banner136
banner162

AMACIMIZ HİZMET

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, "Elbistan'da da 4 seçimdir, seçime 5 ay kala aday adayı arkadaşlarım gelip fikrimi alır. Bende başım gözüm üstüne Allah hayırlı ise nasip etsin derim. Şimdi çıkarlar piyasaya havada bulut Avni Doğan'ı unut. Avni Doğan öldü. Ama seçim gelir geçer Avni Doğan yine çıkar gelir. Bu seçimlerde de yine çıkıp geleceğim. Ve gücüme güç katarak geleceğim" dedi.

Elbistan Kale Restoran'da, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Gürbüz İlhan, İl Genel Meclisi Üyeleri, parti yönetimi, gençlik ve kadın kolları yönetimi ve üyeleri, belde belediye başkanları ile partililerin katıldığı toplantı, Belediye Başkanı Durmuş Küçük'ün konuşması ile başladı.

Başkan Durmuş Küçük, "2009 yerel seçimlerinden sonra hizmet trenimiz çok büyük yol aldı. Sayın Milletvekilimiz Avni Doğan'ın bölgemize yapmış olduğu hizmetler sorgulanamaz. 2009 yerel seçimlerin ardından desteğini her zaman yanımızda gördük. Elbistan'ın aldığı bu hizmetlerde en büyük pay kendisinindir. İnşallah hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Bunun en önemli sebebi de sadece uyumlu olmaktan geçer. Bizler çok güzel bir siyasi birliktelik yakaladık. Amacımız memleketimize hizmet" dedi.

Yoğun bir kalabalığın yer aldığı toplantıda, daha sonra mikrofona gelen AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, şunları söyledi:

7

"Biz aslında Kahramanmaraş'ta 22 Ocak'ta yapılacak seçim işleri başkanlığının toplantısı olması nedeniyle fırsat bulduk ve Elbistan'a geldik. Elbistan'da birliği bütünlüğü sağlamak için bir çalışma yapalım düşüncesiyle bir araya geldik. Elbistan son 8 yıldır herkes biliyor ki, büyük hizmetler gördü. Köylerimiz yoluna, evlerimiz suya kavuştu. Artık köyün ortasında bir çeşme yapınca bu köylerimize hizmet olarak kabul edilmiyor. Artık biz köy yollarına stabilize yapınca biz bunu da hizmet saymıyoruz. Biz köy yollarımızı asfalt ile kapladık. Hatta birçok köyümüzün içini İsviçre köyleri gibi parke taşıyla donattık. Son zamanlarda Çiçek köyüne yakın bölgelerde bulunmayan güzel bir park yaptık.Elbistan'da okullaşma açısından Kahramanmaraş'ı ve çevre illeri geçti. Okullaşma sorunumuz kalmadı. Son olarak belediye başkanımız, değerli ELSİAD başkanımız Ankara'ya geldiler. YÖK Başkanımız ile görüştük ve Elbistan'a 3 tane mühendislik fakültesi açıyoruz inşallah. Buda ilerde açılacak olan üniversitenin düğmesi oluyor. Zannediyorum bünyesinde 3 tane fakülte olan ilçe Elbistan olacak. Bununla birlikte önümüzdeki yaz doğalgazın ilk kazmasını vuracağız Elbistan'da. BOTAŞ yetkilileri defalarca belediyemizi ziyaret etti. Malum Elbistan'ın hava kirliliğinden kurtulması için doğalgaz zorunluluğu var. Sayın enerji bakanımız gerekli talimatları verdi. Bahar mevsiminde ihalesi yapılıp, kazmayı vuracağız. Demek ki; en büyük problem doğalgaz sorununu ortadan kaldırmış olacağız. Kapıdere Kumlu yolumuz bitti. Adatepe barajına geçtiğimiz yıl 35 trilyon harcandı. Adatepe Barajı aşağı yukarı 20 yıldır devam eden, 20 yılda 33 metre dolgu yapılan bir baraj inşaatıdır. Yüzde 90'nı bitti. İnşallah önümüzdeki yıl baraj inşaatı tamamlanacak. Elbistan'ın temel sorunları bir bir çözülüyor."

