T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ
T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Güneşli Mahallesi, 89 Ada No, 6 Parsel No,   16 Bağımsız Bölümde kayıtlı Tapu kaydına göre ''MESKEN'' vasıflı taşınmaz.

Satışa esas dosya içinde yer alan 19/02/2016 tarihli bilirkişi raporunda '' taşınmazın bulunduğu bölgenin alt yapı imkanlarından yararlanması tam olup, ulaşım sorunu yoktur. Elbistan şehir merkezine yakın konumdadır. Çevrede bulunan binaların zemin katları dükkan, üst katları mesken tarzındadır. Z+3 normal kat olarak yapılan binada 16 B.B bulunmaktadır. Zemin katta 1-2-3-4 B.B numaralı dükkanlar mevcuttur. 1. katta 5-6-7-8, 2. katta 9-10-11-12 ve 3. katta 13-14-15-16 B.B numaralı meskenler bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcut değildir. Binanın dışı plastik boyalıdır. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları alüminyum metal aksamlıdır. Bina girişi Terminal Caddesi yönünden, zemin kat seviyesinden sağlanmıştır. Satışa konu taşınmaz binanın 3. katında, bina girişi yönünde, binaya doğru bakıldığında önde-sağdadır. Taşınmaz 1 salon, 2 oda, 1 mutfak, 1 banyo, wc-lb, antre, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Odaları laminat parke ve ıslak mekan döşemeleri seramiktir. Islak mekanların duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC, duvarlar saten boyalıdır. Taşınmazın yasal ve mevcut alanı yaklaşık 116 m2' dir.'' Denilmektedir.

Adresi                          : Güneşli Mah. Terminal Cad. No:60/11 Elbistan / KAHRAMANMARAŞ

Yüzölçümü                   : 116 m2

Arsa Payı                     : 15/288

İmar Durumu                 : Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 03/02/2016 tarih ve 1183 sayılı yazısında ''Söz konusu taşınmaz 1/1000' lik uygulama imar planı içrisinde olup, planda parselin bir kısmı imar yolu içerisinde geriye kalan kısım ise ayrık nizam 4 kat (A-4) konut alanına tahsislidir.'' denilmektedir.

Kıymeti                        : 100.000,00 TL

KDV Oranı                    : %1

Kaydındaki Şerhler        :  Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 09/08/2016 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü               : 06/09/2016 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri                     : Elbistan İcra Müdürlüğü Ceyhan Mah. Dulkadiroğlu Cad. Çizgi İş Merkezi No: 29 Kat:2 No:6 Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

Elektronik Ortamda Teklif Başlangıç ve Bitiş Tarihi

Birinci Artırma İçin         : 20/07/2016 - 08/08/2016

İkinci Artırma İçin          : 14/08/2016 - 05/09/2016

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini  ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (teminat) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

  İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Elbistan İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Elbistan Şubesi nezdinde bulunan TR84 0001 5001 5800 7290 4950 53 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvuralarabilirler.

 7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,

 Tebliğ ve ilan olunur.25/06/2016

Basın: 374976


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner1