banner108

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ
T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2014/646 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Tapu kaydına göre; Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Kümbet mah, Tekkeyeri mevkii 1630 ada, 2 parsel, 10/350 arsa paylı A Blok 4.kat, 13 nolu bağımsız bölüm mesken satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; satışa konu taşınmaz Elbistan ilçesi, Yunusemre Mahallesi, H. Esad Efendi Caddesi Yıldız Kent Yapı Kooperatifi No: 168 de bulunmaktadır. Taşınmaz 2599,36 m² yüzölçümüne sahiptir. Her türlü belediye ve medeni hizmetlerden faydalanmaktadır. Parsel üzerinde zemin kat + 4 normal kat olmak üzere toplam 5 katlı betonarme üç adet yapı bulunmaktadır. Yapı ile ilgili olarak kat irtifak tesisi kurulmuş olu, söz konusu taşınmaz, A Blok 4.katta bulunan 13 bağımsız bölüm nolu konuttur. 10/350 arsa payına, 160,00 m² brüt inşaat alanına, 130,00 m² net inşaat alanına sahiptir. Üç oda, bir salon, bir mutfak, bin banyo, bir wc ve girişten oluşmaktadır. Yer döşemeleri laminant kaplama, iç duvarlar plastik boyalı, ıslak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplama, iç kapıları ahşap doğrama, giriş kapısı çelik doğrama, pencereleri plastik doğramadır. Daire kaloriferli olup, kıymet takdiri tarihi itibariyle kullanılmaktadır. Taşınmaz kaydında aile konutu şerhi bulunmaktadır.

İmar Durumu                : Elbistan Belediyesi imar sınırları içerisinde yer almakta olup, ayrık nizam beş kat imarlıdır.

Kıymeti                        : 120.000,00 TL

KDV Oranı                   : %1

Kaydındaki Şerhler       : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 20/10/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü               : 22/11/2016 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri                     : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah. Cumhuriyet meydanı)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Satış şartları:

 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,  rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/646 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/09/2016

Basın: 426162


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110