"Tabi Elbistan'a dışardan gelenler bir vatandaşımız her ay Elbistan'ı farklı gördüğünü söylüyor" diyen Doğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Karaelbistan Beldesinden bu tarafa kaldırım çalışmaları başlamış, ağalar dikilmiş. Adeta Brüksel'e gelmiş gibi hissediyoruz. Buda Elbistan Belediyesinin, ilçe teşkilatının ve milletvekillerinin uyumlu çalıştığını gösterir. Hükümetlerin çok kuvvetli olduğu zaman, rahmetli Özal'ın Türkiye'ye gümbür gümbür para akıttığı zaman aradaki uyumsuzluk nedeniyle Elbistan'a zararını biliyoruz. Ben son 2 yılda bütün misyonum ilçe teşkilatımızla belediye arasındaki uyumu sağlamak. İlçe teşkilatımız, il genel meclis üyesi arkadaşlarımızın, belde belediye başkaları arasındaki uyumu sağlamak adeta çok zordu ama biz başardık. Son olarak kulağıma Elbistan ilçe başkanımız istifa etti milletvekili aday olmak için. Değerli kardeşime yakışır. Çünkü bizim içimizde yetişmiş içimizde büyümüş. Bu konu üzerinde birtakım dedikodular yapılıyor. Bunlar yanlış davranışlardır. Belediye başkanımız ve ben kim ilçe başkanı olursa olsun birlikte hareket ederiz. Birlikte hareket etmeye de devam edeceğiz. Namuslu ve onurlu siyasetin gereği budur. Belden aşağı siyaset doğru değildir. Hangi teşkilat milletvekili ve belediye başkanıyla uyumsuz hareket ederse Elbistan'a ve bu toprağa zarar verir. Ben Elbistan belediyesine 2 trilyonluk asfalt vermeyi 10 yıl öncede söyledim. Ama muhatap bir belediye başkanı bulamadığım için veremedim. Ben Elbistan'ın mimarına 7-8 yıl önce merkezi hükümetin bütün gücünü vermeyi taahhüt ettim ama maalesef olmadı başaramadık. Belediye başkanımıza da ulaşamadık. Elbistan bu şansızlığı yaşadı. Son 2 yıldır öyle insanlar gördük ki, vekille başkanı birbirine düşürürüz çabasına içerisindeler. Bunlar bu memleket için dost değiller. Her şeye rağmen biz birlikte yürüyeceğiz. Ben nefes aldığım müddetçe birlikte gideceğiz. Ve bu şehri değiştireceğiz. Buna da kimse engel olamayacak."

AK Parti yüzde 50 oyla tekrar iktidara gelecek:

Her seçim öncesinde AK Parti'nin oylarının yüzde 30 seviyelerinde gösterildiğini ancak, her seçimde çok daha fazla oy aldıklarını kaydeden Doğan, şunları kaydetti:

"Biz bir seçim sürecine giriyoruz. Her seçim öncesi merkezi ulusal basında AK Parti bitti. MHP-CHP geliyor gibisinden haberlerle karşılaşıyoruz. Anketlerde AK Parti yüzde 35-30 gösterilir. Seçim olur, sandıklar açılır ezer geçeriz. Bu seçim öncesi de aynı şeyler yapılacak. b ir öğrenci bulup kendini köprüye bağlatıyorlar. Ne oldu üniversiteler bir şey mi var. Türkiye'de sefalet mi var. Türkiye savaşan ülkelerin arsında olmasına rağmen dimdik ayakta. Artık İMF'den 250 bin dolar dilenen bir Türkiye yok. Fakir ülkelere her yıl 1,5 milyar dolar yardım yapan bir ülke Türkiye. Ne oldu ki insanlar kendilerini köprülere bağlıyor. Bunlar derin operasyonlardır. Ve biz o derin operasyonları yıka yıka iktidar olduk. Yine AK Parti bunlara rağmen yüzde 50'nin üzerinde tekrar iktidara gelecek. Ben Elbistan'da ne söylediysem doğru çıktı. Ve yine o partilerden biri barajın altında kalacak, diğeri de seçimden hemen sonra kendine yeni bir genel başkan arayacak. Yağmurla gelen rüzgarla gider. Kılıçdaroğlu yağmurla geldi, doluyla gidecek. Manşetle geldi, manşetle gidecek. Operasyonla geldi, operasyonla gidecek. Bunu açık olarak söyleyeyim."

