banner108

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2016/45 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                     : Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Dağdere Köyü, Tekneli Mevkii, 124 Ada No, 23 Parsel No' da kayıtlı tapu kaydına göre ''Tarla'' vasıflı taşınmaz.

Taşınmazın satışına esas dosya içinde yer alan 12/02/2016 tarihli bilirkişi raporunda taşınmazın özellik ve nitelikleri olarak ''Taşınmaz killi-tınlı, agredat yapısı düzgün, taşınmaz doğu batı yönünde % 1-2 eğimde, keşif esnasında buğday ekili olup, bölgenin iklim yapısına uygun olan arpa, buğday, nohut, mercimek gibi ürünlerin yetiştirilebildiği kadim kıraç tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde herhangi birçok yıllık bitki bulunmamakta ve ham toprak niteliği yoktur. Taşınmaz yerleşim alanına, pazara yakın, ve anayola sıfır konumdadır. İyi ve sosyal emniyetlidir.'' denilmekte olup, taşınmaza air resim  e-satış portalına yüklenmiştir.

Adresi                          : Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Dağdere Köyü, Tekneli Mevkii.

Yüzölçümü                   : 6.910,40 m2

Hissesi                        : Tam

İmar Durumu                : Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 02/02/2016 tarih ve 1096 sayılı yazısında ''Söz konusu taşınmaz belediye mücavir alan sınırları içinde olup, 1/1000' lik uygulama imar planı dışındadır. Beldiyenin çöp toplama hizmetinden faydalanmaktadır.'' denilmektedir.

Kıymeti                        : 27.641,60 TL

KDV Oranı                   : %18

Kaydındaki Şerhler       :  Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü               : 04/08/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü               : 31/08/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri                     : Elbistan İcra Müdürlüğü Ceyhan Mah. Dulkadiroğlu Cad. Çizgi İş Merkezi No: 29 Kat:2 No:6 Elbistan/KAHRAMANMARAŞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden,   artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini  ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci  günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında  5.528,30 TL pey akçesi (teminat) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Binde 5,69 Damga vergisi, KDV,  1/2 tapu harcı ile  teslim masrafları  alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

İhale teminat bedeli, nakit olarak yatırılabileceği gibi, Elbistan İcra Müdürlüğüne ait T. Vakıflar Bankası T.A.O. Elbistan Şubesi nezdinde bulunan TR84 0001 5001 5800 7290 4950 53 nolu İBAN' a T.C Kimlik numarası, ad, soyad ve dosya numarası belirtilmek suretiyle yatırılabilecek veya Vakıfbank Bankomat kartı olması halinde müdürlüğümüze ait pos cihazından tahsil edilebilecektir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/45 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvuralarabilirler.

7- Satış İlanı ilgililerin adreslerine tebliğe gönderilmiş olup, İş bu satışın gazetede yayınlanan ilanı, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler ile tapuda adresi olmayanlar için İİK. 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olmak üzere,

Tebliğ ve ilan olunur.18/06/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kulanılan Örnek 64' e karşılık gelmektedir.

Basın: 368565


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner110