Zahmetsiz rahmet olmaz, emeksiz yemek olmaz, çalışmadan maaş olmaz ve olmamalı.  Kitlerde ve çeşitli kamu kuruluşlarında yıllardır yan gelip yatanlar olduğu gibi, işe gitmeden maaş alanların olduğunu biliyoruz. Çalışmadan maaş alanlar toplumu rahatsız ediyor. Hak etmeden maaş almak çalmak değil mi?

Aşırı iş güvencesi nedeniyle kamu düzeni adeta bozmaya zorlanmaktadır. Bu konuda kurumlar da ‘’boş vermiş’’ler vardır.  Emekliliği geldiği halde resen emekli bile edilemeyenler,  işe yaramadığı gibi iş huzurunu ve iş verimliliğini düşürenler var. Kasten iş yapmayan ve yapmamakta ısrar edenler var. Ayrıca iş yaptırılmayan imtiyazlılar var. Sendikalar bile yanlışı savunur hale gelmektedirler(!) Kurumlar ve millet buna katlanmak zorunda mı? Bazılarına hiçbir amir iş vermek istememektedir. Çünkü işi savsaklamakta, işini yapmamakta ve bedel ödememektedir. Emeksiz maaş almak çalmaktır.

Milyonlarca işsiz varken, milyonlarca asgari ücretle zor işlerde çalışırken, vatan için kendini feda edenler varken; iş yapmadan, çok yüksek ücret alan binlerce personelin olması ayrı bir yaradır. Bu da bir soygundur, hırsızlıktır ve terördür. Makamı, yetkisi, işi ne olursa olsun hak etmeden maaş almak çalmaktır. Görevi kötüye kullanmakta çalmaktır.

Toplumun, devletin pozitif enerjisini çalmaya kimsenin hakkı yoktur. Sürekli negatif elektrik yükleyen, moral ve motivasyonu bozan ve olumlu gelişmeleri engelleyenlerden arınmak zorundayız.

Kamuda verimliliğin artması ve huzurun tesisi için mutlaka 657 sayılı yasa güncellenmeli. Kurumlardaki düzenlemeler; öncelik sırasına göre yapılmalı, ölçüler ve ölçenler doğru olmalı.  Çalışana hak edene en güzel yerler layık görülmeli.  Herkese hak edişine göre yer verilmeli. Personel dağılımı dengeli olmalı ve varsa adaletsizlik düzelmeli.

Ayrıca yöneticilerin görev süreleri verimliliğe ve faydalı oluşa göre sınırlanmalı. İla nihayet ölünceye kadar yöneticilik olmaz ve olmamalı. Kitlerde kısa sürede paraşütle yönetici olanları gördük. Öğretmenliği öğrenmeden müdür olanları da gördük. Konforlu koltuklarda kasıla kasıla otururken vatansever, devletçi olan o kişiler koltuktan alınınca kızılca kıyamet kopardıklarını da gördük. Nasıl geldilerse öyle de gitmeliler.

Verimsiz olanlara yol gösterilmeli...

Sınırlarımız içinde ve dışında terörle mücadele ettiğimiz gibi kamudaki zararlılardan da arınmak zorundayız.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ayşe 1 yıl önce

Kaleminize ve yüreğinize sağlık. Allah razı olsun .keşke herkes böyle düşüne bilse.Nice iş ehilleri var iş verilmez niceleri de vardır ki hiç birşey yapmaz göz yumulur.bu müslümanlık değil kul hakkı yemektir böyle kazançtanda hayır ve bereket beklenemez .Dürüstlük çok önemli bir erdemdir.Allaha emenet olun. Teşekkürler.

Avatar
Ahmet 1 yıl önce

Kalemine yüreğine sağlik hocam.Ama hocam dediğiniz tipler hayrını görmüyor görmez de.Bu dünyada böyle öbür tarafı düşünmek bile istemiyorum.

Avatar
ÇALIŞAN 1 yıl önce

KAYTARARAK ÇALIŞMADAN MAAŞ ALAN HAYRINI GÖRMÜYOR ÇOK ŞÜKÜR

Avatar
M.Emin ELAGÖZ 1 yıl önce

Emek veren, hizmet veren ve faydalı olan herkese şükranlarımızı sunarız. Çalışmadan maaş alan ve kaytaranlara yöneliktir yazım. Olay benim ile ilgili de değil. Derdimiz ülkedir, millettir ve devlettir. ANLAYANLARA teşekkür ederim.
Yanlışa arka çıkmak yanlış ile aynı olduğunu gösterir.

Avatar
Yüce 1 yıl önce

Aynen katılıyorum hocam. Artık kamu kurumlarında bunlar fosilleşmiş bir vaziyette. Hiç bir katkısı hiç bir verimliliği kalmamış kişiler bunlar. Adam rahat yerini bulduğu zaman koltuğu bırakmamak için ne mücadele veriyor. Bırakın dinç, verimli ve bilgili gençlere bu işleri. Hele de sadece gidip-gelen ve de çay içen kamu çalışanları (Çalışmayan) da var.

Avatar
mehmet birol öztürk 1 yıl önce

Eline sağlık hocam

Avatar
KİT ÇALIŞANI 1 yıl önce

ELEKTRİĞİN GELMİYORMU SUYUN AKMIYORMU ÇÖPÜN ALINMIYORMU AÇIKÇA DESENE HOCAM KİT ÇALIŞANLARI BENDEN ÇOK KAZANIYOR BENDE BUNU ÇEKEMİYORUM

Avatar
M.Emin elagöz 1 yıl önce

Sayın Yavuz Selim, yazım hak etme ile ilgili zaten. Rüşvetle iş yapanları şiddetle kınıyorum. Hakkım zehir olsun onlara...
''Hak'' söz konusu olunca ne güçlünün ne iktidarın tarafı olmam, olamam. Rüşvetle iltimasla, kayırmacılık iş yapanları şiddetle kınıyorum. O konuda yıllardır dert yanıyorum ve dertliyim. Allah herkese hak ettiğini versin isterim. Selam ve sevgiler... .

banner124

banner116

banner119