T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/742 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, - Ada No, 311 Parsel No, Eldelek Köyü Yüzellikoku Mevkii Mahalle/Mevkiinde tarla vasfındadır. Bilirkişi raporuna göre Parselin ortalama eni  55 metre, ortalama uzunluğu 290 metredir. Düz bir alanda olup, geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde buğday ekili olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz kıraç arazi vasfındadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede  arpa-buğday, yem bitkisi ekimi yapılmaktadır.

Adresi                          :Eldelek Köyü, Yüzellikoku Mevkii, 311 Parseldir.

Yüzölçümü                   : 12.350 m2

Arsa Payı                     : TAM

İmar Durumu                : İnşaat tarzı Belediyenin mücavir alan sınırları içinde olup 1/1000'lik uygulama imar planı dışındadır. Belediye çöp toplama hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 50.000,00 TL

KDV Oranı                   : %18

1. Satış Günü               : 19/10/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü               : 15/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                     : ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜĞÜN VE TOPLANTI SALONU KÖPRÜBAŞI MAH CUMHURİYET MEYDANI -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, -Eldelek Köyü Köyü, Okçuyeri Mevkiinde, Ada No, 680 Parselde kayıtlı taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre Parselin ortalama eni  95 metre, ortalama uzunluğu 300 metredir. Düz bir alanda olup, geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde mısır ekili olduğu gözlemlenmiştir. Bölgedeki tarlalar, Söğütlü  çayından gelen salma su ile sulanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu bölgede çerezlik ayçekirdeği, mısır, pancar, buğday ve arpa ekimi yapılmaktadır.

Adresi                          : Eldelek Köyü, Okçuyeri Mevkii, 680 Parseldir.

Yüzölçümü                   : 25.000 m2

Arsa Payı                     : TAM

İmar Durumu                :İnşaat tarzı Belediyenin mücavir alan sınırları içinde olup 1/1000'lik uygulama imar planı dışındadır. Belediye çöp toplama hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 250.000,00 TL

KDV Oranı                   : %18

1. Satış Günü               : 19/10/2016 günü 14:15 - 14:20 arası

2. Satış Günü               : 15/11/2016 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri                     : ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜĞÜN VE TOPLANTI SALONU KÖPRÜBAŞI MAH CUMHURİYET MEYDANI -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, Güvercinlik Köyü Ağlıca Oku Mevkiinde 136 Parselde kayıtlı taşınmaz tarla vasfındadır. Bilirkişi raporuna göre Parselin ortalama eni  60 metre, ortalama uzunluğu 480 metredir. Düz bir alanda olup, geometrik olarak dikdörtgene benzer şekildedir. Parsel üzerinde pancar ekili olduğu gözlemlenmiştir. Konu taşınmazın bulunduğu bölgede çerezlik ayçekirdeği, mısır, pancar, buğday ve arpa ekimi yapılmaktadır. Bölgedeki tarlalar, Hurman çayından gelen salma su ile sulanmaktadır.

Adresi                          : Güvercinlik Köyü, Ağlıca Oku Mevkii, 136 Parseldir. Ekinözü

Yüzölçümü                   : 29.400 m2

Arsa Payı                     : TAM

İmar Durumu                : İnşaat tarzı Belediyenin mücavir alan sınırları içinde olup 1/1000'lik uygulama imar planı dışındadır. Belediye çöp toplama hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kıymeti                        : 400.000,00 TL

KDV Oranı                   : %18

1. Satış Günü               : 19/10/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü               : 15/11/2016 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri                     : ELBİSTAN BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜĞÜN VE TOPLANTI SALONU KÖPRÜBAŞI MAH. CUMHURİYET CAD.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 SATIŞ ŞARTLARI:

 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (BU TUTAR MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN TR 840001500158007290495053 İBAN NOLU HESABINA DOSYA NUMARASI İSİM VE TC KİMLİK NUMARASI İLE YATIRILIP, MAKBUZ /DEKONT İLE ARTTIRMAYA KATILMAK DA MÜMKÜNDÜR.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları  alıcıya aittir. (KDV, DV ve harçlardan muafiyet ve istisnaları bulunanlar dayanaklarını sunmaları gerekmektedir.) Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

 3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/742 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları gerekmektedir.

 7- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanı tapuda ve adres kayıt sisteminde adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Basın: 431459


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110