Gücüme güç katarak geleceğim:

Elbistan'da da seçim çalışmalarının hız kazandığını dile getiren Doğan, "Tabi Türkiye'de bunlar olurda Elbistan boş durur mu Elbistan'da da 4 seçimdir, seçime 5 ay kala aday adayı arkadaşlarım gelip fikrimi alır. Bende başım gözüm üstüne Allah hayırlı ise nasip etsin derim. Şimdi çıkarlar piyasaya havada bulut Avni Doğan'ı unut. Avni Doğan öldü. Ama seçim gelir geçer Avni Doğan yine çıkar gelir. Bu seçimlerde de yine çıkıp geleceğim. Ve gücüme güç katarak geleceğim. Genel merkezle görüştüğünü iddia eden arkadaşlarımı ben içeriye aldım. Bu dönemde kimseye randevu almadım. Geçtiğimiz dönemde ben genel merkezden inerken Elbistanlı aday adaylardan biri çıkmaya çalışıyor, geçirmiyorlar. Kapıda karşılaştık. Bana hitaben vekilim bir haftadır Bülent beyle görüşmek istiyorum. Ama beni içeri almıyorlar. Ondan sonra benle birlikte arkadaşı Bülent beyin makamına getirdim, kapıyı açtım ve görüşmesini sağladım. İçeri aldığımız arkadaşımız oturmuş içerde benim nasıl kötü bir adam olduğumu anlatmaya başlamış. Bülent Bey bir dakika demiş. Bu Avni Doğan seni yanıma getiren Avni Doğan mı Evet deyince odadan çıkarılmış. Herkes siyasetini yapsın ama benim üzerimden değil. Yapacaklarını söylesinler. Vizyonlarını ortaya koysunlar. Çünkü teşkilatımız gönlünü herkese açmaya hazır. Genel merkezimiz de gönlünü kucağını açmaya herkese hazır. Milletvekilliği babamızın malı değil, siz takdir edersiniz geliriz siz takdir etmezsiniz gideriz. Böyle birbirimizi karalayarak bir şey olmaz. Sadece partiye zarar verir bu davranışlar.

Kim AK Parti'den aday olmaya karar verirse başımız ve gözümüz üstündedir. Cesaretini ve kendini kutlarız. Çünkü AK Parti'den aday adayı olmak bir şereftir, onurdur. Kim birbiri üzerinden siyaset yapmaya çalışırsa kapılar kapanır. Geçişte bu gibi örneklerle karşılaştık. Kim aday olursa bu topraklarda hakkı olduğunu görüyoruz. Her şey 3 ay sonra anlaşılır. Gürkün cücüğü güzün sayılır.

