banner108

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ
T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2014/3081 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri           : Kahramanmaraş İli Elbistan İlçesi,  Parsel, İğde Köyü, Yılanlı Mevkiinde tapunun -/862 ada /Parselinde kayıtlı ortalama eni 70 metre uzunluğu 120 metredir. Yaklaşık % 3 eğimli bir alanda olup geometrik olarak şekilsizdir. parsel üzerinde yığma tarzda yapılmış tek katlı natamam yapı bulunmaktadır. Parsel üzerindeki natamam yapının dışı ve içi tuğla örülü vaziyettedir. 2 oda 1 mutfak wc-lb hacimlerinden oluşmaktadır. Fiziken yıpranmış durumda olup oturulabilir durumda olmadığı gözlenmiştir. net 77 m2 brüt 88 m2 alana sahiptir. Parsel üzerinde 200 üzüm bağı, 18 adet badem ağacı bulunmaktadır. Bölgede elektrik, şebeke ve içme suyu hizmetleri bulunmaktadır.

Adresi                                      : Elbistan ilçesi İğde köyü Yılanlı mevkii

Yüzölçümü                               : 7.400 m2

Arsa Payı                                : Tam

İmar Durumu                            : Elbistan belediyesi mücavir alan sınırındadır. 1/25000 ölçekli planlar tarım alanında kalmakta ve plansız alanlar yönetmeliği kapsamında konu parsel üzerine 250 m2 yi geçmemek şartı ile konut amaçlı yapı yapılabilmekte olduğu ayrıca parselin tarımsal amaçlı kullanılabileceği ifadede edilmiştir.

Kıymeti                                    : 115.000,00 TL

KDV Oranı                               : %18

Kaydındaki Şerhler                   : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü                           : 15/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü                           : 12/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri                                : ELBİSTAN BELEDİYESİ DÜĞÜN VE TOPLANTI SALONU KÖPRÜBAŞI MAH. GARİPLİK CADDESİ ÜZERİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (BU TUTAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN TR 840001500158007290495053 İBAN NOLU HESABINA DOSYA NUMARASI İSİM VE TC KİMLİK NUMARASI İLE YATIRILIP, MAKBUZ /DEKONT İLE ARTTIRMAYA KATILMAK DA MÜMKÜNDÜR.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. (KDV, DV ve harçlardan muafiyet ve istisnaları bulunanlar dayanaklarını sunmaları gerekmektedir.) Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/3081 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

7- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanı tapuda ve adres kayıt sisteminde adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur

Basın: 446593


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110