banner136

Alagöz’den, Büyük Buluşmaya davet
banner17
banner43

            Büyük Birlik Partisi’nin kuruluşunun 25. Yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Alagöz, Türkiye’nin yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

            “Rahmetli Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, bir sohbetinde; “Eski hatıralarımız, yeni umutlarımız olmalı” demişti. Çeyrek asırlık siyasetimizde; Milletimizin huzur ve refahı, devletimizin bekası, üniter yapımızın muhafazası ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü için siyaset yaptık. Her zaman demokrasiden ve meşruiyetten yana olduk. İyilikleri tavsiye eden, kötülükleri dışlayan anlayışla, doğru yapanın yanında, yanlış yapanın karşısında durduk. Türk siyasetinde milli duruş noktası, sağduyunun sesi, milli vicdanın temsilcisi ve birlik mayası olduk. “Devlet’te Birlik”, “Bayrak’ta Birlik”, “Vatan’da Birlik” , “Dil’de Birlik” ve “Millette Birlik” dedik. Milletimizin adının da, büyük Türk Milleti’ olduğunu her zaman ifade ettik. Rahmetli Muhsin Başkanımız; Büyük Birlik Partisinin kuruluşunda; "Milli Mutabakat" metni ile tüm hak dava mensuplarına birlik çağrısında bulunmuş, Emperyalist, sömürgeci "yeni dünya düzeni" karşısında, "Nizam-ı Alem” demişti. “Yeni Dünya Düzeni” denilen sistemi hedef almış; Türkiye’deki partilerin değil, dünyadaki emperyal “Sistemin” alternatifi olduğumuzu ifade etmişti. “Yeni Dünya Düzeni" denilen, modern emperyalizmin karşısında, İnsanca yaşam, hakça paylaşım, Ahlak, Adalet ve Erdem'i önceleyen "Nizam-ı Alem" Ülküsüne duyulan ihtiyaç, günümüzde daha da elzem hale gelmiştir.”

 

Büyük Birlik Bir Medeniyet Projesidir

            Alagöz, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Büyük Birlik Partisi'nin vizyonu; Milliyetçi, maneviyatçı, demokrat, vatansever, tam bağımsız güçlü bir Türkiye ülküsüdür. Siyasetteki çağrımızın esası; milletçe üzerine titrediğimiz inanç, değer ve ilkelerin kılavuzluğunda, ülkemizin layık olduğu “Büyük ve Öncü Türkiye’nin inşası” ülküsüne hizmet için; insanımızı hasbî bir fedakârlık ve gönül seferberliğine davettir. Dünya üzerinde, tarih, inanç ve kültürün miras bıraktığı köprüleri, modern enstrümanlarla güçlendirecek “İyi komşuluk” ve “Evrensel adalet ilkeleri” ile müşterek insanî değerlere yaslanan, bir “Medeniyet hamlesi” başlatmak kararlılığındayız. Çağımızın buhran kaynağı olan “Parçalanmaya” ancak “Büyük Birlikle” çare bulunabileceğine inanıyoruz. Bu yüzden, bireyin parçalı dünyasından, Yeni Dünya düzeninin adaletsizliklerine kadar her düzeydeki meseleyi konu edinen politik anlayışımıza, ilhamını bu topraklardaki medeniyet mirasımızdan, yani Anadolu mayasından alan “Büyük Birlik” anlayışı kaynaklık etmektedir. Büyük Birlik, sadece bir karşı duruş ya da bir tepki hareketi değil, kendi felsefesi, fikri, ideolojik sistematiği olan özgün bir medeniyet projesinin adıdır.”

 

