasa Değişikliği referandum sonuçlarıyla ilgili olarak talihsiz bir açıklama yapmıştır. CHP zihniyetinin referandum sürecindeki siyasetine milletimiz prim vermemiş ve hür iradesi ile sandığa giderek tercihini ‘evetten’ yana kullanmış ve yeni bir Türkiye’nin kapısını açmıştır. Sonuçlar apaçık ortadadır. CHP ve onunla birlikte hareket eden cephe, sandığa gömülmüştür. Seçmenin iradesine ipotek koymak, AK Parti’nin değil; CHP zihniyetinin eseridir. Açık oy gizli tasnifi, bu ülkeye kimin getirdiğini söylememize bile gerek yoktur.

Sayın Öztunç, 64. Hükümetimizin Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın köyünden ‘hayır’ oyu çıktığını söylemiştir. Sayın Ünal'ın köyünden yüzde 90 oranında 'evet' çıktığını görmezden gelip yüzde 10'luk 'hayır' oranını dillendirmeyi kendisine bir kazanım olarak görme gafletine kapılmıştır. Bu beyanatı bile büyük resmi görmek istemediğinin ve seçim yenilgisini kabullenmek yerine dikkati başka tarafa çekme amacının kanıtıdır. Elbistan’da hangi mahalleden ya da hangi sandıktan olursa olsun ‘hayır’ oyu veren de ‘evet’ oyu veren de bizim başımızın tacıdır. Sayın Öztunç, Cumhuriyet Halk Partisinin Elbistan’da tek bir hizmeti, eseri ve çakılı çivisi var mı onu göstersin. Köyünden ‘hayır’ oyu çıktı diye sevindiği 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’ın ilçemize kazandırdığı devasa eserler gün gibi ortadadır. Elbistan’a geldiğinde etrafına bakarsa 300 yataklı hastanemizi, hükümet konağımızı, adliye sarayımızı, okullarımızı görebilir. Bizim övündüğümüz nokta ilçemize gelen hizmet noktasındadır. Hizmet edene, dev eserler bırakana teşekkür etmesi gerekirken ‘şu kadar ‘hayır’ oyu çıktı diye sevinmek çocukça bir davranıştır. Sayın Öztunç, Cumhuriyet Halk Partisinin Elbistan’da tek bir hizmeti, eseri ve çakılı çivisi var mı onu göstersin.

Biz, insanların iradesini etkilemek yerine hizmet üretmek için iktidardayız ve bundan sonra da milletimizin iyiliği için, daha güçlü ve büyük Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. AK kadrolar, hizmet için iktidarda olduğunu ispatlamıştır. Milletin gönlünde yer etmek ancak hizmet üretmekle olur. Bu aziz millet, kendisinden olana, hizmet üretenle omuz omuza olduğunu bugüne kadar olduğu gibi, son referandumda da ispatlamıştır. Milletin iradesini göz ardı ederek siyaset yapılmayacağını göstermiştir. Sayın Öztunç, bu beyanatları ile halkımızın aklını bulandırmaya çalışacağına, önce yenilgiyi kabul etsin ve milletin neden kendilerine her seçimde ders verdiğini araştırsın. Sayın Öztunç, önce partisinin milletvekili olan Elif Doğan Türkmen’in milyonluk telefon faturası olayının gereğini yapsın” şeklinde konuştu.

Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi’ne alınacak 300 personelin belirlenmesindeki kriterde hukuk kurallarının göz önünde bulundurulduğunu hatırlatan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca, “Sayın Öztunç’un, bölgemizdeki termik santraller ve kömür işletmesine alınacak işçilerin Elbistan ve Afşin ilçesinde ikamet edenlerden seçilmesi gerekliliği yönünde de kafa karışıklığına yol açacak açıklamaları olmuştur. Danıştay, kararıyla bu şekilde bir ikametgah sınırlamasının ancak kanunla yapılacağı belirtilmiş ve düzenleme iptal edilmiştir. AEL’ye alınacak personelle ilgili de Danıştay’ın verdiği bu karara istinaden Türkiye geneli ilan yapılmıştır. Kaldı ki; 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mahir Ünal’ın işçi alımıyla ilgili verdiği çaba, tüm kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen Sayın Öztunç, bunu bile görmezden gelmektedir” ifadelerini kullandı.

Başkan Kısaca, son olarak, “Elbistan sevdalısı olduğunu belirten Sayın Öztunç, daha önce de bu tür beyanatlarda bulunmuş ve prim elde etmeye çalışmıştır. Bu anlayış ve tutum, halkımız nezdinde kendisine prim kazandırmaz. Bulanık suda balık avlama zihniyetinden vazgeçmesi lazım. Hizmet üretmeye gücü yetmiyorsa bu millete hizmetkar olmak için işbaşında olan AK kadrolara çamur atmaktan vazgeçsin” diye konuştu.

 


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erkan 1 yıl önce

Çamur atmıyor doğru söylüyor ben oy kullanmadan bir gün önce gece referandum oy kullanma kurallarını okudum mühürsüz oylar kesinlikle gecersizdir dikkat edin yazıyordu.Ayrıca seçimin kaybedeni İstanbul ve Ankarayı kaybedendir.Tüm iktidardaki partiler ne zaman İstanbul ve Ankarayı kaybettiyse dağıldı,Shp,Dyp,Anap,Refah..

Avatar
muhammet dernek 1 yıl önce

yenilen pehlivan hesabı :) ne diyor chp milletveki muharrem ince ''...Her seçimde yenmiş seni, çıkmışsın yenmiş, çıkmışsın yenmiş, yenmişte yenmiş, yenmişte yenmiş...''

banner1