banner108

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ
 T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/479 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri                     : Satışa konu taşınmaz tapu kaydına göre; Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Kümbet mahallesi, Ebecik mevkii, 1425 Ada, 1 parselde 3.kat 16 nolu bağımsız bölüm mesken nitelikli taşınmazdır. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; Satışa konu taşınmaz Elbistan ilçesi, Kümbet Mahallesi Hacı Esad Efendi Caddesi No:130 da 3.kat 16 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Parsel üzerinde Zemin+3 katlı toplam dört katlı betonarme bir bina bulunmaktadır. Yapı ile ilgili olarak kat irtifak tesisi düzenlenmiş olup, 3.kat 16 nolu bağımsız bölüm numaralı meskendir. Söz konusu mesken 120,00 m² brüt inşaat alanına, 90,00 m² net inşaat alanına sahiptir. Üç oda, bir salon, bir mutfak, bir banyo, bir wc ve girişten oluşmaktadır. Yer döşemeleri seramik kaplama, iç duvarlar plastik boyalı, ıslak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplama, iç kapıları ahşap doğrama, giriş kapısı çelik doğrama, pencereleri plastik doğramadır. Daire kaloriferlidir. " şeklinde rapor beyan edilmiştir.
Kıymeti                        : 84.000,00 TL
KDV Oranı                   : %1
Kaydındaki Şerhler       : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü               : 04/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü               : 06/02/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri                     : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı mah. Cumhuriyet meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/479 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2016

Basın: 476124


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110