banner136
banner162

ARTIK TÜRKİYE UYANMALI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, "Artık Türkiye uyanmalı, ülkücü hareket kendine gelmeli, artık benliğine kavuşmalı. Biz şunu söylüyoruz. Biz iktidara geldiğimizde gün veriyoruz, 'şu işi şu kadar şu kadar sürede yaparız' diyoruz. Ne söylemişsek onu yaptık. 10 ayda 250 veya 500 yataklı hastaneler yaptık. Bunlar 10 yılda yapamıyorlar" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Şafak, Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir ve MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Mustafa Pastırmacı, MHP Elbistan İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek, partililerle bir araya geldiler.

Parti binasında, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kaya ve partililer tarafından karşılanan heyet, daha sonra vatandaşlara hatip ettiler.

MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan kaya'nın selamlama konuşması ile başlayan toplantı, eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş'un konuşması ile sürdü.

Durmuş, şunları söyledi:

"10 yıldır Göksun-Kahramanmaraş Yolu devam ediyor, hâlâ aynı durumda. Çünkü bunlar yandaş müteahhidi zengin etmek için iş yapıyorlar. Dün var olan yollara çizgi çizerek 'bölünmüş yol' yaptık diyorlar. Abdulhamit döneminde bin 645 kilometrelik Hicaz Demiryolu 1900 yılında başladı, 60 köprüsü, bir sürü kervansarayı, hastaneler, göletleriyle 4 yılda bitti. Bir İstanbul hızlı tren yolunu, Ankara-Eskişehir arasını 9 yılda bitiremediler. Bunlar; yemeye, tüketmeye, palavraya, yalan üretmeye varlar, doğruların yanında hiç yoklar. Onun için bugüne kadar milliyetçi hareket camiasına gönül veren insanlar bunlara dindar, belki muhafazakâr diyerek aldanmış olabilir. Birçok milliyetçi muhafazakâr insanda bunlara oy verdi. Bunların oyunun içinde yüzde 24 MHP'nin oyu var. Ama görünen o ki, 12 Hazirandan sonra bu iktidar CHP ve BDP ile koalisyon halinde bile devam ederse, bu ülkenin birliği, dirliği bozulacaktır. 2 dilli eğitime CHP Genel Başkanı 'ben de sıcak bakıyorum, ama zamana ihtiyacım var' diyor. Yani DTP ile bir farkı yok. Bu hükümet önce Kürt açılımı diye başladı, sonra demokratik açılım dedi, sonra milli birlik projesi dedi. Bu aslında Habur'daki açılımdır, bu PKK açılımıdır. ABD'nin isteği doğrultusunda dağdaki eli ilahlı teröristi ovaya indirip siyaset yaptırma açılımıdır. Dolayısıyla biz bin yıllık kardeşliğimize zarar getirmeyeceğiz. Biz, hiçbir insanımızı etnik grubuna göre ayrıştırmıyoruz. Biz 'biriz, kardeşiz' diyoruz. Biz kardeş olarak görüyoruz, birileri sorun olarak görüyor. Kendilerini sorun olarak görenlerle birlikte hareket ediyorlar. Görüyorsunuz Libya'da, Cezayir'de, Tunus'ta birileri ne yapıyorsa Büyük Ortadoğu Projesi odur. O projenin uzantısı İran ve Türkiye'ye gelecektir. Başbakan diyor ki 'bu projeyi alıştıra alıştıra yapacağız, hazmettire hazmettire yapacağız.' Artık Türkiye uyanmalı, ülkücü hareket kendine gelmeli, artık benliğine kavuşmalı. Biz şunu söylüyoruz. Biz iktidara geldiğimizde gün veriyoruz, 'şu işi şu kadar şu kadar sürede yaparız' diyoruz. Ne söylemişsek onu yaptık. 10 ayda 250-500 yataklı hastaneler yaptık. Bunlar 10 yılda yapamıyorlar."

