banner136
banner162

2010 HİZMETLERİNİ ANLATTILAR

AK Parti Elbistan İl Genel Meclis Üyeleri, 2010 yılında yaptıkları hizmetleri, parti binasında yaptıkları sunum ile teşkilat mensuplarına anlattılar.

Kahramanmaraş İl Genel Meclis Başkanvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ahmet Göçer, Eğitim ve Kültür Komisyonu Üyesi ve Denetim Komisyonu Başkanı Ali Demir, Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Sırrı Demir ile İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, 2010 yılının başarılı hizmetler ile geçtiğini söylediler.

Toplantıya; Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, AK Parti Elbistan Gençlik Kolları Başkanı Sümmani Kısaca, Başkan Yardımcısı Gürbüz İlhan ile çok sayıda partili katıldı.

İlk olarak bir konuşma yapan Elbistan Belediye Başkanı Av. Durmuş Küçük, yaptıkları hizmetten dolayı İl Genel Meclisi Üyelerine teşekkür etti.

Meclis üyelerinin çok gayretle çalıştıklarına değinen Başkan Küçük, 8 bin 500 dönümlük ağaçlandırma faaliyetinin, daha önce yapılan tüm hizmetlere eş değer bir hizmet olduğunu belirtti.

Başkan Küçük, şöyle devam etti:

"Gerek İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarımız, gerekse belediye olarak çalışıyoruz. En büyük hizmetleri ağaç dikimi. Buna sebep oldular. Daha önce yapılan tüm hizmetlere eş değer bir hizmet. 8 bin 500 dönümlük alan yatırım programına alındı, dikilecek falan değil, dikiliyor, başlandı. Bu konuda 4 tane İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Zamanla bunun kıymeti anlaşılacak. İki tane örnek vermek istiyorum. Bizim lise dönemimizde Kahramanmaraş Ahır Dağı'nda böyle bir çalışma olmuştu. Bugün Ahır Dağı aslında ecdattan beri gelen çok büyük bir orman değil. Geliştirilerek, bu tür çalışmalarla yapılan bir orman çalışmasıdır. Diğeri ise Ekinözü'nde öyle bir çalışma olmuştu ve çok başarılı geçti. Burada profesyonel bir çalışma yapılıyor. Çevre ve Orman Müdürlüğü ile İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımızın gayretleriyle bu yatırımı programa aldılar."

Daha sonra sırayla söz alan İl Genel Meclisi Üyeleri, 2010 yılında yaptıkları çalışmaları slayt gösterisiyle anlattılar. İl olarak Meclis Başkan Vekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Ahmet Göçer konuştu.

İlk hesabı Allah'a ve daha sonra halka vereceklerini söyleyen Meclis Başkan Vekili Göçer, şunları söyledi:

"Geçen yıl yaptığımız faaliyet raporunun bu yıl ikincisini yapıyoruz. Vergilerle gelen kaynağın nasıl değerlendirildiğini, nerelere harcandığını öncelikle sizlerin görmesini istiyoruz. Çünkü bizlerin aday gösterilmesini sizler belirlediniz. Yaptığımız çalışmalar başarılı ise bunda sizlerin de katkısı kesinlikle bulunmaktadır. Eğer başarısız isek, bu başarısızlık sizlere de sirayet edecektir. Yapılan tüm çalışmaları ayrıntıları ile biraz sonra anlatacağız. İnanıyoruz ki, Elbistan köylerinde adaletli bir kalkınma hızla gerçekleşmektedir."

Toplantıda sunum yapan Ahmet Göçer, 2010 yılında Elbistan genelinde harcanan kaynağın 3 milyon 908 bin 848 TL olduğunu belirterek şöyle devam etti:

"Elbistan için harcanan 3 ana kaynağımız şu şekildedir; Birincisi, İl Özel İdaresi Yatırımları 1 milyon 265 bin TL, ikincisi birinci Köydes ödeneği 1 milyon 302 bin388 TL, üçüncüsü ikinci Köydes ödeneği 1 milyon 341 bin 460 TL ve toplamda 3 milyon 908 bin 848 TL. Bu kaynakların önemli bir bölümü içme suyu sıkıntısı olan köylerimize harcanmıştır. Çok şükür içme suyu sıkıntısı olan bir köyümüz kalmadı. Birkaç köyde sıkıntı var. Onların da hukuki sorunları çözüldüğünde yardımcı olacağız. Ayrıca Kaymakamımız ile uyumlu bir şekilde çalışmaktayız."

Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Sırrı Demir ise sunum yaparken Şardağı'na tohum veya fidan dikimi projelerinin olduğunu söyledi. Bunu da istişare yaptıktan sonra belirleyeceklerini söylemesi üzerine söz alan Başkan Küçük, tohumun daha iyi olacağını ve dikilen ağaçların orman vasfını kazanmasından sonra verilen herhangi bir zararın çok büyük cezasının olduğunu ve bu konuda vatandaşların çok dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Eğitim Komisyonu Üyesi Ali Demir ise, toplantıda şunları söyledi:

"2010 yılında 52.5 kilometre asfalt kaplaması yapıldı. Bu yolların denetimini ve ölçümünü bizzat gerçekleştirdik. Yapılan bir köy yolundaki asfaltın niteliği düşük olduğu için, ödemesini gerçekleştirmedik. Bu yol yeniden yapılacak."

İmar Komisyonu Başkanı Hüseyin Tanrıverdi ise stabilize ekiplerinin çalışmaları hakkında bilgiler sundu. Stabilize ekiplerinin Elbistan'da sabit kalmasının verimliliği artırdığını sözlerine ekledi.

Toplantı sonunda söz alan AK Parti İlçe Başkanı Bünyamin Kılıç, il genel meclis üyelerinin çalışmalarından memnun olduklarını belirterek, 2011 yılında daha da başarılı olmaları dileğinde bulundu.

2010 yılı İl Genel Meclisi çalışmaları şöyle sıralandı:

İl Özel İdaresi Yatırımları 1.265.000 TL., KÖYDES 1.302.388 TL., KÖYDES 1.341.460 TL., 2010 Yılı Ödenek Toplamı 3.908.848 TL.

2010 yılında yapılan hizmetler:

Doğan Grubu: Ağlıca-Alembey-Balıkçıl-Güvercinlik-Hasankendi-Karahüyük-Yapraklı Köyleri İçme Suyu Tesisi yapım işi 1.121.000 TL. 'ye İhale edildi. İkizpınar Köyü İçme Suyu Tesisi yapım işi 101.480 TL.'ye İhale edildi. Ferhat Grubu (İlave) Çıtlık Köyü İçme Suyu Tesisi yapım işi 56.640 TL'ye ihale edilerek 6250 m. isale hattı döşendi. Beyyurdu Köyü 30 m³'lük İçme Suyu Deposu 27.140 TL.'ye ihale edildi. Sevdilli Köyü 100 m³'lük İçme Suyu Deposu yapım işi 47.200 TL'ye ihale edildi. Uncular Köyü Aşağı ve Yukarı Akkaya Mahalleleri İçme Suyu Tesisi yapım işi 123.900 TL'ye ihale edildi. Beştepe Köyü 30 m³'lük İçme Suyu Deposu yapım işi 43.660,00 TL'ye ihale edildi. Topallı Köyü İçme Suyu Tesisi yapım işi 290.185 TL'ye ihale edildi.(2011 yılında tamamlanacak.) Yapılıpınar Köyü İçme Suyu Temini için Sondaj vurulması ve Tesis yapım işi: İçme Suyu Sondajı 11.599 TL.'ye Tesis yapımı 68.440 TL.'ye ihale edildi. Küçükyapalak Köyü 75 m³'lük Ayaklı İçme Suyu Deposu yapım işi 112.100 TL'ye ihale edildi. Karahasanuşağı Köyü 150 m³'lük İçme Suyu Deposu yapım işi 112.100,00 TL'ye ihale edildi. Gökçek Köyü İçme Suyu Kaptaj yapım işi 3.009.TL'ye ihale edildi. Yalak Köyü İçme Suyu Tesisine 400 m kablo alımı ve montajı 2.796 TL'ye ihale edildi. Gücük Köyü İçme Suyu Deposu Bakım Onarım işi 5.428 TL'ye ihale edildi. Hacıhasanlı-Kuyucak Mezrasına İçme Suyu Temini için Sondaj vurulması 1.defa 10.856,00 TL'ye ihale edildi. İçme Suyu bulunadı. Tekrar ikinci defa 9.050,00 TL'ye ihale edildi. Çalışmalara devam edilmektedir. Tapkıran Köyüne Sulama Suyu Projesi yapım işi 51.3800,98 TL'ye ihale edildi. Ağlıca, Güvercinlik, Balıkçıl, Karahüyük, Yapraklı, Çalış, Çatova, Çıtlık, Eldelek, Gökçek, Hacıhasanlı-Höblek ve Karahasanuşağı Köylerine toplam 52,5 Km.lik2.Kat Asfalt Kaplama yol yapım işi 878.864 TL'ye ihale edildi. (Çıtlık yolunun ödemesi yapılmadı.)

Kanalizasyon:

Taşburun, Evcihüyük, Türkören, Gökçek.

Encümenden aktarımlar:

İlçemize bağlı İlköğretim OkullarınınBakım Onarımı ve Yapımındakullanılmak üzere 20.000 TL. 1 Adet Kazıyıcı Yükleyici kiralanmak üzere 50.000,00 TL. Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonasıİlçemizde gerçekleştirildi. Organizasyon giderleri için 32.000.00 TL. % 50'si İl Özel İdaresinden Birliğimize aktarılan kaynak ile % 50'si Çiftçiler tarafından karşılanmak üzere 22.200 adet Elma Fidanı alımı gerçekleştirildi. İstiklal İlköğretim Okulunun WC ve Lavabolarının Bakım ve Onarımı işi için 15.000 TL. İğde Şehit Er Ali Beyaz İlköğretim Okulu tadilat ile bakım ve onarım işi için 30.000,00 TL. yedek ödenekten aktarıldı.

Ağaçlandırma:

Milletvekili Sayın Avni Doğan ve Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Sırrı Demir'in girişimleri sonucu, Şardağı çevresindeki 8.500 dönüm alanın ağaçlandırılmasına başlandı.

Stabilize çalışmaları:

Yalıntaş (Aktil), Beştepe, Yoğunsöğüt-Karakuyu, Gümüşdöven, Evcihüyük, Keçemağra

Horhor-Çevirme, İncecik, Eldelek-Çıtlık arası, Çatova, Balıkçıl-Ağlıca, Kangal.

Asfalt yamaları:

Çalış, Sultankorusu Gurup Yolu, Türkveren Gurup Yolu, Karahüyük-Kışla

Balıkçıl-Ağlıca-Yapraklı-Güvercinlik, Karahasanuşağı Gurup Yolu, Asfalt yama çalışmalarında, Elbistan Belediyesi asfalt şantiyesi önemli hizmet vermiştir.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 10 yıl önce

Ağlıca-Alembey-Balıkçıl-Güvercinlik-Hasankendi-Karahüyük-Yapraklı Köyleri Ylları Asfaltlandı evet 2. kaplamsaıda yapıldı sağolun Lütfen şimdi bir gidin görün Tandır büyüklüğünde çukurlar Allah korusun farkedemediğiniz anda kaza kaçınılmaz.Yapmış olmak için yapmayalım tüyü bitmemişin hakkı olan parayı hakkını vererek harcayalım yazık değilmi

Avatar
Ali 10 yıl önce

Çalışmalarınızı kime anlattınız 3-5 partiliye parti binasında anlatmanın bir anlamı var mı Onlar zaten biliyor hergün,her hafta berabersiniz.Televizyonlara çıkıp anlatsanız veya bir broşür hazırlatıp anlatsanız veya büyük bir organizasyon yaparak topluma açık konferans salonlarında yapsanız daha mantıklı değil mi

Avatar
Ali Bayram 10 yıl önce

Başarılı işler yapıp doğru yolda ilerleyenin düşmanıda, hizmetlerinden nemalanmak isteyenide çok olur...Kim ne derse desin, ne söylerse söylesin Rakamlar ortada...Herkes İlgenel Meclisi Üyelerinin kısa Sürede neler başardığını biliyor...Elbistanımız Ve Diğer ilçelerimiz sizinle gurur duyuyor..Teşekkurler.

Avatar
köylü 10 yıl önce

il genel meclis üyelerine teşekkür ederiz. bunlar güçlerini birlikte hareket etmelerinden alıyorlar. verdiğim oy sonuna kadar helal olsun. nice hizmetlere yolunuz açık olsun.

Avatar
karahüyüklü, burtulu,güvercinlikli,aglıcalı,ızgı 10 yıl önce

igm üyelerimiz hepinizden ALLAH razı olsun gerçekten güzel işler yaptınız.Özellikle Karahüyük grub köy yolunu her yıl yapıyorsunuz ama lütfen ihaleleri denetleyelim ve gücünüzün yeteceği mütahitlere iş verin adam res çekiyo kimse ağzını açamıyor yapan mütahitler belli...fotograflarda belli nasıl yol yapıldığı harcanan para hepimizin biz seçtik sizleri siz de hakkını verin teşekkürler

Avatar
veli 10 yıl önce

Allah aşkına devlet hastanesinin karşısında merkezde bir okulun kaloriferi hala yok

Avatar
cengiz karakalaycı 10 yıl önce

Elbistanın hava kirliliği hakkında ne düşünüyorsunuz Ne zaman doğal gaz gelecek 3

Avatar
mehmet 10 yıl önce

il gnl mcls üyelerimizi canı yürekten kutluyorum helal olsun oylarımız.ali bey boş konuşuyorsunuz bence,yapılan sunum zaten medyayla paylaşılıyo mesela okudugunuz gazete ayrıca takip ederseniz geçen günde aksu tv ye de konuk oldular,takip etmiiyosunuz sonrada gelişine yorum yapıyorsunuz,,,,,!!!!