T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ
 T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/180 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

SATILMASINA KARAR VERİLEN TAŞINMAZIN CİNSİ, NİTELİĞİ, KIYMETİ, ADEDİ, ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİ: Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 550 Ada No, 3 Parsel No, Pınarbaşı Mahallesi, Ketizmen Yolu Mevkii, 1. Kat 7 Nolu. Bağımsız Bölüm Dosya içerisinde satışa esas alınan bilirkişi raporunda “B+Z+1 Normal kattan oluşan, betonarme bina bulunmaktadır. Her katta 3 mesken olmak üzere toplam 9 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina girişi Uslu Sokak yönünden verilmiştir. Binanın Uslu Sokağa bakan cephesinde 2 ayrı giriş mevcuttur. 2-3-5-6-8-9 nolu bağımsız bölümler A Blok ismi ile giriş kapısı ayrı, 1-4-7 nolu bağımsız bölümlerin giriş kapı B Blok ismi ile ayrı verilmiştir. Tapu projesinde blok ismi yoktur. (bu husus değerlemeyi etkileyen bir husus değildir.) Binanın dışı plastik boyalıdır. Merdivenleri mermer, merdiven boşluğu 1 m. seramik üzeri boya kaplıdır. Asansör bulunmayan bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binanın 1. normal katında Uslu sokak üzerinden binaya bakıldığında sol cephede yer almaktadır. Merdiven çıkış yönüne göre soldadır. Taşınmaz 1 salon, 3 oda, 1 mutfak, 2 balkon, 1 wc-lb, 1 banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Pencereler PVC, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazın net alanı 119,00 m², brüt alanı 136,00 m²'dir.” Taşınmazın çevresinde son 2-3 yıl içerisinde lüks apartman tipi konut sayısında artış gözlenmiştir, bölge gelişim göstermektedir, bölgenin altyapı hizmetlerinden yararlanması tam olup, ulaşım 70 metre mesafedeki Veysel Karani Caddesi üzerinden 20 dk. Ara ile geçen belediye ve özel halk otobüsleri ile sağlanmaktadır, denilmektedir.

Adresi                          : Yeşilyurt Mah. Şenlik Sk. Ceren Apt. No:4/B/3 Elbistan-K.MARAŞ

Yüzölçümü                   : 874,51 m2        Arsa Payı : 12/100

İmar Durumu                : Ayrık Nizam, 2 Kat, Taks:0.40, Yoldan 5 ve komşu parsellerden 3 metre çekme mesafeli

Kıymeti                        : 120.000,00 TL

KDV Oranı                   : %1

Kaydındaki Şerhler       : Tapu Kaydında Mevcuttur.

1. Satış Günü               : 02/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü               : 30/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                     : ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜĞÜN ve TOPLANTI SALONU (Köprübaşı Mah. Cumhuriyet Meydanı Elbistan-KAHRAMANMARAŞ)

SATIŞ ŞARTLARI:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/180 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/09/2016

Basın: 436173


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110