AK Parti hükümetinin ülkenin sürekli büyüdüğü yönünde açıklamalarda bulunduğunu ifade eden Durmuş, şöyle devam etti:

"Bu hükümet bu kaynaklarla 'çok büyüdük, 10 büyük ekonominin içindeyiz' diyor. Bu hükümete 210 milyar dolar iç-dış borçla biz teslim ettik. 1,5 milyar cari açık oldu diye bizde kriz oldu. Şimdi 50 milyar dolar cari açık var, 560 milyar dolar da iç-dış borç var. 80 yılda yapılan borçların 1,5 katı daha borçlandılar. Dolayısıyla bu kaynaklar halkımızı doyurmak için kullanılır. Mazot 1 milyon 100 bin liraydı 2002'de, buğday 450 liraydı. Bugün mazot 4 lira, buğday ise 50 kuruş civarında. Süt inekçiliğini öldürdü, besiciliği öldürdü, kurbanımızı dışarıdan almak zorunda kaldık. Şimdi ben büyükbaş hayvan eti yemiyorum. Çünkü Tarım Bakanlığı genelge yayınlamış 'gözünü, beynini, sinir dokusunu, bağırsak bölümünü, sakatatını ya gömün ya da yakın. Çünkü bunlar ithal' diye. İtiraf ediyor. Deli dana hastalığı var size bulaşır. Deli dana hastalığı bugün yersiniz 1 yıl sonra da çıkabilir, 12 yıl sonra da. Hayvanın bir hücresi size bulaşıyor ve yumuşak beyin hastalığı yapıyor. Bu hükümetin halkın sağlığıyla alakası yok. Bakanlığın adı artık Sağlık bakanlığı değil hastalık bakanlığı. Uyanın. Türkiye ayağa kalkmalı, Kahramanmaraş ayağa kalkmalı. Dün Fransız'ın işgaline nasıl direndiyseniz bugün bunların sermayesiyle, parasıyla satın almaya çalıştığı, iki dilli eğitimi başlatıp demokratik özerklik diye ülkeyi bölmeye çalışıldığı bir ortama izin vermeyin. Libya'ya dönüşmeyelim. Tunus, Mısır olmayalım."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak ise,Kıbrıs ve Kerkük'ün milli bir politika olduğunu ifade ederek, Atatürk'ün, 'Yurtta sulh cihanda sulh' sözünü çok iyi anlamak gerektiğini belirterek, şöyle konuştu:

''Kıbrıs milli bir politikadır, Kerkük milli bir politikadır. Atatürk'ün, 'Yurtta sulh cihanda sulh' ilkesini iyi anlamak lazım. Atatürk demiş ki; 'Benim hiçbir dünya devletinin toprağında gözüm yok, ama benim toprağımda gözü olanın gözünü çıkarırım' demiş. Doğru okumak lazım. 'Bu ülkede herkes eşit vatandaştır ama devlete karşı ayaklananın boynunu vururum' demiş Atatürk. Kıbrıs'ı kaybederseniz, Akdeniz sahillerini kaybedersiniz. Kerkük'ü kaybederseniz, Güneydoğunuz tehlikeye girer. Nahçıvan'ı kaybederseniz, Azerbaycan tehlikeye girer. Milletler mücadelesi devam ediyor. 'Kıbrıs çözümsüzlük değil' diyerek yola çıktı, katılım ortaklığı belgesini imzaladı, Kıbrıs Rum devleti Avrupa Birliği'ne girdi, şuanda Kıbrıslı Türkler azınlık olarak anılıyor orda artık. Kerkük davası, Başbakan geldiği gün söyledi; 'Coğrafyamızda hiçbir milliyete ve dine dayanan farklılıkların yanında olmayacağız' dedi. İsedak toplantısında dedi. 'Büyük Ortadoğu Projesi'nin eş başkanıyım' dedi. 'Eğer coğrafyanızdaki zenginlikleri dünyayla paylaşmazsanız, başınız dolaşır' dedi. Büyük Ortadoğu Projesi hakikaten başını dolaştırdı coğrafyanın. Coğrafyamız kan gölüne döndü. Bakın, Pakistan, Afganistan, Irak, Kerkük, Musul, Filistin kan gölü. Irak işgal edildi, 1 milyon 300 bin Müslüman kardeşimiz orada katledildi. Peşmerge söz sahibi, devletin sahibi oldu. 1 milyon 300 bin insanımız evlerini barklarını terk ettiler, Kerkük'teki, Musul'daki soydaşlarımız başta olmak üzere. Olay Nil Nehrinin kenarına indi. Nil kıyısındaki ülkeler karışmaya başladı. Bu programı biz biliyoruz, Nil'den Fırat'a programının bir parçasıdır bu. Bu karışıklık devam edecek ama böyle bir ihanet projesinden eş başkan olan Başbakan Erdoğan, derhal vazgeçmelidir.''

''Başımıza Büyük Ortadoğu Projesi'nin bir parçası olarak demokratik açılım projesi geldi'' diyen Şafak, ''Başbakan, başbakan olduğu gün Türkiye'de 36 etnik gruptan bahsetti. Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir, bu ülkenin vatandaşıdır ve hukuk önünde de, devlet önünde de eşit haklara sahiptir. Özelikle Kürt kardeşlerimizle, 1000 yıllık kardeşliğimizi bozduramayız. Benim ailemde de Kürt gelin var, iç içe girdik ama dünyanın hiçbir yerinde ama hiçbir yerinde, ülkenin temeline dinamit koyan bir terör örgütü ile dünyanın hiçbir devleti pazarlık etmez. Onların usulü ile mücadele eder. Onlar devletin askerine polisine kurşun sıkarken, o ülkenin devleti gel seninle müzakere edelim demez. Dediler. Habur'da dediler. Adamlar Kandil dağından ellerini kollarını sallaya sallaya geldiler. Sanki hacdan, umreden gelir gibi devletin müsteşar yardımcısı, devletin valisi törenle karşıladı. Çadır mahkemelerde 'pişman mısınız' diye sordular. 'Hayır, pişman değiliz, biz Kandil'den örgütün temsilcisi olarak geliyoruz' dediler. Otobüslerin üzerinde şehir şehir dolaştırdılar. İhanet Habur'da görüldü ve vazgeçmediler şuanda arkadaşlar. Rafa kaldırdılar. Öcalan 21 Mart'a kadar izin verdim, ateşkesi uzattım diyor. Kimsin sen Bu ülkenin Başbakanı da seçimler derdine bunlarla müzakere ediyor. Belgeleri var, elbette Başbakan sen gidip Kandil'de görüşme yapmayacaksın. İstihbarat müdürünü gönderiyorsun oraya'' diye konuştu.

Demokratik açılım projesinin adım adım ilerlediğini dile getiren Şafak, CHP'nin de işbirliği içerisine girdiğini savunarak, şunları söyledi:

''Demokratik açılım ihanet projesi adım adım ilerliyor. Şimdi BDP-AKP işbirliğine üçüncü bir parti ekleniyor. CHP'ye, PKK'nın avukatları yönetici olarak girdiler. Sayın Kılıçdaroğlu Tunceli mitinginde genel bir af istedi. Gürsel Tekin 'BDP ile seçim ittifakı yapabiliriz' dedi. Eğer bu düşüncelerini milletvekili olarak Meclise taşırlar ise, demokratik açılımla CHP ile AK Parti anayasayı değiştirme, kanun çıkarma, hükümet kurmaya kadar bir ittifak içine girecekler. İhanet projesi o zaman daha hızlı yürüyecek diye endişemiz var, o sebeple de 12 Haziran'da MHP tek başına iktidar olmalıdır.''

Genel başkanımız, 'Amerika'ya gitmeden başbakan olmak istiyorum' diyor:

MHP'nin iktidara talip olduğunu kaydeden Şafak, ''Allah bize bir genel başkan verdi. Biliyorsunuz ki 'benim içimde ateist var, benim içimde komünist var, benim içimde herkes var' diyen AK Parti 1,5 yıllık bir parti iken iktidar oldu. 42 yıldır mücadele ediyoruz. Oval masalarda oturdular, milletvekili olmadan. Genel başkanımız, 'Amerika'ya gitmeden başbakan olmak istiyorum' diyor. Yapmayacak mısınız Mağduriyetleri yaşadık, mahkûmiyetleri yaşadık, arkadaşlarımızı topraklara verdik. En fazla bedel ödeyen hareket, milliyetçi hareket. Hak etmedik mi, bir ülkücü, bir Türk milliyetçisi olarak. Ben hak ettiğimizi düşünüyorum. Onun için 12 Haziran'da milliyetçi hareketi mutlaka iktidar edip, sayın genel başkanımızı başbakan yapmalıyız'' diye konuştu.