Milli Kültürümüz Birliğimizin Teminatıdır

            Alagöz, açıklamasını, “Küresel kültür, aileleri yok olmaya, İnsanımızı bireyselleştirmeye, toplumu çözülmeye ve hepimizi küresel ekonomik düzende modern köle olmaya sürüklemektedir. Kültürün unsurları, araçları, tarihi gelişim içerisinde, radyo, tv, sinema, sosyal medya sömürü düzeninin amaçlarına hizmet etmektedir. Modern medeniyet denilen “Yeni dünya düzeni”, Küreselleşmenin nimetlerinden faydalanıp, tüm insanlığı sömürü aracı haline getirdi. Dünyanın bir bölümünde insanlar açlıktan ölürken veya açlık sınırı altında yaşarken, beş büyük ülkenin buğday ambarları dolu vaziyette bulunmakta ve fakat fiyatları yüksek tutmak için kullanıma sunulmamaktadır. Bugün insanlık; erdem ve faziletten vazgeçip, egosunu yükseltmenin sıkıntısını çekmektedir. Bütün ahlak ve adalet yoksunluğu, “Yeni dünya düzeni” denilen, bugün dünyayı açlık, sefalet, kan ve gözyaşına boğan emperyalist sömürü sisteminin; Ego hakimiyetine dayanan, güç devleti ve güç toplumu olma çabasının sonucudur. Gözü doymaz insanlar ve devletler zincirine, birde gözü doymaz şirketler ilave olmuştur. Küresel kültürün, sömürü düzenine hizmet etmesi karşısında, Milli kültürümüze hep birlikte sahip çıkalım. Kanaati önceleyen, israfı reddeden ve hakça paylaşımı esas alan Milli kültürümüze sahip çıkıp, ihya edelim. Dertler bizim derdimiz, çare bulacakta bizleriz. Doktorda “Biz” çarede Biziz. Bizim tarihimiz, medeniyetimiz ve yüreğimiz çare üretmeye yeterlidir. Adres, biziz. “BİZ” büyük Türk Milletiyiz. Sorunlar hangi çapta olursa olsun, çözüm insandan başlar. İnsan kişisel eylemleri ile mensup olduğu medeniyeti yapar yahut yıkar. "Medeniyetin merkezi insandır". Bizim medeniyetimiz; üç temel fikre dayanır. Birincisi doğruluk; İkincisi iyilik, Üçüncüsü de güzellik idealidir. Adalet; doğruluk ve iyilik arasındaki çizgidir. Doğruluk ve iyilik dediğimiz bir platform üzerine oturur. Güzellikte bütün bu yapının üzerinde yükselen üst yapıdır” dedi.

 

Türkiye’nin İhtiyacı Yeni Bir Siyaset Anlayışıdır

“Hem iktidar, hem muhalefet aynı anda tükenmişlik sergileyip çözüm üretemezse toplum ve ülke büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalır. Bugün, insanca bir yaşam, hakça bir paylaşım, Ahlak ve Adaleti hakim kılmak ve yeni bir geleceğin inşası için, “yeni bir Türkiye ülküsüne” ihtiyaç var. Kapsama alanı tüm kimlikler olan ve hepimiz aynı kilimin desenleriyiz, hepimiz birlikte büyük Türk Milletiyiz anlayışını benimseyen. Kalkınma ve refah talebiyle demokrasi talebini birlikte öncelikli hedefleyen. Özgürlük talebiyle, güvenlik ihtiyacını beraber düşünen. Vatanseverlik, Milliyetçilik, Muhafazakarlık ve Demokratlık terkibinin en güzel şekilde yapıldığı bir siyaset anlayışını elzem gören, manevi ve maddi atılımlar at başı gittiği bir siyaset anlayışı, Türkiye’nin ihtiyacı olan siyaset anlayışıdır.”

 

Birlikte Çok Güzelsin Türkiye

“Birlikte olmak”; Ayrı ayrı değil, yan yana değil, iç içe, hep beraber bir arada yaşamayı hedefleyen “çokluk içinde birlik” anlayışını özümsemiş, her türlü ayrımcılıktan uzak, yeni bir “Biz” anlayışıdır. “Birlikte olmak”; Etnik kökeni ve inanç mensubiyeti ne olursa olsun, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Laz’ıyla, Kürt’üyle, Türkmen’iyle; Büyük Türk Milleti olarak, ortak hedef ve ideallere kilitlenmek ve insanca yaşamaktır. Birlikte olmak”; Ahlak ve Adaletin hakim olduğu bir Türkiye ülküsüne sahip olmaktır. “Birlikte olmak”; Komşusu aç yatarken, kendisi tok uyuyamamaktır. “Birlikte olmak”; Tam bağımsız Türkiye” ülküsüne sahip olmaktır. “Birlikte olmak”; Nerelisin sorusuna Türkiyeliyim, kimsin sorusuna Türk’üm demektir. “Yeni bir Türkiye” kurma iradesinin fitilini ateşleyecek, tüm bunları ülke siyasetine etkin hale getirebilecek vizyona sahip siyasal oluşum “Büyük Birlik Hareketidir” Çağrımız; Büyük Birlik Partisinde bir büyük buluşmayadır.”


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Furkan 2 yıl önce

Davetiniz başımız üstüne sayın başkanım.

Avatar
Fatih diler 2 yıl önce

Hepbirlikte buyukbirlik partisine BBP oyvercez insAllah