Kamyonun arkasına yazmışlar, bu dağ ne rüzgârlar gördü diye. Ama bir şeye hasret gideceğim. Bir tek iş başına getirdiğim ilçe başkanımla seçime gidemedim. Bu içimde uhde olarak kalacak. Ne var ki, Göksun'da bir kere bunu yapsalar. Çünkü bu benim son dönemim olacak. Ama bir kere benim seçtiğim, besleyip büyüttüğüm, gözetip kolladığım, her tarafı emrine verdiğim bir ilçe başkanımla yan yana seçime gitmek isterdim. Vefa Allah'ın emridir. 4 yılda beraberiz kimse merak etmesin. Birliğimizi bütünlüğümüzü koruyalım. Tüm belediye başkanlarımız tarih yazıyorlar. İl genel meclis üyelerimiz hakeza yine öyle. Eğer her ilçe Elbistan'da ki gibi 4 il genel meclis üyesine sahip olsa çehresi değişir. Bu nedenle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlara ben hakkımı helal ediyorum. Çünkü hakkını verdiler Kahramanmaraş'ta yapmış olduğu işlerle ses getiriyorlar. Belde belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Elbistan belediyesine verdiğimiz desteği onlara veremememize rağmen çalışmalarıyla halkın takdirini topluyorlar. Yasalar müsaade etmediği için gerekli desteği veremedik. Buna rağmen kusursuz çalışma yaptılar.

Dört dönemdir beni seçen, beni seçmeyen, beni savunan, benim aleyhime konuşan, bana dost olan, bana düşmanlık yapan herkese hakkımı helal ediyorum. 16 yıldır bu toprağı mahcup edecek hiç bir şey yapmadım. Müteahhitlerle aynı masaya oturmadım. Mal sahibi olmadım. Arsam yok, toprağım yok. Malım yok. Devletten aldığımı da Allah şahit ki, bu memleketin mağdur masum insanlarına harcadım. Bundan sonra siz mahcup olmayacaksınız. Siz utanmayacaksınız. Vekiliniz kendi evine yol yaptırdı demeyeceksiniz. Vekiliniz kendi akrabalarını kayırdı demeyeceksiniz. Çocuklarıma namuslu bir geçmiş miras bırakacağım. Mal mülk değil. Size de, bu toprağın insanına da, hizmetlerimi, temizliğimi, dürüstlüğümü, onurumu ve izzetimi emanet edeceğim. Hepinize saygılar sunuyorum" diye konuştu.

 


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HASAN DAGLI 10 yıl önce

ACIN GENCLERIN ONUNU

Avatar
ELBİSTAN 10 yıl önce

AVNİ DOĞANIN AÇIKLAMALARISANKİ KAYBETMİŞ BİR KİŞİ GİBİ GÖRÜYORUM BEN BÜNYAMİN KILIÇA SONSUZ DESTEK VERİYORUM

Avatar
mehmet aslan 10 yıl önce

..sayın Avni DOĞAN yaptıklarınız yapacaklarınızın garantisimi yoksa.bırakın lütfen bu kelime oyunlarını...lütfen daha cesaretli tuttugunu koparan..parti gözetmeksizin kollayan koruyan bir milletvekili istiyoruz .

Avatar
hulusi 10 yıl önce

. artık.gençlere yol açın.

Avatar
selim koca 10 yıl önce

Elbistan için büyük yazık diyorum.tasınüstüne tas koymadı sayın ABDULLAH PAKSOY VE DURMUŞ KÜÇÜK kendi imkanlarıyla bişeyler yaptılar helal olsun keske ikisinden biri gidseydide Elbistan hizmet görseydi.

Avatar
durmuş çelik 10 yıl önce

AVNİ BEY MİLLETVEKİLİ YAPTIGINIZ DÖNEMDE ELBİSTAN COK BÜYÜK HİZMETLER GÖRDÜ ELBİSTAN HİZMETE DOYDU BU DÖNEM BASKA ELİŞMEYEN Bİ ŞEHİRDEN ADAY OLSANIZDA ORALARADA HİZMET GİTSE.

Avatar
adem adem 10 yıl önce

sayın vekilimizin emekli ye ayrılma durumu gelmedimi soruyorum.bir elbistanlı olarak bakan vekilimizin olmasını istiyorum.genç dinamik memleketine sevdalı insanların önünü açmak mı gerek onların önlerine set mi çekmek gerek. sayın vekilimizn bu konuda duyarlı olmasını temenni ediyorum...

Avatar
Kemal arıkan 10 yıl önce

Artık bırakın Ki Gelecek genç İnsanlar Devam etsin Saygılar