MHP Gaziantep Milletvekili Hasan Özdemir ise, MHP'nin seçim beyannamesi ve yaşanan terör olayları hakkında açıklamalarda bulundu.

MHP İlçe Teşkilatındaki toplantının ardından milletvekilleri ve aday adayları oda ve sivil toplum örgütlerini ziyaret ettiler.

 


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet balkan 10 yıl önce

iktidarınızda kimlere saygı gösterdiginizi bu halk gördü siz ikdidar olmayı boş verinde barajı nasıl asarız ona bakın

Avatar
HAS ELBİSTANLI 10 yıl önce

Mhp çok iyi siyaset yapıyor.daha dün biz ekonomiden anlamayız kemal derviş anlar diyorlardı şimdi rakamlarla siyaset Yapıyorlar.dilin kemiği yok.sizin yaptığınız ekonomiyi çok iyi gördük.

Avatar
murat 10 yıl önce

kim ne yaptıysa allah biliyor yani bir oy için bu kadarda olmaz akıl var mantık var herkes iyi biliyor kimin ne yaptığını 12 haziranda görürüz halk verir herkesin hak ettiği oyu bakalım ne olacak...

Avatar
Hüseyin 10 yıl önce

Eğri oturup doğru konuşmak lazım; öğle derler eskiden beri Artık 70 li 80 li yılların propogandasıyla olmuyor vatan millet sakarya misali,iç borç şu kadar, dış borç bu kadar sizin iktidar olduğunuz zaman çok geçmedi daha dün gibi hafızalarda yaptıklarınız ve söylemleriniz.

Avatar
kemalkaya 10 yıl önce

Dogru söylüyorsun .....bankaları bu iktidar 10 yıl geçti hala boşaltmadılar .şimdi merkez bankası para dolu sizi bekliyor

Avatar
bayram şakalar 10 yıl önce

bu talan mhp iktidarın da bitecek ve hesap sorulacaktır. bu ülkede cari açık her geçen gün artarken BAŞBAKAN diyor ya borç yiğidin kamçısı diye borç 2001 de 215.. iken şmdi 640 .. dolaylarındadır ve bu ülkeye 58 milyar dolar faizsiz temiz para girmiştir özelleştirmeden hala bu borç neden devlet üretimden çekildi yatırım da yapmıyor yol dan başka ki onada vergiler bol bol yeter bu paralar kimin cebine akıyor ...hesap günü yakındır BU DÜNYA OLMAZSA ÖBÜR DÜNYADA BASIL OLSA BU HESAP SORULUR SAKIN

Avatar
ömer polat 10 yıl önce

dogru söylüyosunuz oyu ..ye verin dagdaki teröristleri gülle karşılayalım bide plake versinler demi hainlerin affedildigi nerde görüldü sıkıyosa bir daha yapsınlar hadi mazot 4 lira oldu böyle vergi toplanırsa okuma yazma bilmeyen adamda yönetir ülkeyi dimi hastenede mütahide yol yapılıyo mütahide sadece çakıl dökülüyo almanyada 5 bin liralık araba bizdde 50 bin lira ötv kdv var deprem için gelen vergi hala kalkmadı 40 lira telefon faturası ödüyorum 20 si vergi ya bu petrol dünyanın kaç yerinde

Avatar
halk 10 yıl önce

mhp hükümemetinin almış oldugu tetbirler olmasaydı şimdi ki hükümetin hali ne olurduacaba sizin gibi...... bugün ak parti var onun yanındasınız yarın kara parti gelir hurra ordasınızdır.sanki ihalecisinizdir.hiç önemli degil barajın altındada kalsak kemikleşmiş bir oyumuz var ama siz yarınbirgün bu devranı kaybederseniz rahmetli özalın anavatanına dönersiniz.yüreginiz varsa partinizin yetkililerine göçük altında yatan dokuz tane canın hesabını sorun.sorun hergün elbistan-afşinin üzerine göçük v